Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Ragainis: Jēkabpilī ūdens līmenis Daugavā pārsniedzis dambja augstuma atzīmes, un to notur tikai betonētais izcēlums

Ūdens līmenis Daugavā ir pārsniedzis dambja augstuma atzīmes, un vižņus, kā arī ūdeni notur tikai betonētais izcēlums, aģentūrai LETA pastāstīja Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situācija Jēkabpilī ir nemainīgi dramatiska, vērtēja Ragainis. Ledus masa Daugavā brīžam pakustās, bet kopumā stāv turpat, kur bija. Ūdens līmenis esot pārsniedzis vēsturisko plūdu līmeni.

Atbildīgie dienesti visu nakti strādāja, lai apsekotu applūstošas vietas, tāpat visu nakti notika darbs pie dambja stiprināšanas. Ūdens pāri dambim vēl neiet, taču ir vietas, kur ūdens spraucas tam cauri. Mežrūpniekos dambja nav, tāpēc tur ūdens iegājis pilsētā, taču ledu sev līdzi ūdens uzplūdi nav atnesuši.

“Darbi visi notiek, evakuācijas operācijas tiek īstenotas. Šodien, iespējams, atnāks zemessargu smagā tehnika, ar kuras palīdzību var aizgādāt pārtiku uz applūdušajām teritorijām. Uzņēmēji ar savām tehnikām cīnījās, lai stiprinātu dambi, katram tika sava dambja vieta, ko stiprināt,” stāstīja Ragainis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka šodien tiek prognozēti arī nokrišņi, pilsētas galva cer, ka tie būs situācijai labvēlīgi.

Ūdens līmenis ar ledu ir pārsniedzis dambja augstuma atzīmes, un ūdeni kopā ar vižņu kalniem notur tikai betonētais izcēlums un margas. Daudzās vietās dambis “sulojas”, bet, lai to novērstu, šajās vietās tiek novietoti smilšu maisi, kas aiztur ūdens tecēšanu. “Galvenais, lai dambis netiek izskalots,” uzsvēra Ragainis.

Pa nakti ir applūdusi Rīgas iela Krustpils pusē, pa to nenotiek kustība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad ūdens sāka iet Mežrūpniekos, policija sāka brīdināt cilvēkus par situācijas bīstamību un iespējām evakuēties. Pilsētā norīkoti autobusi, kas evakuējušos cilvēkus ved uz apmešanās vietu uz 3.vidusskolā. Patlaban vēl nav informācijas, cik cilvēku kopumā evakuējušies gan saviem spēkiem un devušies pašu izvēlētā virzienā, gan ar iestāžu palīdzību, nonākot pašvaldībā izraudzītās pagaidu izmitināšanas vietās.

Nav saskaitīts arī tas, cik mājas ir līdz šim applūdušas, taču šie dati pašlaik ir grūti iegūstami, jo saule vēl tikai aust, bija tumšs, turklāt situācija katrā īpašumā ir citādāka – vieniem ir applūdis pagrabs, otriem – aka, citiem – pagalms, bet ūdens mājā nav ienācis, stāstīja Ragainis, uzsverot, ka patlaban galvenais ir nodrošināt drošus apstākļus iedzīvotājiem.

Viņš atzina, ka visi situācijas risināšanā iesaistītie ir pārguruši, četras diennaktis cenšoties paglābt pilsētu no plūdiem. Arī pats pēdējās četrās dienās esot gulējis vien nepilnas septiņas stundas. “Nogurums ir nenormāls. Cilvēkiem jau ir grūti padomāt, atrast vārdus, lai komunicētu,” atklāja Ragainis, piebilstot, ka problēma slēpjas arī tur, ka sagurušos cilvēkus īsti nav, ar ko nomainīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situācijas risināšanā ir iesaistīti visi dienesti. Vakar bijusi saziņa ar atbildīgajiem ministriem, pilsētā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadība, strādā policija, komunālie dienesti un citi.

Aģentūra LETA novēroja, ka sestdienas rītā pilsētā bijis vairāk automobiļu nekā ierasts citkārt sestdienās, taču gājēju ir maz. Satraucošās ziņas nav likušas cilvēkiem izpirkt veikalu krājumus, un veikalu plaukti ir pilni.

Kā ziņots, sestdien īsi pēc pieciem rītā ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,86 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr īsi pirms plkst.8 ūdens līmenis sasniedza jau 8,9 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta.

Foto – facebook.com/jekabpilslv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.