Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Robežniekos” godina barikāžu aizstāvjus no Dienvidkurzemes novada

Sestdien, 20. janvārī, spoži degot ugunskura liesmām, Grobiņas pagasta kultūras namā “Robežnieki” tika godināti barikāžu aizstāvji no Dienvidkurzemes novada atceres dienas koncertprogrammā kopā ar Grobiņas jaukto kori “Vēl”, Gaviezes jaukto vokālo ansambli un grupu “Pusceļš”, vienojoties kopīgās dziesmās, atmiņu stāstos un pateicībā par Latvijas brīvības nosargāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāds pats piedzīvojis 1991. gada baisās janvāra naktis Rīgas ielās, kāds visus notikumus izdzīvojis no mājām, kaut ar visu sirdi un dvēseli būtu vēlējies būt tur – kopā ar visiem. Kopš spraigajiem janvāra notikumiem pagājuši 33 gadi, bet joprojām ikviens būtu gatavs aizstāvēt mūsu valsts, mūsu Latvijas brīvību arī šodien, vēsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Ar atmiņām par tā laika notikumiem dalījās un barikāžu dalībniekiem par drosmi pateicās toreizējais Augstākās padomes deputāts un aizsardzības štāba pie Augstākās padomes vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis, bet īpašu saviļņojumu radīja trīs cilvēki, kas karojuši Ukrainā un šobrīd atlabst no gūtajiem ievainojumiem, sakot lielu paldies par kopābūšanu gan darbos, gan domās, jo tikai kopā mēs gūsim uzvaru.

“Mums ir tā laime sanākt un atcerēties – gan visiem kopā, gan katram atsevišķi ar saviem stāstiem par piedzīvoto, par sajūtām, par mājās palikušajām ģimenēm. Atceramies ar tos, kuri toreiz nepārnāca. Un pieminēsim arī varoņus Ukrainā, kas cīnās par savu brīvību. Kas gan var būt svarīgāks par mieru!” sanākušos uzrunāja Dienvidkurzemes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Foto: Midius/Kristers Reinis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.