Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Roņiem sezonas noslēgumā satikšanās prieks Liepājā

Salidojums Liepājā. Foto – Uldis Dobelis

Ziemas peldētāji svētdien, 24. aprīlī, sezonu noslēdza Liepājas atpūtas vietā “Beberliņi”, tiekoties “roņu” salidojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēju satikties svētdien izmantoja gan vietējie roņi, gan uz Liepāju ceļu mēroja ziemas peldētāji no no Rīgas, Ventspils, Ozolniekiem, Raganas, Jelgavas, Bauskas, Carnikavas un Kuldīgas. Kopumā salidojumā tikās 97 roņi.

Pēc salidojuma svinīgās atklāšanas notika peldējums ar kopīgu masu startu, kurā ikviens varēja nopeldēt 25 metru vai garāku distanci. Garajā 280 metru draudzības peldējumā devās 20 rudītākie ziemas peldētāji. Finišā sacensību gars ņēma virsroku un Andis Bukonts no Ozolniekiem, šogad gan trenējies tikai dušā, finišēja pirmais. Liepājas kluba “VeloRonis” pārstāvis Guntars Jēkabsons finišu sasniedza trešais.

Salidojumu vadīja Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, kurš pēc pirmizrādes “Grimmi” arī pats devās ūdenī. Svētdien “Beberliņos” ūdens bija aptuveni desmit grādus silts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc peldes salidojuma dalībnieki varēja doties pirtī, organizatori bija parūpējušies arī par baļļu ar burbulīšiem. Par dejām un dziesmām gādāja “Izsauc ballīti”.

Salidojums tika rīkots tradicionālā ziemas peldēšanas čempionāta vietā, kas dēļ Covid-19 pandēmijas šogad Liepājā izpalika.

“VeloRonis” valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova stāsta, ka ziemas peldēšanas sacensības Liepājā ir norisinājušās kopš 2011.gada. Pagājušajā gada Latvijas Ziemas peldēšanas federācijas sapulcē kopā ar citiem klubiem pieņemts vienots lēmums 2021./2022.gada sezonā nerīkot Latvijas ziemas peldēšanas čempionāta posmus Covid-19 ierobežojumu dēļ, bet iespēju robežās tikties salidojumos kādā no pilsētām, piemēram, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Ozolniekos, Saldū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinājumā, apvienojoties ar vairākām riteņbraukšanas un sporta organizācijām, biedrība “VeloRonis” pievērsīsies savam otrajam darbības virzienam – velo braukšanai ikdienā. Biedrība 4.jūnijā aicinās ikvienu iesaistīties aizraujošās veloorientēšanās sacensībās “Velobums 2022”, kurās dalībniekiem noteiktā laikā ar mobilo aplikāciju būs jāatzīmējas kontrolpunktos visā Liepājas teritorijā.

Vasaras mēnešos biedrība “VeloRonis” papildus velobraukšanai mudinās ikvienu doties peldēt, lai sagatavotos kādai no 100 līdz 2000 metru distancēm atklātos ūdeņos sacensībās “Liepājas atklātais peldējums 2022”, kuras plānotas augustā Beberliņu ūdenskrātuvē. Peldēšanas sākšana vasarā ziemas peldēšanas jaunajiem interesentiem var arī noderēt kā pakāpeniska norūdīšanās, lai pievienotos kuplajam un draudzīgajam Liepājas roņu pulkam rudenī, mudina Krivcova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.