Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Sumina 2023. gada Liepājas sporta laureātus

Piektdien, 16. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Liepājas sportistu godināšanas pasākums “Liepājas Sporta laureāts 2023”, kurā ar sportu saistītas personas saņēma apbalvojumus par iepriekšējā gadā izcīnītajām uzvarām un sasniegumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpašā pasākuma, Liepājas sporta dzīves stūrakmeņa atzinības pasniedza Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks, LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un Attīstības komitejas priekšsēdētājs Uldis Sesks, kā arī Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints. Atskatīties uz pagājušā gada liepājnieku sasniegumiem sportā un sumināt laureātus aicināja sporta žurnālists Kaspars Dvinskis, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

“Janvārī Liepāja saņēma “Trīs zvaigžņu balvu” kā 2023. gada spēcīgākā sporta pilsēta Latvijā. Šovakar “Sporta laureātā” vēlreiz un vēlreiz pasakos visiem aktīvajiem liepājniekiem, kas stāv aiz šī lielā panākuma. Mūsu sportistiem par talantu un cīņassparu, kas iedvesmo mūs visus tiekties uz zvaigznēm. Treneriem par spēju aizraut, atbalstīt un burtiski nokausēt līdz uzvarai. Sporta dzīves organizētājiem par to, ka sniedz mērķi un iespēju sportiskajam garam mūsu pilsētā augt un attīstīties. Līdzjutējiem – par nelokāmo atbalstu un lipīgo entuziasmu, kas ir kā degviela sportistiem un kā līme sabiedrībai,” ceremonijā sporta pasaules pārstāvjus sveica Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga: “Man ir stingra pārliecība, ka ikviens cilvēks, kas pielicis savu roku sporta dzīvei, veic atbildīgu misiju nākotnes vārdā – mūsu bērnu un jauniešu attīstībā. Jā! Kāds no sportistiem vēlas sasniegt savu rekordu, kāds vēlas skaistu hobiju, bet patiesībā mēs neapzināti ar savu darbu un hobiju iedvesmojam mūsu jauniešus. Es savulaik iedvesmojos no saviem vecākiem, no futbola, basketbola un hokeja komandām, bet šobrīd jau apzinos, ka esmu tas, kas var rādīt ar savu darbu piemēru un iedvesmot mūs jauniešus darīt vairāk, darīt labāk, sportot, būt aktīviem un veseliem. Bērni ir mūsu spoguļattēls, tāpēc novēlu sportistiem, treneriem un viņu ģimenēm arī turpmāk būt par labāko iedvesmas piemēru jaunajai liepājnieku paaudzei!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pasākumā kopumā tika sumināti laureāti desmit nominācijās.

Gada sporta notikums
Baltijā vērienīgākās ITF Sieviešu pasaules tenisa tūres W60 kategorijas sacensības “Liepaja Open” ar dalībniecēm no 26 pasaules valstīm un 60 000 ASV dolāru balvu fondu.

Gada sporta klubs – “Ballistic Boxing Club”
Par sporta kluba audzēkņu augstiem un izciliem sportiskajiem rezultātiem Eiropas un Pasaules līmeņa sacensībās, jauno talantu skološanu un treneru darbu, kā arī sporta veicināšanu Liepājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada sporta komanda – basketbola klubs “Liepāja”
Par augstiem sportiskajiem rezultātiem basketbolā – iegūto 3. vietu Latvijas Basketbola līgā un 2. vietu Užavas kausā basketbolā.

Gada sporta treneris – Vladimirs Ševkovs
Balva piešķirta par džudo popularizēšanu un attīstīšanu Liepājā, ilggadēju un profesionālu darbu, palīdzot Maksimam Duinovam, Ivanam Mihaļovam un citiem audzēkņiem 2023. gadā uzrādīt augstus sportiskos rezultātus Baltijas, Eiropas un Pasaules čempionātos.

Gada sporta seniors – Guntis Pirktiņš
Par augstiem sportiskajiem rezultātiem badmintonā – 2023. gada sezonas Latvijas reitingā 50+ vecuma grupā izcīnīto 3. vietu vienspēlēs, 2. vietu dubultspēlēs un 5. vietu mix grupā vīriešu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada sporta seniore – Irīna Štūla-Pankoka
Par augstiem sportiskajiem rezultātiem vieglatlētikā – Eiropas čempionātā telpās izcīnīto 9. vietu 1500m skrējienā un 11. vietu 8 km krosā.

Gada jaunais sportists – Sergejs Tarasovs
Par izciliem sportiskajiem rezultātiem kikboksā – 1. vietu “Light-Contact” disciplīnā svara kategorijā līdz 69 kg un 3. vietu “Kick-Light” disciplīnā svara kategorijā līdz 69 kg divās pasaules kausa izcīņās kikboksā – “Austrian Classic Kickboxing World Cup” un “Hungarian Kickboxing World Cup”.

Gada jaunā sportiste – Viktorija Irkle
Par izciliem sportiskajiem rezultātiem brīvajā cīņā sievietēm – 1. vietām Ziemeļvalstu čempionātā U17, Latvijas čempionātos U17 un U20, 5. vietu Eiropas čempionātā U17, kā arī 11. vietu Pasaules čempionātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada sportisti – Mārtiņš Sesks un Renārs Francis
Par izciliem sportiskajiem rezultātiem rallijā – 2. vietu sezonas kopvērtējumā FIA Eiropas rallija čempionātā.

Mūža ieguldījums sportā – Jānis Intenbergs
Par ilggadēju un neatsveramu ieguldījumu futbola attīstībā ne tikai kā veiksmīgam futbolistam un trenerim, bet personībai – Liepājas futbola ikonai, gadu gaitā veicot mērķtiecīgu darbu gan uz laukuma ar vietējām komandām un Latvijas izlasēm, gan ārpus tā – iedvesmojot jauniešus iesaistīties sportā.

Liepājas Sporta laureāta mērķis ir novērtēt sportistu iepriekšējā gada sasniegumus, stimulēt sportistu rezultātu izaugsmi, sacensību kvalitāti un informēt sabiedrību par Liepājas sportistu triumfiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Sporta laureāta vērtēšanas komisija izvērtēja kopumā 75 saņemtos pieteikumus, lai 16. februārī sveiktu gan individuālas personas, gan sporta komandas un klubus, kas iepriekšējā gadā sasnieguši izcilus un augstus sportiskos rezultātus, veicinājuši sporta attīstību Liepājā, popularizējuši Liepājas un Latvijas vārdu pasaulē, kā arī atbilst kādai no noteiktajiem nomināciju kritērijiem.

Sporta laureāts kā kvalitātes un izcilības vērtība apzīmogo Liepāju jau vairāk kā 60 gadus. Šī pašvaldības – Sporta pārvaldes veidotā tradīcija ir kļuvusi par neatsveramu sporta notikumu, kas ik gadu kopā pulcē Liepājas sporta pasaules elites pārstāvjus.

Sporta laureāta ietvaros viesiem kā pirmajiem bija iespēja saņemt Liepājas sporta žurnālu “Liepāja sporto 2023”, kas nākošās nedēļas laikā būs pieejams arī Liepājas Olimpiskajā centrā, Liepājas skolās un bibliotēkās. Žurnālu veidoja “Kurzemes Vārda” žurnālistu komanda, atskatoties uz 2023. gadu Liepājas sportā.

Foto: OHM.LV

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.