Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vaiņodē ukrainietes māca pagatavot boršču un vareņikus

Dienvidkurzemes novada pašvaldība sadarbībā ar labdarības organizāciju “Tabitas sirds” sestdien, 2. decembrī, bijušajā Vaiņodes internātpamatskolā sarīkoja sirsnīgu sadraudzības pēcpusdienu, lai iepriecinātu un uzmundrinātu skolā mītošās ukrainietes un viņu bērnus, kas guvuši patvērumu no kara Dienvidkurzemes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā notika vairākas ēdienu gatavošanas meistarklases – ukrainietes iesaistīja ciemiņus savu nacionālo ēdienu gatavošanā: gan kopīgi gatavoja vareņikus, pildot tos ar sautētiem kāpostiem, ceptiem kartupeļiem un saldo biezpienu, gan arī ikviens varēja vērot, kā notiek boršča pagatavošana, vēsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Daudzi izmēģināja prasmes ziepju darināšanas darbnīcā mājas apstākļos.

Par jautru muzikālo gaisotni rūpējās Durbes tautas mūzikas ansamblis “Neparasts gadījums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukrainietes pateicās ciemiņiem par sirsnīgo viesošanos, jaukajām sarunām un sagādāto prieku. Un vienlaikus tik klātesoša un jūtama bija vēlme, kaut Ukrainā ātrāk beigtos karš un cilvēki varētu atgriezties savās mājās, savās dzimtajās vietās.

Pasākuma apmeklētāju vidū bija arī Dienvidkurzemes novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Priedols un dunalcnieks Aigars Stonis, kas regulāri dodas uz Ukrainu humānās misijās, Vaiņodes pagasta pārvaldes vadītājs Mārtiņš Mikāls un skolotāja Ineta Jurķe-Miķelsone, kas ukrainietēm māca latviešu valodu. Viesu vidū bija arī vaiņodnieces, kas jau no pirmās bēgļu ierašanās dienas nesa viņiem pārtiku un apģērbu un Dienvidkurzemes novada pašvaldības darbinieki.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.