Svētdien, 17. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā Liepājas pilsētas basketbola čempionātā norisinājās četras atbildes spēles gan pirmajā, gan otrajā divīzijās. Trijos pusfinālu pāros uzvarētāji ir noskaidroti, toties BK “ODS” un “Vērgales” divcīņā būs nepieciešama izšķirošā trešā spēle par iekļūšanu pirmās divīzijas finālā.

Pirmajā spēlē laukumā devās “Nīca/BLi” un “Gaviezes” komandas. Lai gan “Gavieze” pirmo ceturtdaļu spēja uzvarēt, turpmāk favorīti “Nīca/BLi” apliecināja savu pārākumu, līdz ar ko droša uzvara ar rezultātu 87:69, un garantēta vieta lielajā finālā. Toms Fricbergs uzvarētāju rindās izcēlās ar 21 punktu. Otrajā mačā “Līvas Kapi” nepadevās līdz pat spēles beigām, taču tomēr tika piedzīvots zaudējums pret “Grobiņas Vikingiem” ar rezultātu 62:69, kas nozīmē, ka “Grobiņas Vikingi” ir iekļuvuši otrās divīzijas finālā, turpretī “Līvas Kapiem” būs jācīnās par trešo vietu, portālu “ReKurZeme” informē čempionāta pārstāvis Dāvis Plūme.

Dienas trešā spēle bija visspraigākā, jo Vērgales komandai bija jāuzvar BK “ODS” komanda, lai turpinātu cīņu par finālu. Komandas spēka ziņā ir līdzīgas, līdz ar to emocijas spēles laikā sita augstu vilni. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts uz tablo vēstīja plus viens “Vērgales” komandas labā, taču pēdējā spēles ceturksnī vairāk enerģijas bija vērgalniekiem, jo pēdējo ceturtdaļu izdevās uzvarēt ar 17 punktu pārsvaru. Spēles rezultāts 90:72. Lielisku sniegumu demonstrēja Niks Lagzdiņš, kurš bija pārliecinoši rezultatīvākais šajā spēlē ar 39 gūtajiem punktiem.

Trešā spēle tiks aizvadīta svētdien, 24. martā, pulksten 11 par atlikušo vietu pirmās divīzijas finālā.

Pēdējā spēlē tikās “Fēnikss/Grobiņa” un “Lesjofors”. “Fenikss/Grobiņa” visu spēli atradās iedzinējos un noķert pretiniekus tā arī neizdevās – 44:52. “Lesjofors” iesoļo otrās divīzijas finālā, kur tiksies ar “Grobiņas Vikingiem”, turpretī “Fēnikss/Grobiņa” spēlē par trešo vietu tiksies ar “Līvas Kapiem”.