Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Aizputes basketbola čempionāts kļūst arvien jaudīgāks

“Latvijas Valsts mežu” basketbolisti trešo reizi kļūst par Aizputes čempioniem. Foto – Uldis Dobelis

“Prieks baudīt Aizputē basketbolu,” gandarīts par Aizputes basketbola čempionāta aizraujošo finālspēli un gūtajām emocijām bija “Latvijas Valsts mežu” basketbolists Mārtiņš Reķis. Viņa komanda trešo gadu pēc kārtas kļuva par Aizputes čempioniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Valsts mežiem” Aizputes basketbola čempionātā pie pilnām Aizputes sporta centra tribīnēm 9. februārī pretī stājās “Apriķu” basketbolisti. Skaļš atbalsts bija abām komandām. Basketbolisti sagādāja aizraujošu cīņu, kurā pilsētas čempions kļuva zināms tikai līdz ar mača beigu signālu.

Šogad visinteresantāk
Finālā pirmo ceturtdaļu ar 21:19 savā labā noslēdza “Latvijas Valsts meži”. Otrajā ceturtdaļā vadību pārņēma apriķnieki, kuri ceturtdaļas vidū jau sasniedza deviņu punktu pārsvaru – 32:23. Pēc divām ceturtdaļām “Apriķi” bija vadībā ar 37:31.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs apriķniekiem neveicās ar bumbas dabūšanu grozā. “Latvijas Valsts meži” atguva vadību ar 38:37, pirms pēdējām desmit minūtēm esot vadībā ar 53:51. Pēdējās ceturtdaļas vidū rezultāts vēl bija neizšķirts – 63:63, atlikušajās minūtēs sveroties par labu te vienai, te otrai komandai. Beigās ar 74:71 pārāki bija “Latvijas Valsts meži”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes Aizputes nodaļas vadītājs Indulis Laškovs čempionu kausu pasniedz “Latvijas Valsts mežu” līderim Mārtiņam Reķim. Foto – Uldis Dobelis

“Patīkami. Nevar aprakstīt emocijas. Kā organizators teica, tā arī bija, ka šogad čempionāts bija visinteresantākais gan spēlētājiem, gan skatītājiem. Viss sākās jau pusfinālā pret “Gaviezi”, kas arī ir Top-3 komanda. Punkts punktā sīva spēle bija. Kaut kā nolauzām beigās pa visiem. Šodien arī grūti gāja. Principā visu laiku bija punkts punktā. Beigās svaru kausi nosvērās par labu mums. Iekrita metieni, viņiem ceturtās ceturtdaļas vidū jau bija piezīmju norma, kā piezīme, tā metām divus metienus, tos sametām. Viss sākās no aizsardzības, kur labi nospēlējām. Tas arī deva rezultātu,” finālspēli komentēja M. Reķis.

Priecē izdevies fināls
M. Reķis vērtē, ka Aizputes čempionāts šogad bija vēl labāks nekā iepriekšējos gadus. Ja pērn bija sešas komandas, tad šogad jau deviņas.

“Uz katru spēli nevarēja atbraukt un domāt, ka viegli būs, plus divdesmit vai trīsdesmit. Uzvaras bija jāizcīna, tās tāpat nenāca. Mums kodols trešo gadu jau nemainās, esam jau saspēlējušies. Tā ir panākuma atslēga,” uzskata M. Reķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Valsts mežu” basketbolists piebilst, ka bija prieks baudīt Aizputē basketbolu. “Paldies pārējām komandām, skatītājiem. Fantastisks atbalsts. Tā jau liekas, ka spēlē un nedzird, bet tu viņus visus dzirdi, tas dzen uz priekšu. Paldies!” pateicas M. Reķis.

“Apriķu” basketbolisti. Foto – Uldis Dobelis

“Izdevies fināls. Īsta fināla spēle. Turnīrs ļoti labi organizēts. Bija interesanti braukt uz visām spēlēm. Vērot no malas ne tikai savas spēles, bet arī citas. Paldies Indulim Laškovam un Gintam Sedolam, ka viss bija līmenī,” atzina Lažas pagasta sporta organizators Žanis Bogdans. Viņš atgādina, ka pērn “Apriķu” basketbolisti bija trešie, bet agrāk divus gadus apriķnieki bijuši arī čempioni.

“Ļoti labi, ka atļauj spēlēt arī no Liepājas, Saldus un Kuldīgas. Tas tikai pastiprina čempionātu, paliek interesantāks,” uzskata Ž. Bogdans.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amatieriem lielisks turnīrs
Spēlē par trešo vietu čempionāta debitanti “Gaviezes” basketbolisti ar 74:53 uzvarēja Aizputes komandu “Hasenpoth Stabendrill”. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija neizšķirts – 29:29. Vēl trešās ceturtdaļas vidū rezultāts bija neizšķirts – 37:37.

“Cerējām spēlēt finālā, bet pusfinālā zaudējām “Latvijas Valsts mežiem” līdzīgā spēlē. Finālā pirmais puslaiks bija grūts, līdzīgs. Tiem labi metieni krita. Mēs, acīmredzot, nebijām noskaņojušies. Otrajā puslaikā savācāmies, noskaņojāmies. Saprātām, ka tik viegli spēli mums neviens neatdos, neuzvarēsim. Pielikām aizsardzībā, paātrinājām spēles tempu, tad jau plus divdesmit punkti atnāca,” spēli komentē “Gaviezes” basketbolists Toms Mackars.

T. Mackars norāda, ka “Latvijas Valsts mežus” ļoti pārliecinoši ar vairāk nekā 30 punktu pārsvaru izdevās uzvarēt regulārajā čempionātā, kad pretiniekam nespēlēja līderis M. Reķis. “Pusfinālā viņš spēlēja. Nespējām viņu neitralizēt. Ja viņi kopumā iemeta 54 punktus, tad viņš viens pats iemeta 28. Tā bija mūsu galvenā problēma. Nekādi netikām ar viņu galā. Paši arī nevarējām trāpīt, bet viņi lika pretim labu aizsardzību. Mēs pat ceturtās ceturtdaļas sākumā bijām ar pieciem, septiņiem punktiem vadībā. Likās, ka viss ir jau O.K., pārlauzīsim. Viņi iemeta metienus. Tikām atpakaļ spēlē, bet pēc tam līdzīgā cīņā viņi iemeta izšķirošo metienu. Iemta mūsu komandas biedrs, kas spēlē pie mums Liepājās čempionātā, bet šeit pie “Latvijas Valsts mežiem”,” norāda T. Mackars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaviezes” basketbolisti nedēļas nogalēs spēlē Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Viņi sapratuši, ka grib arī pa nedēļu kaut kur uzspēlēt. Agrāk bija Grobiņas novada čempionāts, bet tas vairs netiek organizēts. Tā gavieznieki pieteikušies startēt Aizputes čempionātā.

“Laba zāle, skatītāji daudz, kaifs spēlēt. Ko amatieri vairāk var vēlēties? jautā T. Mackars. Viņaprāt, bija četras spēcīgākas komandas, kas arī cīnījās par medaļām – “Apriķi”, “Latvijas Valsts meži”, “Gavieze” un “Hasenpoth Stabendrili”. Otrais četrinieks, piecinieks bija nedaudz švakāks. Kalvene bija vēl diezgan spēcīga.

Vietējiem volejbolistiem savs hobijs
“Iepriekšējā spēlē pārplēsu muskuli, tagad sanāca no malas skatīties. Sāpīgi, bet komanda toties ļoti labi nospēlēja. Džeki labi kustināja bumbu, spēlēja uz iekšu, meta savus metienus. Prieks bija skatīties, bet pretinieki bija labāki,” cīņu par trešo vietu vērtēja viens no “Hasenpoth Stabendrill” līderiem Reinis Vilnītis, kurš traumas dēļ bija spiests palikt laukuma malā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Puslaiku noslēdzām kaujinieciskā neizšķirtā, trešajā ceturtdaļā mazliet atslābām. Fizuka pietrūka. Pirmo reizi esam četriniekā. Komandai liels sasniegums. Turnīrs ļoti labs. Prieks, ka pienāca klāt “Gavieze”. Komandas paliek labākas, turnīrs paliek jaudīgāks, ļoti labi,” uzskata R. Vilnītis.

“Hasenpoth Stabendrill” basketbolisti. Foto – Uldis Dobelis

Basketbolists stāsta, ka “Hasenpoth Stabendrill” komandā spēlē vietējie Aizputes džeki, kas paņem vienībā vēl kādu no malas. Komanda ar tādu pašu nosaukumu spēlē arī volejbolā. R. Vilnītis skaidro, ka abās vienībās pamatā ir vieni un tie paši zeļļi, kas paņem klāt kādu. “Esam vietējie, kas vispār ir volejbolisti, bet basketbols mums ir hobijs. Tikt četriniekā savā hobijā, tas mums ir ļoti labi,” vērtē R. Vilnītis.

UZZIŅAI
Aizputes basketbola čempionāta tiesneši pasniedza savu balvu “Fair Play”. To ieguva “Gaviezes” basketbolists Toms Mackars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aizputes čempionāta tiesnesis Valdis Odiņš tiesnešu dāvāto balvu piešķīra gaviezniekam Tomam Mackaram. Foto – Uldis Dobelis

Regulārā turnīra noslēgumā četras komandas ieguva pa 14 punktiem. Pirmo vietu ieguva “Hasenpoth Stabendrill”, otrā bija “Gavieze”, trešo vietu izcīnīja “Latvijas valsts meži”, bet ceturtie palika “Apriķi”. Ar 12 punktiem piekto vietu izcīnīja “Pāvilosta”, bet sestie ar tikpat punktiem bija “Optimisti”.

Septītajā vietā ar 11 punktiem ierindojās “Kalvene”, aiz sevis atstājot “Entuziastus” (9) un “Aizputes buļļus” (8).

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.