Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Dienvidkurzemē sarīko vērienīgus boksa svētkus; “Seeburg Boxing Club” mērķē uz Eiropas čempionātu

Grobiņas boksa kluba “Seeburg Boxing Club” līderi – Adrians Krists Pavlovs (pa kreisi) un Arvis Petrovics. Foto – Uldis Dobelis

Vēl nebijis notikums tika piedzīvots Grobiņas Sporta centrā, kur pirmo reizi tika uzstādīts boksa rings un noskaidroti pirmie Dienvidkurzemes novada čempioni boksā. Grobiņā boksa tradīcijas godā tur divi klubi. Sportisti jau tēmē uz dalību Eiropas čempionātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada pirmais čempionāts boksā 14. janvārī pulcēja bokserus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. Protams, skatītāju atbalsts vislielākais bija brīžos, kad ringā devās Grobiņas bokseri. Kopumā tika aizvadītas 33 cīņas.

Sakaujoties skolā, pievēršas boksam
Pirmais no grobiņniekiem ringā devās Ģrobiņas boksa kluba audzēknis Roberts Kabiņeckis, kurš svara kategorijā līdz 53 kilogramiem aizvadīja draudzības cīņu pret Ķekavas meiteni Rēziju Kalniņu. Šajā cīņā abi tika sumināti kā uzvarētāji.

Grobiņas boksa kluba audzēknis Roberts Kabiņeckis priecājas par pirmo izcīnīto kausu. Foto – Uldis Dobelis

“Robertam tā bija pirmā cīņa. Viss kārtībā,” portālam “ReKurZeme” atzina Grobiņas boksa kluba treneris Guntis Štelmahers. Viņš norāda, ka zēns boksā trenējas jau pusgadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Milzīgas ovācijas bija, kad ringā devās pirmais no Grobiņas kluba “Seeburg Boxing Club” sportistiem Adrians Krists Pavlovs. Viņš sacentās svara kategorijā līdz 55 kilogramiem. Grobiņniekiem pretiniekos bija Lietuvas bokseris Rutenis Česas. Cīņa beidzās jau pirmā raunda sākumā, jo grobiņnieka pārākums bija acīmredzams.

“Uzdevums bija uzvarēt un parādīt vislabāko sniegumu,” portālam atklāj 16 gadus vecais A. Pavlovs. Viņš piebilst, ka cīņai bija ļoti noskaņojies, jo mājās savu līdzjutēju priekšā nevarēja zaudēt. Puisis boksā trenējas jau piekto gadu un ir lepns, ka nes “Seeburg Boxing Club” un Grobiņas vārdu boksa sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
“Seeburg Boxing Club” sportists Adrians Krists Pavlovs (pa labi) savu pretinieku pieveica jau pirmajā raundā. Foto – Uldis Dobelis

A. Pavlovs par savu vienu no lielākajiem sasniegumiem min pagājušā gada decembrī izcīnīto uzvaru Lietuvā, Marijampoles starptautiskajā turnīrā. Pirms pirmā tik liela mēroga ārzemju turnīra grobiņniekam jau bijušas daudzas uzvaras, neizšķirti un zaudējumi.

“Sajūtas bija neaprakstāmas! Kad dabūju sitienus, nebija īpaši patīkami, bet bija jādod divreiz atpakaļ, lai arī pretiniekam būtu tā sajūta, kā ir, kad iesit,” iespaidos par Lietuvas turnīru dalās A. Pavlovs. Viņš boksam pievērsies pēc tam, kad sakāvies skolā. “Tētis tad teica, ka jāiet boksēties, ja grib kauties. Aizgāju pamēģināt treniņā, patika un sāku visu šo lietu ņemt nopietnāk,” atklāj “Seeburg Boxing Club” viens no talantīgākajiem sportistiem.

Ikdienā daudz trenējas
Ar skaļiem aplausiem Dienvidkurzemes novada čempionātā ringā tika sagaidīts arī otrs “Seeburg Boxing Club” audzēknis Arvis Petrovics. Viņam svara kategorijā līdz 63,5 kilogramiem pretinieks bija Ogres bokseris Nikolass Jākobsons. Līdzvērtīgā cīņā par novada čempionu kļuva A. Petrovics.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cīņa bija vienāda. Varēju, protams, labāk. Nedaudz jau bija stresiņš un aizelpošanās, bet tā viss bija kārtībā. Manuprāt, pretinieks bija visstiprākais un akurātākais, kāds man līdz šim ir bijis. Ar viņu vēlreiz būs jācīnās Latvijas čempionātā,” stāsta 15 gadus vecais A. Petrovics. Viņš piebilst, ka pret Ogres sportistu nav sanācis tas, ko visvairāk gribējis. “Gribēju vairāk sitienus izsist, bet diemžēl stresa dēļ nesanāca,” norāda grobiņnieks.

“Seeburg Boxing Club” treneris Ingus Zvinbergs dod norādījumus bokserim Arvim Petrovicam. Foto – Uldis Dobelis

A. Petrovics boksā trenējas jau aptuveni gadu. Viņš boksam pievērsies ļoti nopietni un trenējas divas reizes dienā. “Gada laikā man ir bijušas jau aptuveni 12 līdz 13 cīņas. Latvijas čempionātā nesanāca, bija zaudējumi. Šogad būs daudz labāk. Mērķēju uz Eiropas čempionātu Rumānijā,” uzsver jaunais bokseris.

“Seeburg Boxing Club” bokseris norāda, ka ikdienas režīms ar diviem treniņiem dienā un skolu nav viegls. Ir bijuši brīži, kad gribējies mest mieru, bet apņēmība ņēmusi virsroku. “Tik daudz jau esmu ielicis iekšā,” piebilst A. Petrovics.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slavē grobiņnieku sarīkoto čempionātu
Dienvidkurzemes novada čempionātā piedalījās arī Liepājas Kompleksās sporta skolas boksa nodaļas septiņi audzēkņi un treneri Raitis Mičulis un Ņikita Androščuks.

Treneris R. Mičulis stāsta: “Viena no turnīra aizraujošākajām cīņām bija starp bokseri no Liepājas Maksimu Ručjevu un Rīgas pārstāvi Ričardu Zariņu, uzvaru svinot liepājniekam. Veiksmīgi nostartēja Liepājas Kompleksās sporta skolas bokseris Ernests Goldmanis, izcīnot pārliecinošu uzvaru pret bokseri no Igaunijas. Jāpiemin arī Bogdans Proņins, kurš izcīnīja kārtējo uzvaru, jo zaudējumu nav izjutis jau gadu. Visi Liepājas Kompleksās sporta skolas bokseri nostartēja atzīstami, arī tie, kas zaudēja. Vairāki zaudēja ar dalītu tiesnešu lēmumu, kas nozīmē, ka bija viens tiesnesis, kas deva uzvaru mūsējam, tomēr divi tiesneši pretiniekam. Jāpiestrādā pie izturības, jo vairāki bokseri uzvaru izlaida pēdējā raundā līdz tam esot vadībā.”

Liepājas Kompleksās sporta skolas treneris Raitis Mičulis (trešais no labās) kopā ar saviem bokseriem. Foto no sportistu arhīva

R. Mičulis vērtēja, ka Dienvidkurzemes novada čempionāts bija visaugstākajā līmenī – gan tiesneši, gan sporta zāle un dalībnieki. Priecēja arī skatītāju lielā interese. “Jo vairāk tuvumā ir laba līmeņa sacensības, jo labāk. Super! Prieks, ka atbraukuši ir arī lietuvieši un igauņi. Ļoti labs līmenis. Ir ļoti izdevīgi, ka sacensības ir tepat Grobiņā, Alsungā vai Ventspilī,” norāda R. Mičulis. Viņš atzinīgi vērtē “Seeburg Boxing Club” rosību. “Latvijā parādās jauni klubi. Tas nozīmē, ka boksa līmenis ceļas,” pārliecināts ir Liepājas Kompleksās sporta skolas treneris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķē uz Eiropas čempionātu
Pirmais Dienvidkurzemes novada čempionāts boksā tika sarīkots Grobiņas klubam “Seeburg Boxing Club” sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldi. Treneris Ingus Zvinbergs neslēpa prieku, ka izdevās sarīkot kvalitatīvu turnīru. Tas prasīja daudz spēka, tāpēc milzīgs paldies visiem palīgiem. Čempionāts tika noorganizēts trīs nedēļu laikā. Liela pretimnākšana bija no Dienvidkurzemes novada pašvaldības puses.

Dienvidkurzemes novada čempionāta medaļas. Foto – Uldis Dobelis

I. Zvinbergs rēķina, ka klubs “Seeburg Boxing Club” pastāv jau aptuveni četrus vai piecus gadus. “Panākumi un cīņas ir bijušas daudz. Mums ir otrā un trešā vieta Latvijas čempionātā. Divas pirmās vietas Lietuvā. Pārsvarā mums turnīros ir pirmās un otrās vietas. Mēs arī daudz trenējamies. Mūsu elite ir 2006. un 2007. gadā dzimušie sportisti. Kluba līderi ir Adrians Krists Pavlovs un Arvis Petrovics,” atklāj I. Zvinbergs. Viņš norāda, ka abiem sportistiem galvenie starti būs Latvijas čempionāts un cīņa par tikšanu uz Eiropas čempionātu. Visu izšķirs viena cīņa. Izredzes ir 50 pret 50.

“Gribam atvest uz Grobiņu Latvijas čempiona titulu – vienu, vēl labāk būtu divus,” I. Zvinbergs ir pārliecināts, ka abiem kluba līderiem tas ir pa spēkam. Nākamajā nedēļā pēc Dienvidkurzemes novada čempionāta abiem puišiem ir sacensības Lietuvā. Tur sacenšas Lietuvas un Latvijas izlases bokseri. Gatavojoties svarīgajiem startiem, plānota arī deviņu dienu nometne Polijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lepojas ar lielu masveidību
Kluba “Seeburg Boxing Club” mājvieta ir Grobiņā, Krasta ielā 8. Kopumā klubā šobrīd ir aptuveni 40 dalībnieki. Daudzi no viņiem trenējas, lai uzlabotu savu fizisko sagatavotību.

I. Zvinbergs klubā ir vienīgais treneris. Viņa vadībā trenējas bokseri divās vecuma grupās. No sešu līdz 12 gadu vecumam, otrajā vecuma grupā ir jaunieši un pieaugušie. Vecākajiem bokseriem ir pat 50 gadi.

Kluba darbība Grobiņā aizsākusies, kad I. Zvinbergs savā dzimtajā pilsētā atgriezies mājās no ārzemēm. “Pats boksējos Anglijā. Tur izmācījos par boksa treneri. Kad atgriezos, uztaisīju boksa klubu,” atklāj grobiņnieks. Viņaprāt, priekš tik mazas pilsētas tik kupli pārstāvēts klubs ir unikāls gadījums. Apmeklētības ziņā klubs tur līdzi Liepājas klubiem. “Mēs cenšamies attīstīties, lai būtu rezultāti,” piebilst treneris.

Audzina jaunus talantus
Grobiņā ikdienā sadzīvo divi boksa klubi. Bez gados jaunā “Seeburg Boxing Club” pilsētā darbojas arī Grobiņas boksa klubs. Tas pastāv jau aptuveni 20 gadus.

Roberts Kabiņeckis šobrīd ir viens no Grobiņas boksa kluba jaunajiem sportistiem. Foto – Uldis Dobelis

Treneris G. Štelmahers stāsta, ka kluba mājvieta ir pilsētas vecās dzirnavas. Tā ir leģendāra vieta, kur dzelžus sācis cilāt liepājnieks Māris Šveiduks.

Grobiņas boksa klubā šobrīd ir aptuveni desmit audzēkņi. Treniņi notiek katru darbu dienu. Klubs savā ilgajā pastāvēšanas laikā var lepoties ar Latvijas mēroga sasniegumiem. “Ir bijuši Latvijas čempioni. Izcīnījām otro vietu Latvijas olimpiādē pieaugušajiem. Tagad mums ir paaudžu maiņa. Lieli ir projām. Atkal jaunie tiek audzināti,” stāsta G. Štelmahers.

Arvja Petrovica cīņa
Arvja Petrovica cīņa
Arvja Petrovica cīņa
Arvja Petrovica cīņa
Arvja Petrovica cīņa
Dienvidkurzemes novada čempionāta atklāšanas parāde
Roberta Kabiņecka cīņa

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.