Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Dienvidkurzemes Sporta skolas laureātā cīņā par balvām liela konkurence

Aizputes volejbola treneris Gints Sedols kopā ar savām laureātēm. Foto – Uldis Dobelis

Grobiņā Dienvidkurzemes Sporta skolas laureātā tika sumināti Dienvidkurzemes novada sportiskākie jaunieši un viņu treneri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes Sporta skolas direktors Dainis Zombergs portālam “ReKurZeme” stāsta, ka pasākumā tika sumināti arī novada labākie sportisti, kas nav Dienvidkurzemes Sporta skolas audzēkņi, bet arī guvuši izcilus sasniegumus Latvijas jaunatnes sacensībās. Svinīgajā sarīkojumā apbalvojumus saņēma seši labākie individuālajos sporta veidos un katra sporta veida labākā komanda.

Šāda jauno sportistu sveikšana notika pēc trīs gadu pārtraukuma. Pirmo reizi jaunā Dienvidkurzemes novada veidolā.

Rezultāti katru gadu uzlabojas
Pagājušais gads Dienvidkurzemes Sporta skolai bija ļoti veiksmīgs. Tā var lepoties ar 23 Latvijas čempioniem. Sasniegumu ir tik daudz, ka visi godalgoto vietu ieguvēji netiek sumināti skolas Sporta laureātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Rezultāti ar katru gadu uzlabojas. Konkurence kļūst arvien lielāka,” atklāj D. Zombergs. Viņš stāsta, ka šobrīd Dienvidkurzemes Sporta skolā audzēkņi var trenēties trīs individuālajos sporta veidos – ložu šaušanā, galda tenisā un vieglatlētikā. No komandu sporta veidiem ir volejbols, futbols un handbols.

Šajā mācību gadā Dienvidkurzemes Sporta skolā ir arī florbols, kur audzēkņu grupas pagaidām ir Grobiņā. Kopumā šobrīd skolā ir gandrīz 900 audzēkņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pārstāvam visus bijušos astoņus novadus. Šogad mērķis ir dalībniekiem iekļauties Latvijas izlašu sastāvos. Ir jau arī pirmie pieci Latvijas čempioni – vieglatlētikā un ložu šaušanā. Cerms, ka šis gads būs tikpat veiksmīgs kā iepriekšējie,” cer D. Zombergs.

D. Zombergs piebilst, ka ne visi laureāti varēja ierasties. Ir novada jaunie sportisti, kas sākuši studijas augstskolās. Vieglatlēti Latvijas izlases sastāvā gatavojas Baltijas čempionātam. Savukārt galda tenisisti Latvijas izlases sastāvā ir sacensībās Zviedrijā.

Panākumu pamatā smags darbs
Ložu šaušanas trenere Laila Kalniņa atzinīgi vērtēja, ka ļoti laba tradīcija tiek turpināta. Viņa novērojusi, ka visā Latvijā sporta laureāti uzņem apgriezienus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā video sveicienus jaunajiem sportistiem un treneriem nodeva sporta skolas absolventi. Kādreizējais ložu šāvējs un sporta skolas absolvents aizputnieks Matīss Ļaudams video sveiciena uzrunā atklāja, ka pašlaik viņa ikdiena ir saistīta ar pedagoģisko darbu skolā. Savā laikā viņš ložu šaušanā ir kļuvis par Latvijas čempionu. Piedalījies Latvijas jaunatnes un pieaugušo olimpiādēs.

Ložu šaušanas trenere Laila Kalniņa (no kreisās), sportistes Lenija Feldmane un Sabīne Ķeķe un treneris Rihards Frīdenbergs. Foto – Uldis Dobelis

“Šaušana nav tikai paņemt ieroci un šaut. Tas ir smags darbs, psiholoģisks ar sevi, daudz jāstrādā, lai kaut ko sasniegtu. Jaunajiem šāvējiem novēlu izturību, vēlmi darboties, klausīt treneru padomus,” teica M. Ļaudams.

Rucavniece Ilva Baltute uzrunā atklāja, ka pirms diviem gadiem absolvējusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Viņa ieguvusi sporta skolotājas un galda tenisa treneres kvalifikācijas diplomus. “Manā ikdienā galda teniss ir neatņemama sastāvdaļa. Esmu Salaspils un Ķekavas klubos par treneri. Galda teniss iemācīja, ka ar pacietību un daudz strādājot ar sevi var sasniegt jaunas virsotnes,” atklāja I. Baltute. Viņa skolas audzēkņiem vēlēja ar neatlaidīgu darbu sasniegt izvirzītos mērķus. Treneriem pacietību, sportistos saredzēt talantus un stiprās puses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labākie – ložu šaušanā
Pirmie apbalvojumus saņēma ložu šāvēji. Sabīne Ķeķe apbalvojumu saņēma par uzvaru Latvijas junioru čempionāta divos vingrinājumos ar pneimatiskajiem ieročiem. Viņa uzvarēja arī Freimaņa piemiņas sacensībās, ieguva otro vietu Baltijas kausa izcīņā. Jaunā šāvēja ir sasniegusi Sporta meistara normu. Viņa Latvijas izlases sastāvā startēs Eiropas čempionātā.

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis pasniedz balvu ložu šāvējai Sabīnei Ķeķei. Foto – Uldis Dobelis

Atzinību saņēma arī ložu šāvēja Lenija Feldmane. Viņas panākumu sarakstā ir trešā vieta Latvijas komandu čempionātā, otrā vieta pieaugušo čempionātā, otrā un ceturtā vieta Latvijas junioru čempionātā šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem, ceturtā vieta Baltijas kausa izcīņā,ceturtā vieta junioru čempionātā vingrinājumos ar mazkalibra ieročiem.

Ložu šāvēja Kate Katrīna Lietavniece aizvadītajā gadā var lepoties ar uzvaru Latvijas čempionātā vecākajā grupā, otro un trešo vietu Latvijas junioru čempionātā vingrinājumā ar mazkalibra ieroci, trešo vietu Latvijas komandu čempionātā ar pneimatiskajiem ieročiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp labākajām ložu šāvējām ir arī Anna Stieģele – uzvarētāja Latvijas junioru čempionātā, piektā vieta Baltijas kausā vingrinājumos ar mazkalibra ieroci, otrā vieta Latvijas junioru čempionātā ar pneimatiskiem ieročiem. Jaunā šāvēja ir Sporta meistare, Latvijas izlases dalībniece.

No puišiem ložu šaušanā viens no laureātiem bija Rolands Liepiņš. Viņš ir uzvarētājs Latvijas čempionātā vidējā grupā, ieguvis otro vietu Latvijas junioru čempionātā, trešo vietu Latvijas čempionātā, ceturto vietu Baltijas kausā ar pniematiskajiem ieročiem, trešo vietu divos vingrinājumos Latvijas čempionātā vecākajā grupā, trešo vietu vidējā grupā ar mazkalibra ieroci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ložu šāvējs Jānis Lasmanis ir uzvarētājs Latvijas junioru čempionātā divos vingrinājumos, uzvarētājs Latvijas čempionātā un Baltijas kausā, ieguvis otro vietu Baltijas kausā, otro vietu Latvijas čempionātā ar mazkalibra ieroci. Aizputnieks ir arī uzvarētājs Latvijas junioru un Lavijas čempionātā ar pneimatisko ieroci. Sporta meistars, Latvijas izlases dalībnieks. Latvijas Šaušanas federācijas Sporta laureāts šauteņu vingrinājumā.

Sumināti tika arī ložu šaušanas treneri L. Kalniņa, Ilze Frīdenberga un Rihards Frīdenbergs.

Labākie – galda tenisā
Galda tenisā apbalvojumu saņēma Airita Barsukova. Viņas ieguva otro vietu vienspēlēs un meiteņu dubultspēlēs Latvijas čempionātā galda tenisā D grupā.

Galda tenisists Ģirts Kristians Ansons var lepoties ar uzvaru Stigas kausa pirmajā posmā. Viņam ir otrā vieta vienspēlēs, zēnu un jauktās dubultspēlēs Latvijas čempionātā galda tenisā D grupā.

Apbalvojumu saņēma arī Evelīna Ģēģere. Viņai bija trešā vieta vienspēlēs, meiteņu un jauktās dubultspēlēs Latvijas čempionātā galda tenisā D grupā. Jaunā sportiste ieguva arī trešo vietu Latvijas komandu čempionātā jauniešiem.

Dienvidkurzemes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Kampare (no kreisās), galda tenisa treneris Aldis Barsukovs un jaunie sportisti. Foto – Uldis Dobelis

Galda tenisists Rodrigo Ritvars Ļaudams var lepoties ar trešo vietu vienspēlēs un jauktās dubultspēlēs Latvijas čempionātā galda tenisā D grupā. Viņam bija piektā vieta Latvijas komandu čempionātā jauniešiem. Viņš ir Latvijas U-12 izlases kandidāts.

Savukārt Aleksis Ralfs Zeme tika sumināts par sasniegumiem – uzvaru zēnu dubultspēlēs Latvijas čempionātā C grupā, otro vietu vienspēlēs B grupā, otro vietu vienspēlēs un jauktās dubultspēlēs C grupā Latvijas čempionātā. Sasniegumu sarakstā ir arī otrā vieta Latvijas komandu čempionātā jauniešiem. Puisis ir U-13 un U-15 Latvijas izlases pamatsastāvā.

Galda tenisists Artūrs Lūks uzvarēja Latvijas čempionātā C grupā dubultspēlēs, ieguva otro vietu Latvijas komandu čempionātā jauniešiem, trešo vietu Latvijas čempionāta C grupā jauktās dubultspēlēs un B grupā vienspēlēs. Puisis ir U-12, U-13 un U-15 Latvijas izlases pamatsastāvā.

Sveikti tika arī galda tenisa treneri Aldis Barsukovs, Alise Ansone un Viktors Tolkačevs.

Labākie – vieglatlētikā
Vieglatlētikā sumināja Martu Indriksoni, kura bija uzvarētāja diska mešanā U16 Latvijas čempionātā, ieguva otro vietu U16 diska mešanā, sesto vietu Baltijas komandu čempionātā diska mešanā.

Vieglatlēts Toms Reņģe var lepoties ar trešo vietu augstlēkšanā U-20 Latvijas čempionātā. Savukārt Adrians Pričins ieguva otro vietu lodes grūšanā U16 Latvijas čempionātā, piekto vietu lodes grūšanā Eiropas vieglatlētikas spēlēs.

Dienvidkurzemes Sporta skolas direktors Dainis Zombergs, vieglatlētikas trenere Agnese Kļava un sportists Adrians Pričins. Foto – Uldis Dobelis

Starp laureātēm ir arī vieglatlēte Elizabete Kociņa – uzvarētāja 100 un 200 m U-18 Latvijas čempionātā, otrā vieta 100 m, trešā vieta 200 m Baltijas čempionātā. Eiropas čempionātā Izraēlā 100m iekļuva pusfinālā. Eiropas jaunatnes Olimpiskā festivālā 100 metros desmitā vieta. Vieglatlēte ir Latvijas izlases dalībniece.

Šķēpa metējs Artūrs Siliņš tika sumināts par sasniegumiem – uzvarētājs šķēpa mešanā Tālivalža Krūmiņa balvas izcīņā un Latvijas čempionātā U-18 un U-20, otrā vieta Olimpiskā čempiona Daiņa Kūlas starptautiskās sacensībās “Ventspils šķēpi”.

Savukārt Kristers Grunte bija uzvarētājs šķēpa mešanā Latvijas čempionātā U-16, viņam bija arī ceturtā vieta Baltijas čempionātā, bet Artis Brundzāts uzvarēja “Ventspils šķēpos”, ieguva otro vietu šķēpa mešanā U-18 un U-20 Latvijas čempionātā.

Vieglatlētika tika sumināti arī treneri Agnese Kļava, Ģirts Ločmelis un Vaclovs Svažs.

Labākie – volejbolā, handbolā un futbolā
Volejbolā par ceturto vietu Latvijas jaunatnes čempionātā U-13 vecuma grupā tika sumināta trenera Ginta Sedola meiteņu komanda. Tās sastāvā bija Hanna Daubaha, Keita Cīrule, Ance Džabrailova, Marta Ļaudama, Elza Ķeķe, Karīna Vīdmane.

Handbolā sumināja sportistus Andi Boru un Ričardu Juzupu. A. Bors izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionāta B divīzijā U-18 vecuma grupā, kā arī ieguva piekto vietu U-20 vecuma grupā. R. Juzups ir Latvijas U-20 un nacionālas izlases spēlētājs. Izlase cīnījās par ceļa zīmi uz Pasaules čempionātu.

Par balvām priecājas Vaiņodes jaunie handbolisti. Foto – Uldis Dobelis

Vaiņodes jaunie handbolisti ieguva piekto vietu Latvijas čempionātā U-12 vecuma grupā. Komandā spēlēja Edgars Raibis, Nils Groznis, Toms Opelts, Dāvis Gustavs Krastiņš, Gustavs Sproģis, Gustavs Bluka, Deniss Bražis, Valters Pūlītis, Raivo KristsVolbedahts, Miks Kristers Volbedahts, Olivers Pragulbickis, Ralfs Seļukovs, Marsels Vičulis, Jēkabs Jaunzemis un Adrians Sizovs. Komandas treneri ir Ainārs Pāvils un Zigmunds Mickus.

Balvu par savu futbolistu lielajiem panākumiem saņem treneris Mārtiņš Jaunskalže. Foto – Uldis Dobelis

Par pirmo vietu Latvijas Jaunatnes čempionātā meistarības B grupā un pirmo vietu Latvijas Jaunatnes čempionāta meistarības A/B pārspēļu grupā tika sumināti futbolisti. Panākumus kaldināja Daniels Kronbergs, Kristers Zube, Roberts Ludbaržs, Rihards Ķeķis, Artis Rogačs, Pauls Skābardis, Ralfs Bethers, Pēteris Lūsis, Gustavs Baumanis, Lauris Jaunzemis, Toms Brūns, Artis Razgaitis, Madars Podnieks, Tomass Toms Sprūds, Leo Šenfelds, Kristers Zemgals, Rainers Mihelsons, Markus Embriks. Galvenais treneris – Mārtiņš Jaunskalže, trenera palīgi – Artūrs Blumbergs un Emīls Knapšis.

Izceļas arī novusā, motokrosā, boksā un kikboksā
No Dienvidkurzemes novada jaunajiem sportistiem, kuri guvuši panākumus, bet kuru sporta veids nav Dienvidkurzemes Sporta skolā, bija novusisti. Ēriks Bakuns bija uzvarētājs Latvijas Republikas jauniešu komandu čempionātā, Ance Šeflere bija uzvarētāja Latvijas jauniešu komandu čempionātā, Endijs Erbe bija uzvarētājs Latvijas jauniešu komandu čempionātā, otrā vieta Latvijas jauniešu čempionāta dubultspēlēs.

Dienvidkurzemes novada jaunie novusisti. Foto – Uldis Dobelis

Roberts Roga bija uzvarētājs Latvijas jauniešu komandu čempionātā, otrā vieta jauniešu individuālajā čempionātā. Dāvis Emīls Daizis ieguva trešo vietu Latvijas jauniešu komandu čempionātā. Gabriella Svara ir uzvarētāja Latvijas jaunieši individuālajā čempionātā. Mārcis Krols ir uzvarētājs Latvijas jauniešu individuālajā čempionātā un dubultspēlēs.

Ar otro vietu Latvijas individuālajā čempionātā var lepoties Roberts Ralfs Daizis, trešo vietu ieguva Kārlis Niedols, bet dubultspēlēs otrais bija Ralfs Rinalds Spēks.

Atzinību saņēma arī jaunais motosportists Alberts Knapšis. Viņš ieguva otro vietu Latvijas čempionātā motokrosā 85cm2 klasē, dalība Pasaules Junioru čempionātā motokrosā Somijā Latvijas izlases sastāvā, dalība Nākotnes cerību kausā motokrosā Beļģijā Latvijas izlases sastāvā – Latvijas komandai ceturtā vieta.

BMX riteņbraukšanā par iegūto trešo vietu Latvijas jaunatnes kausa kopvērtējumā B-13-14 grupā sumināja Valteru Jonasu.

Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs Andis Ādiņš un Valters Jonass. – Foto – Uldis Dobelis

Latvijas boksa čempionātā U-17 vecuma grupā sudraba godalgu ieguva Adrians Krists Pavlovs, bet bronzas godalgu izcīnīja Arvis Petrovics. Savukārt kikboksā otro vietu Latvijas atklātajā jaunatnes čempionātā ieguva Mārcis Raģelis.

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.