Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Dienvidkurzemes un Kuldīgas novads Liepājas pludmalē pārsteidz “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” žūrijas locekļus

Otrdien, 3. maijā, Liepājā viesojas daļa no “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” žūrijas locekļiem, lai klātienē iepazītos ar Liepājas un apkārtesošo novadu piedāvājumu un novērtētu potenciālās iespējas realizēt plānoto programmu. Liepājas pludmalē notika arī Dienvidkurzemes novada un Kuldīgas novada kopīgais uznāciens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada un Kuldīgas novada prezentācijā piedalījās folkloras un etnogrāfisko kopu dalībnieki. Bārtas, Otaņķu, Nīcas, Rucavas, Krotes un Alsungas sievas izvēlējās vislabākās sagaidīšanas dziesmas un rotaļu, kurā iesaistīt starptautisko žūriju un fināla dziedājumu ar suitu dūdeniekiem.

Viesi tika cienāti ar Dienvidkurzemes un suitu kulināro mantojumu – sklandaraušiem, cūku pupām un “zaķu spirām”.

“ReKurZeme” jau rakstīja, ka Liepājas vizītē iesaistīti aptuveni 150 cilvēki – dažādas privātās un pašvaldības organizācijas – kultūras, izglītības iestādes, uzņēmumi, NVO, biedrības, kolektīvi – gan no Liepājas, gan Kuldīgas un Dienvidkurzemes novada. Dienas garumā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 komanda kopā ar Liepājas un novadu ļaudīm cenšas izstāstīt un parādīt (ne)miera stāstu caur pašu iedzīvotāju prizmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lazdāne uzsver, ka pašvaldībai bija dotas tikai astoņas stundas laika, lai parādītu plašās Kurzemes reģiona iespējas. Dienas programma esot veidota tā, lai žūrijas locekļi ieraudzītu un sajustu Liepājas paradoksus un sajustu novadu īpašo piedāvājumu un pievienoto vērtību.

Liepājas pieteikuma koncepcijā “(ne)miers” izveidota plaša, daudzveidīgu žanru pārstāvēta piecu līniju programma, lai runātu par svarīgām problēmām, kas ir aktuālas gan Liepājai, gan Eiropai kopumā.

Katra no piecām programmas līnijām – “Eiropas sapnis”, “Pilsēta paradokss”, “Jaunatklāj vietējo!”, “Apzinātā mērenība” un “Radošā tālnojauta” – atklāj stāstu, kas cieši saistīts ar Liepāju un tās sasaisti ar Eiropu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmā iekļautas konferences, diskusijas, festivāli, notikumi, nodarbību cikli, radošās rezidences, projektu konkursi, koncerti, izrādes, māksla publiskā telpā, lasījumi, pārgājieni, inscenēti piedzīvojumi dabā, izstādes un notikumi jaunās kultūrvietās, degradētās teritorijās un citi pasākumi. Gan lieli notikumi plašām ļaužu grupām, gan nelielāki un intīmāki – aptvertas visas auditorijas – gan kultūras gardēži, gan veidota programma cilvēkiem, kuriem kultūra ikdienā nav līdz šim aktuāla. Ir padomāts arī par cilvēkiem ar invaliditāti, dažādiem traucējumiem, sociālām problēmām.

Konkursa “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” aizstāvēšana notiks 9.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur visas trīs kandidātpilsētas – Liepāja, Valmiera un Daugavpils – klātienē starptautiskajai žūrijai aizstāvēs savu piedāvājumu. Rezultāts par to, kura no trīs pilsētām iegūs “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” titulu būs zināms 10.maijā.

Tiks papildināts ar video.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.