Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Durbes upē pie Cīravas pārspēts 2017. gada plūdu rekords; janvāra vētras lauza lielus kokus

Durbes upe pie Cīravas pirmdienas pēcpusdienā. Foto – Uldis Dobelis

Durbes upē pie Cīravas šobrīd ir ļoti augsts ūdens līmenis, applūdušas ir palienes, teritorija ap Mežparku. Pašā Mežparkā var iekļūt, jo tiltiņš ir virs ūdens, pirmdienas pēcpusdienā novēroja portāls “ReKurZeme”. Janvāra vētrā ir lūzuši lieli koki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Durbē pie Cīravas kopš svētdien sasniegtā maksimuma otrdien ūdens līmenis atkāpies jau par 75 centimetriem, citās Kurzemes upēs tas krities tikai nedaudz vai arī vēl nav sācis pazemināties. Dažās upēs, tai skaitā Imulā un Irbē, ūdens līmenis vēl kāpj, vēsta LETA.

Durbē pie Cīravas ūdens līmenis svētdien sasniedza 3,52 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, par diviem centimetriem pārspējot 2017.gada novembra plūdu rekordu. Pirmdienas rītā ūdens līmenis šajā vietā pazeminājies par vairāk nekā desmit centimetriem.

Otrdienas rītā ūdens līmenis Kurzemes upēs Užavā un Rīvā aizvien ir augstākais, kāds pēdējos gados novērots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīvā pie Pieviķiem ūdens līmenis pirmdienas rītā sasniedzis 2,43 metrus un vairs nekāpj. Šajā vietā ūdens līmenis par astoņiem centimetriem atpaliek no 2017.gada novembra maksimuma.

Zemgales upēs ūdens līmenis daudzviet sāk lēnām sarukt, tas vēl paaugstinās Misā un vairāku upju lejtecēs.

Vidzemes un Latgales upēs galvenokārt saglabājas vien nebūtiskas ūdens līmeņa svārstības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemes upēs pārsvarā nav ledus segas, upēs valsts centrālajā un austrumu daļā tā pārsvarā saglabājas. Lielupē dažviet novērota ledus sakustēšanās. Ledus biezums Daugavā pie Daugavpils un Jēkabpils 26 centimetri, pie Vaikuļāniem – 14 centimetri, Aiviekstē pie Lubānas – 16 centimetri.

Hidrologi norāda, ka tuvākajās dienās Kurzemes un Zemgales upju palienes joprojām būs applūdušas, tomēr ūdens līmenis pakāpeniski pazemināsies.

Kurzemē un Zemgalē spēkā dzeltenās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs, bet Dienvidkurzemes, Kuldīgas un Ventspils novadā vēl spēkā oranžais brīdinājums, jo applūdušas plašākas teritorijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.