Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Grobiņā iedzīvotāji piketā pieprasa novada domi būt iedzīvotāju pusē pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Iedzīvotāji kuplā skaitā ceturtdien, 3. novembrī, Grobiņā otro reizi pulcējās pie Dienvidkurzemes novada domes, lai piketā atkārtoto paustu savu protestu par bīstamo atkritumu – izlietoto naftas apstrādes katalizatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecību Grobiņas pagasta poligonā “Ķīvītes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no piketa aktīvistēm Irīna Rone, kura ir iepazinusies ar projekta izstrādātāju SIA “VNiMo Services” 184 lappušu biezo prezentāciju, norādīja, ka tā ir pilna meliem. Viņa un pārējie klātesošie pieprasīja, lai novada domes deputāti iestājas par iedzīvotājiem.

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols vēlreiz uzsvēra, ka novada domes pārstāvji būs iedzīvotāju pusē. Iedzīvotāju 2220 paraksti būs pievienoti vēstulei un nosūtīti projekta attīstītājiem un vērtētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja vajadzēs, paņemsim vislabāko advokātu. Te uz spēles ir likts viss,” aptuveni 100 piketa dalībniekiem uzsvēra novada domes priekšsēdētājs.

A. Priedols iedzīvotājiem solīja, ka gala lēmums tiks pieņemts ārkārtas sēdē, kurā varēs piedalīties arī iedzīvotāji. Viņi par sēdes datumu tiks informēti novada izdevumā “Dienvidkurzeme” un masu medijos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pie tiem faktiem un datiem, pie tiem argumentiem, ko jūs esat sagatavojuši, es nebalsošu par šāda lēmuma pieņemšanu, kas dod atļauju. Es to varu jau šobrīd skaidri pateikt,” piketā uzsvēra deputāts Andrejs Radzēvičs, ko iedzīvotāji uztvēra ar skaļiem aplausiem.

“Mans viedoklis par riskiem – ja izvāra simts kartupeļus un viens no viņiem ir indīgs. Ja cilvēkam dod paēst desmit no šiem simts kartupeļiem, tad jābūt ir ļoti izmisušam un badā, lai riskētu desmit no tā simta paņemt, cerībā, ka nebūs tas viens indīgais. Mēs neesam tādā badā, tik trakā situācijā, ka mums būtu jāpieņem šādi riski. Es pilnīgi noteikti būšu pret,” atzina deputāts Linards Tiļugs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu nostāju iedzīvotāju pusē pauda arī deputāti Raivis Kalējs, Andris Jefimovs, Inga Ratniece, Gundars Sisenis, Jānis Veits, Dzintars Kudums un citi.

Iedzīvotāju pirmais pikets notika 12. jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un video – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.