Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Grobiņā piketē pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Otrdienas rītā pikets pie Dienvidkurzemes novada domes ēkas ilga vienu stundu. Foto – Uldis Dobelis

Cilvēki kuplā skaitā otrdienas rītā, 12. jūlijā, pulcējās pie Dienvidkurzemes novada domes, lai piketā paustu savu viedokli par bīstamo atkritumu – izlietoto naftas apstrādes katalizatoru pārstrādes rūpnīcas būvniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piketa mērķis bija pievērst pašvaldības deputātu uzmanību, atbalstot iedzīvotājus un balsojot pret bīstamo atkritumu pūpnīcas būvniecību.

Piketā piedalījās arī Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols un domes deputāti, kuri pauda atbalstu iedzīvotājiem.

SIA “VNiMO Services” iecerējis Grobiņas pagastā atkritumu poligona “Ķīvītes” teritorijā būvēt izlietoto katalizatoru pārstrādes rūpnīcu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī sabiedriskā apspriešanas sanāksme par ietekmes uz vidi novērtējumu saistībā ar SIA “VNiMO Services” ieceri Grobiņas pagastā atkritumu poligona “Ķīvītes” teritorijā būvēt izlietoto katalizatoru pārstrādes rūpnīcu ir notikusi, sabiedriskā apspriešana turpināsies līdz 25. jūlijam, kad iedzīvotāji var iesniegt savus komentārus, jautājumus un atzinumus, uz kuriem ziņojuma sagatavotāji sniegs atbildes, ziņo Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Jautājumus var iesniegt SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”, sūtot tos uz adresi Vīlandes iela 3-6, Rīga, Latvija LV-1010 (elektroniskā pasta adrese: rupnica@environment.lv), un Vides pārraudzības valsts birojā, sūtot tos uz adresi Rūpniecības iela 23, Rīga, LV-1045 (tālr. 67321173, elektroniskā pasta adrese: vpvb@vpvb.gov.lv interneta mājas lapas adrese www.vpvb.gov.lv).

Kā norādīja SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” vecākais konsultants Raimonds Veinbergs, atkarībā no jautājumu detalizācijas tiks veikti labojumi ziņojumā par ietekmi uz vidi novērtējumu – tas varētu aizņemt aptuveni vienu mēnesi un ilgt līdz aptuveni 1. septembrim. Pēc tam Vides pārvaldības valsts birojs (VPVB) divus mēnešus izvērtēs ziņojumu, un sniegs savu vērtējumu, uz kuru uzņēmumam būs jāsniedz atbildes un, iespējams, jāveic tajā labojumi. Tālāk labotais ziņojums atkārtoti tiks iesniegts VPVB atzinuma saņemšanai.

Vadoties pēc šī grafika Dienvidkurzemes novada deputātiem vērtēšanai šis ziņojums lēmuma pieņemšanai varētu tikt iesniegts šī gada beigās vai nākamā gada sākumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.