Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Liepājas futbola saime Ziemassvētkos saņem ilgi gaidītu dāvanu – atklāj LOC futbola halli

Trešdien, 21. decembrī, Liepājā svinīgi atklāta LOC Futbola halle, kurā turpmāk futbolistiem būs nodrošināti piemēroti treniņu apstākļi neatkarīgi no gadalaika un laikapstākļiem. No 2023. gada treniņus jaunajā hallē varēs uzsākt gan bērni un jaunieši, gan arī profesionāli futbolisti. Bet brīvajos laikos halle būs atvērta arī amatieru sportam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas halle – īpaša
Kopumā Liepājā šajā mācību gadā ar futbolu nodarbojas ap 700 bērnu – gan Futbola skolā, gan dažādās interešu izglītības programmās un bērnudārzos. Līdz šim ziemā treniņi tika pārtraukti vai pārcelti uz sporta zālēm, kas nebija piemērotas futbolam, tādēļ bija būtiski bērniem un jauniešiem nodrošināt kvalitatīvu un nepārtrauktu treniņu procesu jebkuros laikapstākļos.

Liepājas LOC futbola halle. Publicitātes foto

“Liepājas ilgās futbola tradīcijas, panākumi un šajā sporta veidā iesaistīto skaits pilsētā un tās rajonā runā pats par sevi. Šādas halles pieejamība ir svarīga lielam jauniešu, amatieru un arī profesionāļu skaitam. Ir lieliski, ka to apzinās futbolā iesaistītie, un vēl lieliskāk, ka to izprot arī pilsētas vadība, aktīvi iesaistoties un stimulējot šādas infrastruktūras tapšanu. Ne velti nesenajā Latvijas Futbola federācijas Laureātu vakarā tieši Liepājas valstspilsēta tika pie īpašas balvas, kas izceļ tās ievērojamo ieguldījumu futbola attīstībā. Paldies par auglīgo sadarbību, un lai jaunā halle kalpo godam!” atklāšanā uzsvēra Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Lašenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Lašenko piebilda, ka LOC futbola halles atklāšana ir noslēgums šim lieliskajam futbola gadam Latvijā. Tas bija fantastisks gads. Šajā gadā bija sasniegumi Latvijas izlasei, jauniešiem veiksmīgi starti Baltijas kausa izcīņā. Līdzīga halle uzbūvēta ir arī Rēzeknē. “Liepājas piepūšamā halle ir īpaša un vēsturiska, jo tā ir pirmā ar pilna izmēra futbola laukumu piepūšamā hallē,” norāda V. Lašenko.

Pieaugs futbola popularitāte
LOC Futbola halle galvenokārt kalpos Liepājas Futbola skolas un FK “Liepāja” treniņu vajadzībām, kā arī Liepājas vispārizglītojošo skolu sporta stundām, bet brīvajos laikos to organizētās grupās varēs izmantot ikviens liepājnieks vai pilsētas viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Novērots, ka katra jauna sporta infrastruktūra, kas pēdējo gadu laikā uzcelta, veicina bērnu un arī pieaugušo interesi par konkrēto sporta veidu. Tas redzams gan līdz ar LOC Manēžas uzbūvēšanu, gan ar LOC Tenisa halli – audzēkņu skaits šajos sporta veidos ir tikai pieaudzis un arī no treniņiem brīvajos laikos sporta laukumi ir aizņemti ar sporta entuziastiem. Paredzams, ka līdz ar futbola halles atklāšanu arī jauno futbolistu interese un dalībnieku skaits tikai pieaugs. Savukārt, kāpjot audzēkņu skaitam, papildus būs nepieciešami kvalificēti treneri,” norāda Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints.

Netrenēsies vairs sniegputenī
“Šī ir vislieliskākā dāvana, ko varēja jums Ziemassvētku laikā sagādāt gan Liepājas dome, gan Latvijas Futbola federācija, gan visi, kas ir šajā procesā iesaistīti, atzina Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Prieks un lepnums. Mēs ilgi gaidījām. Džekiem tagad būs vieta, kur trenēties rudenī, ziemā un pavasarī. Varēsim organizēt turnīrus, draudzības spēles, labu treniņprocesu varēsim novadīt. Tie ir lieli svētki Liepājai,” stāsta Liepājas Futbola skolas treneris Ingus Lukovičs. Viņš pateicas visiem, kas ieguldīja laiku un darbu šim projektam.

“Liepāja lepojas ar šo halli. Liels prieks. Novēlu visiem treneriem, entuziastiem kārtīgi trenēties un audzināt jaunos Messi un Ramosus,” norāda I. Lukovičs.

Treneris stāsta, ka Liepājas jaunie futbolisti ir rūdīti. Līdz šim Futbola skolas audzēkņi laukā trenējās, neskatoties, vai bija lietus, vējš vai sniegs. Treniņi laukā notika pat mīnus desmit grādos. “Mēs pat lielos puteņos trenējamies. Tas mums nebija šķērslis. Tagad, protams, apstākļi būs ļoti skaisti. Nebūs vairs vēja un lietus. Ilgi gaidījām halli,” atzina I. Lukovičs. Viņš ir pārliecināts, ka LOC futbola halle sekmēs Liepājas futbola attīstību. Liepājnieki būs vēl labāki. “Tagad augs jaunie Messi,” cer treneris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus uzņems pustūkstoti futbolistu
Jauno futbola halli veido slēgta, piepūšama sporta halle, kuras kupols augstākajā punktā sasniedz 21,3 metrus, un ģērbtuves. Maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits hallē ir līdz 500 cilvēkiem, ieskaitot ģērbtuvju blokā, kur var uzņemt līdz 250 cilvēkiem.

Svinīgajā halles atklāšanas pasākumā piedalījās Liepājas valstspilsētas domes vadība, Latvijas Futbola federācijas pārstāvji, būvvnieks SIA “UPTK”, Liepājas futbolisti, kā arī Liepājas sporta nozares pārstāvji un ar projekta realizēšanu saistīti cilvēki. Uz atklāšanu tika aicināts ikviens interesents, lai jauno halli apskatītu un izstaigātu klātienē.

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums par būvdarbiem ar SIA “UPTK” projekta “Slēgtā futbola halle un teritorijas labiekārtojums Zvejnieku alejā 2, Liepājā” realizēšanai tika noslēgts 2022. gada 1. aprīlī. Futbola halle ekspluatācijā nodota 2022. gada 16. decembrī.

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.