Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO. VIDEO: Rucavā pilnas zāles priekšā uzmirdz talanti

Rucavas koncertā “Mikrofoni 2023” publika dalībniekiem veltīja skaļus aplausus . Foto – Uldis Dobelis

Rucavā ar pilnu zāli klausītājiem izskanēja koncertstāsts Mīlestībai “Mikrofoni 2023”, kas bija turpinājums agrāk leģendārajam konkursam “Ne tikai zvaigznes spīd”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šoreiz pasākums ir vairāk kā koncerts, jo grūti sadalīt dalībniekus pa grupām, piedalās gan bērni, gan dziedātāji ar pieredzi. Izdomājām, ka šogad būs koncerts, kas grib, lai piedalās. Gaidījām visus, kam patīk skatuve. Dejotāji gan šoreiz nav pieteikušies. Uzstāsies divas grupas un individuālie dziedātāji,” portālam “ReKurZeme” stāsta Rucavas pagasta kultūras darba organizatore Linda Čable-Vindiga.

Dod iespēju uzstāties
L. Čable-Vindiga atgādina, ka Rucavā ļoti populārs bija konkurss “Ne tikai zvaigznes spīd”, kas beidzās gadu pirms kovida pandēmijas, nosvinot savu 25 gadu jubileju. Vēl pirms tā bija konkurss “Dziesma manai paaudzei”.

Koncerts “Mikrofoni 2023” tika sarīkots, lai ikvienam būtu iespēja uzstāties uz skatuves. “Bērni grib uzdziedāt, arī jaunieši grib atbraukt. Nav jau tādas iespējas, ka var uzkāpt uz skatuves un dziedāt, ko grib un cik daudz grib,” uzskata L. Čable-Vindiga. Viņasprāt, atsaucība varēja būt lielāka, bet ir pietiekami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Koncerta noslēgumā uzstājās arī pati Linda Čable-Vindiga ar savām meitām. Foto – Uldis Dobelis

“Nebūs šoreiz divu, trīs stundu garš koncerts, bet pusotras stundas garumā, jo pa vidu ir ievīts stāsts, dzeja par mīlestību un jūtām,” piebilst pasākuma organizatore.

Koncertstāstā “Mikrofoni” publikas aplausus saņēma dalībnieki no Rucavas, Liepājas, Nīcas un Otaņķiem.

Izaug uz Rucavas skatuves
“Pati strādāju Otaņķu tautas namā par kultūras darba organizatori. Kolēģe piedāvāja piedalīties. Izdomāju, ka uzstāšos kopā ar draudzeni Montu Vernavu, kura spēlēs klavieres. Izpildīšu divas diesmas. Viena būs Paulas Ķietes dziesma “Vējš aiziet raudādams”, bet otra būs grupas “Čikāgas piecieši” dziesma “Taurenītis”, mirkli pirms koncerta sākuma stāsta Annija Dita Stanga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Uzstājas Annija Dita Stanga (dzied) un Monta Vernava. Foto – Uldis Dobelis

Dalībniece atminas, ka agrāk Rucavas konkursā piedalījusies Nīcas vidusskolas vokālā ansambļa sastāvā. Toreiz tika noteiktas vietas un ansamblis ieguva godalgu. “Bija ļoti forši, bija patīkami saņemt prestižas vietas,” stāsta dziedātāja.

Deviņus gadus vecā rucavniece Agate Mieme portālam norāda, ka viņa klausītājus priecēs ar dziesmu “Kā devesis”. “Labi! Bija satraukums, bet izdevās labi,” par savu pirmo uzstāšanos publikas priekšā teic nīcenieks Rainers, kurš uz skatuves kāpa kopā ar brāli Patriku. “Mamma piedāvāja mums tādu opciju,” teic Rainers.

Dzied rucavniece Agate Mieme. Foto – Uldis Dobelis

“Kā vienmēr, emocijas šeit ir labas. Pati uz šīs skatuves esmu izaugusi. Pirmo reizi uzstājos, kad man bija astoņi gadi. Tagad man jau bērni uzstājas, tā jau vismaz divdesmit gadus,” stāsta Simona Muceniece. Koncertstāstu atklāja arī viņas bērni Elizabete un Emīls, bet mazākā meita Elza šoreiz vēl bija skatītāju pulkā. Mamma ir pārliecināta, ka nākamajos gados arī mazākā meita piedalīsies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Rucavniece Simona Muceniece kopā ar saviem bērniem Elizabeti, Elzu un Emīlu. Foto – Uldis Dobelis

Ķer jaunu pieredzi
Viena no grupām, kas uzstājās “Mikrofonos 2023” bija Liepājas jaunā rokgrupa “The Silent Kinghts”. Tās solists Alvis Kopštāls neslēpa, ka iespēja dziedāt Rucavā grupai bija vērtīga jauna pieredze. Grupa aprīlī svinēs savu pirmo dzimšanas dienu. Nepilna gada laikā nav bijušas daudz iespēju uzstāties.

“Patīkami! Prieks uzstāties! Izmantojam katru iespēju, kad var. Protams, ir jāpateicas Rucavai, ka šeit notiek pasākums, ir kaut kas arī ārpus Liepājas. Malači,” priecājās A. Kopštāls. Viņš norāda, ka “The Silent Kinghts” piedalījusies arī Rīgā konkursā “Nemiera blice”, kur uzvarējusi ceturtdaļfinālā, tā kā būs vēl viens brauciens uz pusfinālu. Labākās grupas vasarā uz lielās skatuves uzstāsies pie kluba “Nemiers”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Kopštāls agrāk bija piedalījies arī konkursā “Ne tikai zvaigznes spīd”. Toreiz otaņķnieks arī dziedājis ar grupu. Šoreiz gan viņa grupa jau priecē ar savām dziesmām.

Otra grupa, kas uzstājās koncertā, bija “Dienvidkurzemes Prāģeri”. “Mēs esam neliels solo projektiņš no ansambļa “Noslēpums”. Esam akciju turētāji šajā ansamblī,” stāsta Zigmārs Miemis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.