Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Vecās autocisternas nenonāks metāllūžņos. Tās izmantos Dienvidkurzemes novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji

Dienvidkurzemes novada pašvaldības Ugunsdzēsības dienesta vadītājs Andris Jefimovs (pa kreisi) par dāvinājumu vienojas ar Dienvidkurzemes novada virsmežniecības virsmežzini Induli Sarmu. Foto – Uldis Dobelis

Valsts meža dienests (VMD) pirmdien bez atlīdzības nodeva vienu “GAZ 66” un divas “ZIL 130T” ugunsdzēsības autocisternas Dienvidkurzemes novada pašvaldības īpašumā, kur tās turpmāk izmantos Dienvidkurzemes novada pašvaldības Ugunsdzēsības dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda Valsts meža dienests, neskatoties uz to, ka konkrētās “ZIL” un “GAZ” automašīnas ražotas laika posmā no 1979. līdz 1986.gadam, tās ir labi uzturētas.

Noderēs Bunkā, Papē un citviet
“Liels paldies Valsts meža dienestam. Šis ir lielisks piemērs valstī, kad pašvaldības un valsts iestādes sadarbojas. Mums ir kopīgs mērķis – meža ugunsgrēki. Mēs esam sekmīgi jau līdz šim sadarbojušies. Pašvaldības ugunsdzēsēji ir braukuši uz meža ugunsgrēkiem. Pērn mūsu novadā bija septiņi izbraukumi,” stāsta Dienvidkurzemes novada Ugunsdzēsības dienesta vadītājs Andris Jefimovs.

A. Jefimovs vērtē, ka saņemtās automašīnas ir labā tehniskā stāvoklī un novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem ļoti noderēs gan ugunsgrēku dzēšanā, gan ikdienas izbraukumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Autocisternas nokrāsosim atbilstoši noteiktam valsts standartam, iegūsim operatīvo statusu, nokomplektēsim ar inventāru un pēc noteikta laika tās būs lietošanas kārtībā,” stāsta A. Jefimovs.

Ugunsdzēsības dienesta vadītājs piebilst, ka saņemtās automašīnas tiks izmantotas vietās, kas ir tālāk no VUGD posteņiem. Viena no tām būs Bunkā. Vēl viena tiks izmantota Papē, kur par tās nepieciešamību norādījuši vietējie iedzīvotāji.

Līdz šim novada ugunsdzēsības dienesta rīcībā bija 17 automašīnas, kas saņemtas mantojumā no agrākajiem novadiem pirms administratīvi teritoriālās reformas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Dienvidkurzemes novada brīvprātīgais ugunsdzēsējs Kārlis Šukulejs. Foto – Uldis Dobelis

Dienvidkurzemes novada brīvprātīgais ugunsdzēsējs Kārlis Šukulejs atzina, ka saņemtās autocisternas novada brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem ļoti noderēs. Padomju laika tehnika ir viegli apkalpojama. “Ja rokas un galva ir īstā vietā, tad viss būs kārtībā. Priecājamies par to, ka tādas iespējas ir, ka mums iedod šīs mašīnas. Apsveicama lieta! Labāk ir nodot pašvaldībā lietotas automašīnas nekā metāllūžņos,” uzskata K. Šukulejs.

Atbildes žests brīvprātīgo palīdzībai
“Dienvidkurzemes novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji mums ir nākuši palīgā meža ugunsgrēkos. Esam saņēmuši jaunu, jaudīgāku tehniku, tāpēc tās mašīnas, ko ikdienā vairs nelietojam, varam atdot kādam, kam tās noderēs. Tās ir darbspējīgas. Apskati izies kaut rīt,” stāsta Dienvidkurzemes novada virsmežniecības virsmežzinis Indulis Sarma.

Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks meža ugunsapsardzības jautājumos Zigmunds Jaunķiķis piebilda, ka vienmēr ir laba sajūta izdarīt ko labu un vērtīgu. “Mēs jau divpadsmit gadus esam sākuši nomainīt savu autoparku. Lai arī šīs mašīnas ir vecas, tās ir tehniskā kārtībā un eksplutācijā lietojamas. Kopā dzēšot ugunsgrēkus, likām pamatu šai sadarbībai. Šis mums ir pirmais dāvināšanas gadījums. Nu taciņa ir iemīta. Mums radās doma nenorakstīt, bet uzdāvināt piecas vecas, bet ekspluatējamas autocisternas arī Ukrainas aizstāvjiem,” norāda Z. Jaunķiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks meža ugunsapsardzības jautājumos Zigmunds Jaunķiķis. Foto – Uldis Dobelis

Valsts meža dienests informē, ka tā rīcībā joprojām ir vismaz 20 padomju laikā ražotas ugunsdzēsības automašīnas, kas atsevišķos gadījumos tiek piesaistītas meža ugunsgrēku dzēšanā.

Veicot autoparka nomaiņu, Valsts meža dienests līdz šim iegādājies 35 jaunas “Mercedes Benz Unimog” autocisternas, kas izvietotas 15 meža ugunsdzēsības stacijās, veidojot optimālu pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Iegādājas specializētas automašīnas
Jau ziņots, ka pērn VMD, ieguldot vairāk nekā vienu miljonu eiro, iegādājies četras jaunas meža ugunsdzēsības automašīnas “Mercedes Benz Unimog U4023”. Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 250 000 eiro, tās pamatbāzi ražo “Daimler Benz” Vācijā, savukārt sūkņus uzstāda Lietuvā. Autocisternas VMD piegādā SIA “Unimotrs Latvia”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. VMD misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.