Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Ziemupes Ziemassvētku vecītis, pandēmijā apvēlies, metas jaunos izaicinājumos

Ziemassvētku vecītis Ziemupē rāda trikus kopā ar ielu vingrotājiem. Foto – Uldis Dobelis

Mazajā Dienvidkurzemes ciematiņā Ziemupē jau visu decembri valda liela rosība. Rūķupes rūķi kopā ar Ziemassvētku vecīti ikvienu mudina būt kustīgu, lustīgu un veselīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarīko savas Rūķspēles
Šogad Rūķupē visu decembri dienas tiek pavadītas kustīgākā garā. Rūķi sev izvirzījuši moto: “Kustīgs, lustīgs, veselīgs”.

“Šogad Rūķupē tiek spēlētas Rūķspēles. Citur ir Olimpiskās spēles, ziemas un vasaras, varbūt vajag arī pavasara, bet Rūķupē ir Rūķspēles. Viss ir sportiskākā garā, lai kopā būtu gan forši pavadīts laiks, ar kustību. Kustība savukārt ir prieks, līdz ar to ir veselīgāks notikums,” portālam “ReKurZeme” stāsta viena no Rūķupes Rūķu komandas pārstāvēm Daina Vanaga.

Rūķspēļu atklāšanas parāde. Foto – Uldis Dobelis

Rūķupes rūķi šogad padomājuši par to, lai būtu interesanti ne tikai bērniem. “Mums ir sagatavots īpašs piedāvājums draugu kompānijām. Piemēram, Rūķu meža nakts takas. Tās sākas, kad ārā ir satumsis. Līdzi jāņem lukturīši. Takas garums ir vairāk par trim kilometriem, ar dažādiem uzdevumiem un pārbaudījumiem. Pēc lielās staigāšanas un uzdevumu pildīšanas ir atgriešanās Rūķupē – karsta tēja un iespēja satikt Ziemassvētku vecīti. Tālākais atkarīgs, cik vēl daudz enerģijas,” par šīs sezonas jaunumiem stāsta D. Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanā peldas pat jūrā
Rūķupe decembra sākumā tika atklāta ar skaistu tirdziņu, kurā bija gan praktiskas, gan garšīgas lietas. Sezonas atklāšanā Rūķi ienesa Rūķspēļu karogu un, iededzot lāpu, atklāja spēles. Spēļu uguns iedegšana bija uzticēta Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājam Aivaram Priedolam.

Tirdziņš Rūķupes sezonas atklāšanā. Foto – Uldis Dobelis

Ipašs notikums atklāšanā bija “Workout Generation” ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi. “Mājsēdes laikā viņi tā darīja, bet parasti āra šovos tas ļoti reti notiek. Ziemas laikā ir traumatiski, stieņi auksti, Rīgu noteikti var redzēt. Tur ir jāuzmanās. Puiši rādīja prātam neaptveramus trikus ziemas apstākļos,” stāsta D. Vanaga.

Iedvesmojies no “Workout Generation” puišu trikiem, pie stieņa devās arī Ziemassvētku vecītis, kurš lieliski tika galā ar izaicinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Liepājas kluba “VeloRonis” dalībnieces mudina Ziemassvetku vecīti pievienoties uz peldi jūrā. Foto – Uldis Dobelis

Liepājas kluba “VeloRonis” dalībnieces atklāšanas reizē dalījās pieredzē, kā ziemas laikā ir doties ledainajā ūdenī. Roņi arī devās jūrā.

Iepazīstina ar Ziemupi
Šosezon neizpalika arī Ziemassvētku vecīša radošo darbu konkurss. Tajā ikviens varēja izpausties vizuālā mākslā, literatūrā un mūzikā. Konkursa vēstneši bija Dace Liepa, Maija Laukmane un Edīte Brūniņa.

Pie balvām var tikt arī, ja Rūķupes apmeklējumā tapušās bildes publicē sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl viens no šīs sezonas jaunumiem ir Rūķtūres. “Mums ir īpašais Rūķis, kas ved ekskursijās pa Ziemupi. Pēc tam ir ciemošanās arī Rūķupē. Rūķiene KadiķOga var pat sagādāt maltīti,” norāda D. Vanaga.

Palīdz labdarības akcijā
Papildinot Rūķupes piedāvājumu klāstu, nav aizmirsta arī labdarības akcija, kurā tiek piepildīts dāvanu maiss, tā atbalstot ģimenes un vientuļos cilvēkus, kam ikdienā nepieciešams uzmundrinājums.

Dāvanas joprojām var nogādāt Rūķupē. Tās janvāra beigās, februāra sākumā rūķi nogādās cilvēkiem Kurzemē, kam nepieciešama palīdzība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lietas, kas noder un ko mums prasa, ir viss ikdienā nepieciešamais. Partikas preces, kas nebojājas, gultas veļa, dvieļi, higiēnas preces. Ģimenes ļoti novērtē galda spēles. Mēs dāvanas šķirojam, ja arī būs vienā dāvanu maisiņā. Rūķi sašķiros pēc tam, kad būs sazinājušies ar ģimenēm. Katru gadu Kurzemē izvēlamies citu novadu,” piebilst D. Vanaga.

Saņem vēstules no visas pasaules
“Šogad par spīti diviem iepriekšējiem gadiem, kad sēdējām mājās un nedrīkstēja daudz čupoties, bet drīkstēja ēst, Ziemassvētku vecītis ir krietni apvēlies. Tāpēc mēs ar rūķiem šogad nolēmām, ka vairāk pakustēsimies un palustēsimies, arī būsim veselīgāki. Šeit, Rūķupē, mums pati daba palīdz – ir mežs un jūra, var kārtīgi izsportoties,” portālam stāsta Ziemassvētku vecītis.

Ziemassvētku vecītis šogad var iedot pieci ikvienam Rūķupes apmeklētājam. Foto – Uldis Dobelis

Ziemassvētku vecītis priecējas, ka šoziem var būt kopā ar bērniem. Pērn viņš ikvienu priecēja no sava namiņa. “Man arī bija jāuzmanās, ka es pats kādam nenododu tālāk kādas nepavisam gribētas dāvaniņas. Vecītis bija ļoti apzinīgs un ieturēja divu metru distanci,” atminas Ziemassvētku vecītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvetku vecītis saņem pārsteidzoši daudz vēstules – no Taivānas, Ķīnas, daudz arī no Eiropas. Protams, arī no Latvijas.

UZZIŅAI

Rūķupe Ziemupē ir vieta un laiks, kur notiek brīnumi, tiek vairots labais un gaišais, kur ne tikai saņemt, bet arī dot un radīt. Tur dzīvo viņi – Rūķi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūķupes Rūķi dzīvo mazā un jaukā piejūras ciematiņā – Ziemupē. Katru gadu ap Ziemassvētku laiku tie aktivizējas, lai radītu Prieku, vairotu Labo un mācītu, ka Ziemassvētki ir ne tikai dāvanu saņemšana bet KopāBūšana un Dāvināšanas un Dalīšanās Laiks!

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.