Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: “Zib sarkans gar acīm. Vai Liepājā krasta kāpu zonas mežā būs kailcirte?”; skaidro Aigars Štāls

Liepājā gar iedzīvotāju iecienītu pastaigu celiņu garu rindu ar priedītēm plānots nocirst, lai varētu iebraukt traktors. Foto – Uldis Dobelis

Portāls “ReKurZeme” šonedēļ saņēma kāda lasītāja vēstuli, kuru nepatīkami pārsteidzis redzētais piejūras mežiņā, posmā no Liedaga ielas līdz Pērkones kanālam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lasītājs pastaigas laikā pamanījis, ka ar sarkanu krāsu iezīmētas ir nelielas kroplīgas vai nokaltušas priedītes, kas būtu saprotami – tiem iedzīvotāju pastaigu iecienītajā mežā nav vietas. Viņu pārsteidzis, ka vienuviet takas malā bijušas iezīmētas aptuveni 15 priedītes, kuras neizskatījušās nokaltušas.

Tāpat viņš jautā kādēļ veloceliņa galā pie Vētru ielas ir blakus celiņam un tā tuvumā mežā iezīmēti lielie koki, kā arī apkārtnē līdz Pērkones kanālam ir iezīmētas lielas, vientuļas priedes. Vai arī tās tiks nozāģētas?

Portāls “ReKurZeme” devās lasītāja norādītajā meža posmā, kur fiksēja viņa redzēto. Plānoto koku ciršanu komentē Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Šis marķējums apzīmē meža nogabala robežu – tas ir nepieciešams, lai darbu veicēji zinātu, cik tālu strādāt. Paši koki netiks nocirsti!!! Foto – Uldis Dobelis

“Koki iezīmēti saistībā ar pašvaldības ieceri veikt pilsētas mežu kopšanu – paredzēts veikt kopšanas cirti un galveno izlases cirti.
Koki apzīmēti jau pagājušā gada augustā/septembrī. Pašvaldība ir plānojusi veikt pilsētas mežaudžu kopšanas darbus – tāpēc 2022. gada 10. novembrī deputāti deva atļauju pārdot izsolē augošu koku cirti ar stumbra kopējo krāju 939,99 m3,” stāsta A. Štāls. Viņš norāda, ka pilsētas mežu nogabali, par kuriem toreiz lemts domes sēdē, atrodas Grīņu ielā 1/3 un Liedaga ielā 9.

A. Štāls skaidro, ka abos nogabalos tiks izcirsti tievi, nokaltuši, bojāti, vēja izgāzti un augšanā atpalikuši koki. Abas minētās mežaudžu daļas ir stipri aizaugušas un gandrīz nepieejamas atpūtai.

“Izsole par kopšanas darbiem minētajās adresēs notika decembrī, taču – bez rezultātiem, jo neviens darbu veicējs nepietiecās. Izsole nupat tiks izsludināta atkārtoti – pieteikties varēs no 31. janvāra, par ko būs papildu informācija medijos,” piebilst Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbildot uz lasītāja vēstuli, A. Štāls uzsver, ka Liedaga ielā 9 (10,96 ha, atrodas Baltijas jūras krasta kāpu posmā no Vaiņodes ielas līdz Pērkones kanālam) notiks tikai kopšanas cirte.

Papeles tiks likvidētas. Foto – Uldis Dobelis

“Gan kopšanas cirte, gan galvenā izlases cirte neparedz mežaudzes pilnīgu nociršanu – tāpēc izsoles uzvarētājs drīkstēs cirst tikai daļu no krājas, kas nepārsniedz pieaugumu. Tas nozīmē, ka abos nogabalos galvenokārt tiks izcirsti, kā jau rakstīju, tievo dimensiju koki, kā arī nokaltušie, bojātie, vēja izgāztie un augšanā atpalikušie koki,” stāsta A. Štāls.

A. Štāls skaidro, ka divās bildēs ir fiksēts sarkans horizontāls marķējums uz vidēji resnām priedēm. Šis marķējums apzīmē meža nogabala robežu – tas ir nepieciešams, lai darbu veicēji zinātu, cik tālu strādāt. Paši koki netiks nocirsti!!!

Koks kas tiks nozāgēts velo celiņa tuvumā. Foto – Uldis Dobelis

“Vienā bildē ir apzīmētas papeles – šī ir invazīvo koku suga, kas pakāpeniski pilsētas mežos un citās teritorijās tiek likvidēta. To iesaka darīt biotopu eksperti. Vienā bildē rinda augošu priedīšu takas malā ir apzīmētas – tās ir paredzēts nocirst, jo citādi mežā nevar iebraukt/izbraukt traktors. Kopšanas darbos mežā paredzēts/ir atļauts izmantot tehniku,” stāsta A. Štāls.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.