Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO:VIDEO: Ballējas Dienvidkurzemes novada sportisti: gada labākie – Endija Ķervija, Madars Razma un “Vaiņodes” handbolisti

Priekules autosportisti Endiju Ķerviju apbalvo Dienvidkurzemes novada domes deputāts Andrejs Radzevičs. Foto – Uldis Dobelis

Piektdien, 3. martā, Grobiņas Sporta centrā pulcējās Dienvidkurzemes novada sporta saime, lai svinīgos apstākļos “Dienvidkurzemes novada Sporta laureātā 2022” suminātu labākos. Balvas tika pasniegtas aptuveni simts dalībniekiem. Lielākā vakara intriga bija, kā noslēdzies iedzīvotāju balsojums par Gada sportisti, sportistu un komandu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgā “Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā skaļu aplausu pavadībā balvas par sasniegumiem sportā aizvadītajā gadā saņēma 96 nominanti, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Mače.

Iedzīvotāji izvēlas labākos

Jaunums šī gada sportistu apbalvošanā bija iespēja iedzīvotājiem izvirzīt savus pretendentus nominācijās “Gada populārākais sportists”, “Gada populārākā sportiste” un “Gada populārākā komanda”. Balsojums, lai noteiktu balvas ieguvējus šajās nominācijās, norisinājās no 20. februāra līdz 28. februārim Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz “Gada populārākā sportista” titulu pretendēja šautriņu metējs Madars Razma, pauerliftingists Māris Juzups, motosportists Pauls Jonass, vieglatlēts Artūrs Niklāvs Medveds un mototriālists Kristers Einass, savukārt uz “Gada populārākās spotistes” titulu pretendēja futboliste Karlīna Miksone, peldētāja Zane Embrekte, šautriņu metēja Kristīne Mickus, ložu šāvēja Sindija Čīma un autosportiste Endija Ķervija.

Par Gada populārāko sportistu kļuva priekulnieks Madars Razma. Par Latvijas labāko šautriņu metēju iedzīvotāji balsoja aptuveni 1700 reizes. Nedaudz mazāk balsis saņēma Priekules autosportiste Endija Ķervija, kuru iedzīvotāji iebalsoja Gada sportistes godā.

Par Gada labāko komandu kļuva handbola klubs “Vaiņode”, kam pērnais gads aizritēja 50 gadu jubilejas zīmē. Par “Gada populārākās komandas” titulu vēl cīnījās basketbola komandas “Grobiņa” un Nīca/BLi”, futbola komandas “Grobiņas SC/LFS” un “Nīca/OtankiMill”, volejbola klubs “Aizpute”, kā arī florbola komanda “Leģions/Grobiņas SC”.

Novēl nezaudēt uzvaras garšu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Trīsdesmit dažādi sporta veidi un mazliet vairāk par simts balvām tika pasniegtas Dienvidkurzemes novada sportistiem par sasniegumiem 2022. gadā. Šo balvu smagumu zina katrs sportists pats. Kādam tā ir nākusi vieglāk, kādam smagāk, bet jebkurā gadījumā zem šīs balvas slēpjas mērķtiecīgs darbs, kurš ir atalgots ar rezultātu. Apsveicu visus un novēlu tā turpināt. Nezaudēt uzvaras garšu arī turpmāk, būt tikpat mērķtiecīgiem. Tad rezultāts neizpaliks. Gribu teikt paldies visiem – biedrībām, klubiem, organizācijām par sadarbību, reizēm par iecietību,” pasākuma dalībniekus uzrunāja Dienvidkurzemes novada Sporta pārvaldes vadītājs Andis Ādiņš.

Par muzikālo noformējumu laureātā gādāja Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers ar grupu.

Apbalvojumus svinīgajā “Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā saņēma sportisti, kuri 2022. gadā piedalījušies oficiālajos Pasaules un Eiropas čempionātos un sacensībās, ir izcīnījuši pirmo līdz sesto vietu Baltijas valstu čempionātos vai pirmo līdz trešo vietu Latvijas Republikas oficiālajos čempionātos, kausa izcīņās, Latvijas Sporta Veterānu Savienības sporta spēlēs un Latvijas Republikas sporta veterānu oficiālajos čempionātos, kā arī Latvijas izlases sastāvā piedalījušies starptautiskās sacensībās.

Pasniedz pašvaldības apbalvojumus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā pasniedza arī Dienvidkurzemes novada pašvaldības apbalvojumus. Goda rakstu par ieguldījumu motokrosa un Misiņkalna mototrases attīstībā un Latvijas motokrosa čempionāta posmu rīkošanā saņēma Uldis Zaharāns, par ilggadēju sabiedrisko darbu novada novusa sporta attīstībā, sacensību organizēšanu un tiesāšanu – Guntis Bucenieks un par ilggadēju ieguldījumu šaušanas sporta attīstībā Liepājas rajonā, Aizputes novadā un Dienvidkurzemes novada Jānis Oskars Šalms.

Pašvaldības Goda rakstu saņēma Uldis Zaharāns (pa kreisi) un Guntis Bucenieks. Foto – Uldis Dobelis

Pašvaldības Atzinība par ieguldījumu novada sporta vēstures apzināšanā un apkopošanā, darbu grāmatas “Handbols – Vaiņodes fenomens jau piecdesmit gadus” radīšanā un izdošanā pasniegta Aināram Pāvilam un Ilzei Strēlei, par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu Virslīgas mēroga telpu futbola komandas izveidē Nīcā – Janekam Kreitālam un par ilggadēju profesionālu darbu augsta līmeņa jauno volejbolistu sagatavošanā Aizputē Gintam Stierem.

Pateicība par ilgstošu, nepārtrauktu un ieinteresētu atbalstu sporta nozarei Nīcā un Dienvidkurzemes novada pasniegta SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājam Ričardam Riepšam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada sporta laureāti 2022. gadā
NOVUSĀ: Uģis Fausts, Artūrs Laugalis, Krists Laugalis, Jānis Tapiņš, Santa Samanta Kuzmina, Zigurds Liparts, Arturs Kuzmins, Ilona Indrāne, Ilgonis Indrāns, Emīls Šeflers, Raitis Feldmanis, Pēteris Svars.

LOŽU ŠAUŠANĀ: Raivis Balodis, Jānis Lasmanis, Roberts Bērziņš, Aleksis Druskins, Roberts Reinis, Rolands Liepiņš, Sabīne Krista Aleksandrova, Lenija Feldmane, Kate Katrīna Lietavniece, Sindija Čīma, Anna Stieģele, Marta Annemarija Bladžinauska, Sabīne Ķeķe.

LOKU ŠAUŠANĀ: Madara Spāģe, Kintija Laima Trinkūna, Raimonds Bērziņš, Jānis Kants, Tālvaldis Sveile, Valdis Krūze, Mārtiņš Vītols, Modris Burkevics, Kaspars Luters, Jānis Bogdans, Jānis Ronis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ŠAUTRIŅU MEŠANĀ: Irēna Bauze, Kristīne Mickus, Aigars Strēlis, Madars Razma un Šautriņu mešanas komanda.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ: Līga Virbule, Skaidrīte Otaņķe, Māra Plaude.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ UN ROGAININGĀ: Silvija Penkule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ROGAININGĀ: Māris Penkulis.

AUTOSPORTĀ: Ekipāža Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, Oskars Troika, Endija Ķervija, Edgars Zīverts.

MAKŠĶERĒŠANĀ: Arturs Stauga, Andris Razma, Guntis Lavrovs, Dainis Viršilas.

MOTOKROSĀ: Pauls Jonass, Uldis Freibergs, Roberts Lūsis.

HANDBOLĀ: Ričards Juzups, Andis Bors, Kristers Plūme.

FUTBOLĀ: Karlīna Miksone, Kristers Tobers, FK “Grobiņas SC/LFS”

MOTOSKIJORINGĀ: Gints Selderiņš, Arvis Grāmatnieks

SPĒKA TRĪSCĪŅĀ: Māris Juzups, Reinis Ratnieks.

VIEGLATLĒTIKĀ: Amanda Radava, Artūrs Niklāvs Medveds.

RITEŅBRAUKŠANĀ: Aivars Krūčis, Nikolajs Pušņickis.

SPORTINGĀ: Ģirts Runnis, Iveta Tīle.

NŪJOŠANĀ: Benita Ločmele, Imants Ločmelis.

PELDĒŠANĀ: Zane Embrekte.

DAMBRETĒ: Ilga Jostmane.

ŠAHĀ: Aija Dejus.

ZOLĒ: Valdis Odiņš.

MINI GOLFĀ: Reinis Mārtiņš Miķelsons.

VOLEJBOLĀ: Amanda Nikola Ērgle.

JĀŠANAS SPORTĀ/ŠĶĒRŠĻU PĀRVARĒŠANĀ: Kristīne Egle.

JĀŠANAS SPORTĀ/PAJŪGU BRAUKŠANĀ: Loreta Aleksejeva.

MOTOTRIĀLĀ: Kristers Einass.

MOTOTRIĀLĀ UN ENDURO: Artis Alksnis.

MOTOTRIĀLĀ, ENDURO UN KARSĒJU SPORTĀ: Niks Alksnis.

SVARA STIEŅA SPIEŠANĀ GUĻUS: Santa Mickus.

JAUKTĀS CĪŅAS MĀKSLĀ: Arturs Skabardnieks.

ULTRAMARATONĀ: Edgars Sprūds.

BASKETBOLĀ: BK “Grobiņa”.

“GADA POPULĀRĀKAIS SPORTISTS” – Madars Razma.

“GADA POPULĀRĀKĀ SPORTISTE” – Endija Ķervija.

“GADA POPULĀRĀKĀ KOMANDA” – HK “Vaiņode”.

Foto un video – Uldis Dobelis

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “ReKurZeme”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.