Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Gada pirmajā ceturksnī rūpniecības apjoms Liepājā pieaudzis par 4,9%

  1. gada pirmajā ceturksnī Liepājā apstrādes rūpniecības produkcija saražota 128,5 milj. eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2022. gada pirmo ceturksni, ir 4,9% pieaugums. Vienlaikus saražotā produkcija realizēta 130 milj. eiro apmērā, kas ir par 5,5% vairāk nekā pērn šādā pašā periodā – liecina Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Attīstības pārvaldes apkopotā informācija.

Eksportētās rūpniecības produkcijas īpatsvars Liepājā 2023. gada 1. ceturksnī bija 78%. Eksportam realizētas preces par 101,4 milj. eiro, kas ir par 2,1 milj. eiro jeb par 2,1% vairāk nekā 2022. gada 1. ceturksnī. Savukārt vietējā tirgū produkcija realizēta par 28,6 milj. eiro, kas ir par 4,7 milj. eiro jeb par 19,7% vairāk nekā pērn tādā pašā periodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot apstrādes rūpniecības apjomu pārmaiņas 2023. gada 1. ceturksnī pret 2022. gada 1. ceturksni, redzams, ka gandrīz visās valstpilsētās apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides un realizācijas apjomi palielinājušies. Izņēmums bija Ventspils, kur samazinājušies gan rūpniecības produkcijas izlaides, gan realizācijas apjoms, bet Jūrmalā samazinājies realizētās rūpniecības produkcijas apjoms. Straujākais rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums gada sākumā bijis Daugavpilī.

Kopumā šī gada 1. ceturkšņa rūpniecības produkcijas izlaides pieauguma temps Liepājā bijis lēnāks nekā 2022. gada 1. ceturksnī, kad rūpniecības produkcijas izlaides apjoms palielinājās par 38,2%.

Vēl papildus salīdzinot šī gada datus ar 2022. gada ceturkšņiem, redzams, ka apstrādes rūpniecības izlaides un realizācijas apjomi ir lielāki nekā 2022. gada 1. ceturksnī, bet mazāki nekā 2. un 3. ceturksnī. Jāņem vērā, ka analizētie dati par apstrādes rūpniecību ir naudas izteiksmē, ko ietekmējusi inflācija. Šī gada martā, salīdzinot ar 2022. gada martu, inflācija ir bijusi daudz straujāka nekā apstrādes rūpniecības izlaides un realizācijas pieauguma tempi – attiecīgi inflācija šī gada martā bija 17,3%.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.