Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Galerija “Romas dārzs” aicina uz tikšanos ar mākslinieci Ilzi Vītoliņu

Ilze Vītoliņa. Foto no personīgā arhīva

Piektdien, 18. martā, pulksten 12 galerijā “Romas dārzs”, Zivju ielā 3, Liepājā ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar mākslinieci Ilzi Vītoliņu. Mākslinieces personālizstāde “Teātris”, kas tapusi sadarbībā ar kuratori Elīnu Sproģi un ar Liepājas teātra atbalstu, apmeklētājiem pieejama jau mēnesi un ir piesaistījusi plašu skatītāju interesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē skatāmas teātra kostīmu skices Liepājas teātra vērienīgākajam sezonas jauniestudējumam “Vairāk par dzīvi / Teātris”. Muzikālajai izrādei ar kaislībām, kā to nodēvējusi režisore Laura Groza, par pamatu ņemta britu dramaturga Gaja Boltona luga “Vairāk par dzīvi”, kas balstīta rakstnieka Viljama Somerseta Moema romānā “Teātris”. Mākslinieces Ilzes Vītoliņas personālizstāde atklāj izrādes tapšanas aizkulises. Tā sastāv no piecdesmit kostīmu skicēm, kas veidotas akvareļa tehnikā ar pievienotiem audumu un aksesuāru paraugiem, kā arī precizējošiem aprakstiem. Tērpu mākslinieka darbs pie izrādes ir nozīmīgs un apjomīgs, jo tikai daļa no izstādē skatāmajām skicēm iegūst reālus apveidus, portālu “ReKurZeme” informē galerijas “Romas dārzs” vadītāja Astra Dzērve.

Pati māksliniece saka, ka šajā izstādē tiek parādīta pavisam neliela daļa no ilgā un sarežģītā procesa, kas ataino izrādes tapšanas gaitu vairāk kā gada garumā. Pēc šiem zīmējumiem šūti, materiālā iztēloti un konstruēti kā aktieru kostīmi, tā arī to frizūras, grimi un aksesuāri, kas izrādes varoņu attiecību horeogrāfiju piesaista noteiktai videi, vienlaikus parādot kostīmu mākslinieka neizmērojamo lomu izrādes tapšanā – aktieru spējā iejusties tēlā un nodot materiāla kopējo vēstījumu. Uz skatuves un I. Vītoliņas akvareļu gleznojumos atpazīstami aktieri Inese Kučinska, Valts Skuja, Egons Dombrovskis, Karīna Tatarinova, Edgars Pujāts, Everita Pjata-Gertnere u.c..

Sapludinot realitāti un skatuvi, gan izrādes scenogrāfijā, gan kostīmos, atklājas raksturu un kopējās atmosfēras meklējumi. Izrāde skatītājus iepazīstina ar kabarē, kurā mūsdienās tiek izspēlēta pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu estētika. Atsauces uz to nolasāmas arī Ilzes Vītoliņas iztēloto kostīmu risinājumos – žilbinošajās vakarkleitās, ekstravagantajās galvas rotās un elegantajos smokingos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilze Vītoliņa ir viena no vadošajām izrāžu kostīmu māksliniecēm Latvijā. Viņu raksturo spēja strādāt ar vērienīgiem plaša diapazona projektiem, nezaudējot iztēles kapacitāti kā tehniskajos risinājumos, tā vēsturiskajās interpretācijās. Veidojusi tērpus vairāk nekā 200 izrādēm visos Latvijas teātros, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kā arī Maskavā, Sanktpēterburgā un Jekaterinburgā. Vairākkārt tikusi nominēta, kā arī saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvas kategorijā “Gada kostīmu mākslinieks”, kā arī Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” kategorijā “Labākais animācijas mākslinieks”. Vītoliņa ir vairāk nekā piecpadsmit leļļu teātra izrāžu, vairāku animācijas filmu un grāmatu māksliniece.

Izstāde skatāma līdz 2022. gada 1. maijam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.