Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Gobzema protesta akcijā līdz šim kopumā aizturētas 13 personas; protestētāji sākuši izklīst

Valsts policija pirmdienas vakarā opozīcijas politiķa Alda Gobzema (LuK) rīkotajā nesankcionētajā protesta akcijā pie Rīgas pils kopumā līdz šim aizturējusi 13 personas, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunākā informācija liecina, ka divas personas no vienas kompānijas aizturētas par sabiedrībā vispārpieņemto normu neievērošanu. Tāpat šovakar aizturēta piecu personu kompānija par huligāniskām darbībām Pils laukumā, sākumā aizturot divas personas un pēc brīža pārējos trīs, pielietojot asaru izraisošu vielu.

Visas aizturētās personas nogādātas iecirknī procesuālo darbību veikšanai.

Patlaban situācija Pils laukumā liecina, ka iedzīvotāji sāk izklīst. Arī pulcēšanās pie tuvējās degvielas uzpildes stacijas vairs nenotiek.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūra LETA novēroja, ka daži cilvēki sastājušies aplī lūgšanā. Daļa turpina dziedāt dziesmas pie pretī pilij novietotajām klavierēm.

LETA jau rakstīja, ka šovakar vēl viena persona aizturēta par gaisā raidītām petardēm pie Rīgas pils. Savukārt cita persona aizturēta par uzbrukumu Rīgas pašvaldības policistam. Pārkāpējs amatpersonu pagrūda un centās nogāzt zemē.

Abi pārkāpēji notikuma vietā aizturēti un nogādāti policijas iecirknī procesuālo darbību veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat policija Gobzema rīkotajā nesankcionētajā protesta akcijā pie Rīgas pils aizturējusi divas personas par drona pilotēšanas noteikumu pārkāpumiem un par pārvietošanos ar izkapti.

Abas personas nogādātas policijas iecirknī procesuālo darbību veikšanai.

Tāpat policija par uzbrukumu VP amatpersonai šovakar aizturējusi un nogādājusi iecirknī vienu personu. Savukārt šīs personas biedrs aizturēts par huligāniskām darbībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kļuvis zināms, ka savainojumu guvis viens no kārtības uzraudzīšanā iesaistītajiem likumsargiem. Viņš nogādāts medicīnas iestādē un tiek skaidroti apstākļi, taču policists nav cietis saistībā ar minēto uzbrukumu Valsts policijas amatpersonai.

Pirmdienas vakarā krastmalā pie Lielā Kristapa statujas ar evakuatoru bija atvesta un novietota liela izmēra instalācija ko Gobzems nosaucis par korupcijas aisbergu. Pret personu, kura instalāciju atveda un novietoja, sākts administratīvā pārkāpuma process.

Savukārt saistībā ar pulcēšanos ar automašīnām netālu no Rīgas pils esošajā degvielas uzpildes stacijā astoņām automašīnām anulētas tehniskās apskates un vēl trim automašīnām anulētas arī numurzīmes. Šajā vietā pārsvarā jaunieši mūzikas pavadībā dejoja uz automašīnu jumtiem. Šo pulcēšanos kādā brīdī apmeklēja arī Gobzems.

Gobzems šodien Rīgā ir noorganizējis protesta pasākumu, kuru galvaspilsēta gan nav saskaņojusi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.