Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Gobzemam aizliedz rīkot iecerēto protesta pasākumu Rīgā

Aldis Gobzems pirmdien Liepājā. Foto – Uldis Dobelis

Rīgas dome nav saskaņojusi opozīcijas politiķa Alda Gobzema (LuK) nākamnedēļ iecerēto protesta pasākumu Rīgā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neļaut pasākuma rīkošanu esot rekomendējušas tiesībsargājošās iestādes. Arī pašvaldībai pēc saziņas ar organizatoru neesot radusies pārliecība, ka organizētājs uzņemsies atbildību par pasākumu, ja tas nenoritēs atbilstoši šobrīd valstī spēkā esošajām regulējošajām normām.

Pašvaldība atzīmē, ka tāpat nav gūta pārliecība, ka organizētājs sadarbosies ar policiju, bet radies pretējs priekšstats, par ko liecinot šīsnedēļas notikumi citās Latvijas pilsētās.

Pašvaldība secinājusi, ka neesot lietderīgi nodrošināt organizatora tiesības rīkot pasākumu 20 cilvēkiem, jo tādējādi tiešā veidā tiktu apdraudētas citu cilvēku tiesības uz veselību, apdraudot visas sabiedrības veselības drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gobzems iepriekš sociālajos tīklos informēja, ka 13.dedembrī rīkos protesta akciju Rīgā.

Tikmēr vairāki komersanti vērsušies policijā, lai nepieļautu Gobzema organizētās nesankcionētas sapulces tiem piederošās teritorijās, aģentūrai LETA apliecināja uzņēmēji.

Mazumtirgotāja SIA “Lidl Latvija” pārstāvji norādīja, ka informāciju par deputāta iecerēm pamanījuši sociālajos tīklos, un pēc tam tirgotājs nosūtīja vēstuli Gobzemam, jautājot par viņa plānotajām aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lidl Latvija” deputātam vēstulē norādīja, ka atbilstoši likumā noteiktajam sapulces privātā īpašumā nedrīkst rīkot bez īpašnieka rakstveida piekrišanas. Uz šo vēstuli atbildi mazumtirgotājs nav saņēmis.

“”Lidl Latvija” nav devusi un arī neplāno dot piekrišanu rīkot jebkādas sapulces, gājienus vai piketus savā privātajā teritorijā,” uzsvēra uzņēmumā, norādot, ka attiecīgā vēstule tika nosūtīta arī vairāku Latvijas pilsētu pašvaldību un policijas vadībai.

Tirdzniecības centra “Alfa” pārstāvji aģentūrai LETA atklāja, ka, atsaucoties uz publiski pieejamo informāciju par deputāta aktivitātēm, kas ir plānotas “Alfas” teritorijā, tirdzniecības centrs kā sociāli atbildīgs uzņēmums vērsa Valsts policijas uzmanību tam, vai šīs aktivitātes notiek saskaņā ar noteikumiem. Tirdzniecības centra pārstāvji uzsver, ka “Alfai” nav saistības ar Gobzema aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka Valsts policija kopumā pret Saeimas deputātu Gobzemu sākusi pāris desmitus administratīvo pārkāpumu procesu par iespējamiem pārkāpumiem viņa politiskajos pasākumos.

Policija arī noskaidrojusi daļu no nesankcionēto sapulču apmeklētājiem, un patlaban turpinās konstatēto materiālu izvērtēšana. Līdz šim septiņos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi pret sapulču dalībniekiem.

Gobzems pirmdien bija ieradies uz tikšanos ar atbalstītājiem Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā. Tukumā, Ventspilī un Liepājā deputātu īslaicīgi aizturēja policija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.