Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Grobiņā un Otaņķos uz tikšanos aicina rakstnieks Ēriks Hānbergs

Ceturtdien, 30. martā, pulksten 15 Otaņķu tautas namā un 31. martā pulksten 15 Dienvidkurzemes novada bibliotēkā (Grobiņa) ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar rakstnieku un bijušo žurnālistu Ēriku Hānbergu un apgāda “Jumava” vadītāju Juri Visocki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ē. Hānberga dzimtās mājas ir Ķeguma novadā, bet kopš studiju laikiem Liepājas Pedagoģiskajā institūtā (tagad Liepājas Universitāte) viņam izveidojās cieša saikne ar Liepāju un apkārtējiem kolhoziem un sovhoziem. Tā aizsākusies lauku dzīves apskati un apraksti.
Dzīves jēgas meklējumi autoram pirms vairākiem gadiem sākušies Grobiņas novadā, kad tapa grāmata par grobiņnieku Imantu Heinacki “Atgūšana un iegūšana saprātā un neprātā”. Tas deva impulsu turpmākajiem darbiem, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Rakstnieks 2017. gadā izdeva grāmatu “Labie gariņi”, 2021. gadā biogrāfisko vēstījumu “Alfrēds Čepānis vaļsirdībās”, bet 2022. gadā atvēršanas svētkus piedzīvoja Ērika Hānberga, Ritas Trences un Lias Guļevskas kopdarbs grāmatā “Kamolā tinējs”, veltīta aktierim Imantam Skrastiņam.

Tikšanās laikā klausītāji varēs iepazīties ar Ē. Hānberga jaunāko grāmatu “Trīs tējkarotes cukura”. Apmeklētājiem būs iespēja vairāk uzzināt par grāmatas tapšanu, rakstnieka pieredzējumiem  par saldo sakņu ēru, par valstisko lepošanos pasaulē ar veikumu: Latvijas cukurs.

“Rakstnieks Ēriks Hānbergs savu 90 gadu jubileju, kas būs 29. maijā, svin ar jaunu grāmatu par Liepājas puses laukiem, tās ļaudīm. Ja esi sabiedrības apritē, tad no publicitātes neizbēgt. Sabiedrība novērtē pēc padarītā un uzskata, ka gaviļnieks jāportretē viņa radītajos literārajos darbos. Ar ko sākās Latvijas cukurs? Kā cukurrūpniecība zenītu sasniedza tās fabriku veidolā? To uzzināsim, tiekoties ar pašu autoru,” stāsta Dienvidkurzemes novada bibliotēkas vadītāja Irina Ernstsone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.