“Grobiņas SC/LFS” futbolisti. Foto – Uldis Dobelis

Uzvaras vārtus pēdējā minūtē gūstot Robertam Meļķim, “Grobiņas” futbola komanda svētdien “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā sensacionāli ar rezultātu 2:1 (0:1) uzvarēja “Liepājas” vienību.

Kādreizējā “Liepājas” galvenā trenera Viktora Dobrecova vadītā “Grobiņa” spēlē Latvijas pēc spēka otrajā līgā ieņem ceturto vietu, bet Tamaza Pertijas vadītā “Liepāja” ir ceturtā Latvijas augstākajā līgā jeb virslīgā, vēsta LETA.

Mačs aizritēja “Liepājas” mājvietā stadionā “Daugava”.

Četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām neapšaubāmo mača favorīti “Liepāju” vadībā izvirzīja Artūrs Karašausks, kurš pretuzbrukumā apstrādāja bumbu un no tāluma soda laukumā panāca 1:0. “Liepāja” bija vadībā līdz pat spēles 84.minūtei, kurā pēc Ralfa Denija Džeriņa izpildītā soda sitiena pirmais pie atsistās bumbas bija Kristers Volkovs, kurš izlīdzināja rezultātu.

Otrā puslaika kompensācijas laiks bija divas minūtes un to noslēgumā pēc tālas piespēles “Grobiņas” futbolistu noturēja bumbu laukumā un no vārtsarga laukuma līnijas bumbu mērķī trieca Meļķis – 2:1. Grobiņas futbolisti uzvarēja, spītējot tam, ka pretinieki izpildīja vairāk sitienu pa vārtiem (8:4) un vairāk kontrolēja bumbu.

Tikmēr virslīgas komanda “Metta” ar rezultātu 13:0 (6:0) sagrāva “Salaspils” vienību, kas spēlē pirmajā līgā.

Viesiem četrus vārtus – visus pirmajā puslaikā 19 minūtēs – guva Artjoms Puzirevskis. Ar “hat-trick” otrajā puslaikā piebalsoja Jānis Grīnbergs, divus vārtus guva Ingars Pūlis, bet pa reizei izcēlās Bruno Melnis, Daniels Fedorovičs, Lūkass Vapne un Oskars Vientiess.

Vēl pirmās līgas komanda Skanstes SK ar 6:1 (1:0) uzvarēja “Jēkabpils” futbolistus, kuri spēlē otrajā līgā.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Niklāvs Treimanis, bet pa bumbai jēkabpiliešu vārtos iesita Alans Kangars, Linards Liepiņš, Daņiils Čiņajevs un Roberts Laurovs. Viesiem vārtus guva Leo Salmiņš.

Mačā starp divām pirmās līgas komandām “Jelgava” ar 2:1 (1:0) bija pārāka pār “JDFS Alberts” futbolistiem.

Zemgaliešiem vārtus guva Rihards Bečers un Ralfs Šitjakovs, bet bumbu savos vārtos ieraidīja Dāvis Vējkrīgers.

Svētdien centrālā spēle šajā turnīra stadijā ir mačs “Skonto” stadionā, kurā “Riga” uzņem Latvijas čempionāta līderi “Valmieru”. Pirmdien “Auda” tiksies ar “Daugavpili”.

Sestdien “Tukums 2000″/”Telms” viesos ar 2:0 pieveica Salaspils “Super Nova” vienību, bet trofejas glabātāja RFS savā laukumā ar 4:0 pieveica Jūrmalas “Spartaku”.

Turnīra 16 labāko komandu pulkā vietu bija nodrošinājušas piecas “Optibet” Nākotnes līgas (ONL) komandas, kas pārvarēja divas kausa izcīņas kārtas, un viena Latvijas otrās līgas pārstāve, kas izcīnīja panākumus trīs pirmajās kārtās. Astotdaļfinālā cīņā par trofeju iesaistījās desmit “Optibet” Virslīgas klubi.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn Valmierā finālā ar 1:0 uzveica “Liepāju”.