“Grobiņas SC/LFS” virslīgā pārspēj tukumniekus, izcīnot pirmo uzvaru izbraukumā

“Daugavpils” ceturtdien savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru “Tonybet” Latvijas futbola virslīgas 13.kārtas spēlē, bet Tukumā uzvaru izcīnīja “Grobiņas SC”/LFS.

“Daugavpils” ar 4:0 (3:0) sagrāva “Metta” vienību, vēsta LETA.

Daugavpilieši pirmajā puslaikā guva trīs vārtus 17 minūšu laikā. 27.minūtē pēc Vollija Fofanas piespēles vārtus guva Abduls Traore, 34.minūtē ar 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts par Jegora Novikova spēli ar roku, 2:0 panāca Jevgenijs Miņins. 11 metru soda sitienu gribēja izpildīt Aleksejs Golijanins, kurš iepriekšējā kārtā guva trīs vārtus, taču, nesaņēmis komandas vadības piekrišanu, demonstratīvi pameta laukumu.

43.minūtē vēl vienu Fofanas piespēli ar precīzu tālsitienu pabeidza Bartelemī Diedjū.

4:0 79.minūtē panāca Miņins, savus otros vārtus mačā gūdams tieši no stūra sitiena.

Daugavpilieši pēc neveiksmes pret “Audu” ar 0:1 nav zaudējuši jau sešos mačos, izcīnot četras uzvaras pēc kārtas. “Metta” arī bija tikusi pie panākuma divās pēdējās spēlēs, ar 2:1 un 3:0 apspēlējot attiecīgi “Liepāju” un “Jelgavu”.

Sezonas pirmajā savstarpējā cīņā ar 1:0 uzvarēja “Daugavpils”.

“Grobiņas SC”/LFS izbraukumā ar 2:1 (0:0) pieveica “Tukums 2000″/”Telms” komandu.

49.minūtē grobiņnieks Devids Dobrecovs pēc Deņisa Rogova pārkāpuma nerealizēja 11 metru soda sitienu, trāpot pa vārtu stabu, taču pirmais pie bumbas bija un 1:0 viesu labā panāca Artjoms Rozgoņuks.

64.minūtē izlīdzinājumu pēc Kristapa Kārļa Krieviņa piespēles panāca Žodi Stefensons – 1:1, taču astoņas minūtes vēlāk mājiniekus mazākumā atstāja Deņiss Rogovs, kurš 26 minūšu laikā nopelnīja otro dzelteno kartīti.

Viesiem uzvaras vārtus 78.minūtē guva Markuss Kruglaužs – 2:1.

Pēdējā aizvadītajā mačā tukumnieki ar 1:4 atzina “Daugavpils” pārākumu, bet Grobiņas vienība pēc četru zaudējumu sērijas spēlēja neizšķirti 2:2 ar “Audu”.

Pirmajā tikšanās reizē šosezon ar 2:0 pārāka bija Tukuma komanda.

Otrdien kārtas pirmajā cīņā “Liepāja” savā laukumā sagādāja pārsteigumu, spēlējot 1:1 ar “Riga”, bet trešdien “Valmiera” ar 2:1 pārspēja “Audu” un RFS ar tādu pašu rezultātu uzvarēja “Jelgavu”.

Līdere ar 31 punktu 13 spēlēs ir RFS, “Daugavpilij” ir 27, “Riga” – 26 punkti, “Valmierai” – 21 punkts, bet “Tukums 2000″/”Telms” komandai – 17 punkti. 15 punktus ir guvusi “Auda”, 14 punktus – “Metta”, 12 punktus – “Grobiņas SC”/LFS, deviņus – “Liepāja” , bet astoņus punktus – “Jelgava”.

Virslīgas čempionāts ar desmit komandu līdzdalību notiek četros apļos, katrai komandai aizvadot 36 spēles. 180 spēles paredzēts aizvadīt līdz 9.novembrim.

Pagājušajā sezonā otro reizi par čempioni kļuva RFS, kas nodrošināja uzvaru tikai pēdējā kārtā, izcīnot uzvaru pār “Metta” komandu ar 1:0.