Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Hoijeres kundzes viesu namu” pirmajā atvēršanas dienā piepildīs attiecīgo laikmetu mūzika

Foto – Kārlis Volkovskis

Sestdien, 12. martā, Liepājas 17.- 19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt jaunizveidoto muzeju, baudīt Hoijeres kroga un Stenderu konditorejas piedāvājumu, bet arī klausīties attiecīgā laikmeta muzikālus priekšnesumus, kas vēl vairāk ļaus iejusties aizgājušo gadsimtu noskaņās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hoijeres krogā nama pirmajā stāvā dienas garumā skanēs attiecīgā laikmeta deju mūzika vijolnieces Beatas Zariņas-Blaščinskas izpildījumā, bet otrajā stāvā, Stenderu viesistabā, 19.gs. klaviermūziku atskaņos pianists Normunds Kalniņš, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare.

Hoijeres kundzes viesu nams 12. martā būs atvērts laikā no plkst. 10 – 18, piedāvājot organizētas stāstījuma tūres gida pavadībā plkst. 12., 14., un 16. To laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar jaunā interjera muzeja ekspozīciju, ēkas vēsturi, vērienīgajiem restaurācijas darbiem un klātienē aplūkot jauno Liepājas kultūrpērli. Ieejas maksa pilnai ekspozīcijas apskatei – 3 EUR no personas, piedāvājot arī ģimenes biļeti, kuru starpā 2 bērni un 2 pieaugušie – 5.00 EUR. Gida stāstījums nama atklāšanas svētkos apmeklētājiem tiks sniegts bezmaksas.

Turpmāk Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” apmeklētājus vedīs cauri divu gadsimtu un divu ģimeņu – Hoijeru un Stenderu dzīvesstāstiem, kas saistīti gan ar ēkas vēsturi, gan nama īpašnieku dzimtām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkas pirmajā stāvā valda 17. un 18. gadsimta noskaņas kur iespēja izbaudīt kroga gaisotni un analogu ēdienu piedāvājumu, ielūkoties atraitnes Margarētas Hoijeres privātajās istabās un telpās. Šeit pirms 325 gadiem, 1697. gada pavasarī, savas Lielās sūtniecības laikā uzturējies arī cars Pēteris I. Ēkas otrajā stāvā būs iespēja aplūkot 19.gs. otrajai pusei atbilstošu notāra Kristofa Vilhema Stendera radinieku ģimenes dzīvokli un interjeru.

Liepājas interjera muzejs apmeklētājiem būs atvērts katru trešdienu – svētdienu no plkst.10 līdz plkst.18.

Apmeklētāju ievērībai: sākot ar 2022. gada 1. martu spēku zaudē Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ar kuru tika noteikti pasākumi epidemioloģiskās krīzes pārvārēšanai, tostarp grozīti ierobežojumi muzeju darbībai. Līdz ar to noteikumi turpmāk paredz, ka apmeklētājiem pie ieejas “Liepājas 17. -19.gs. interjera muzejā ”Hoijeres kundzes viesu namā”” nav jāuzrāda Covid- 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts (izņemot muzeja organizētos publiskos pasākumos), ekspozīciju aplūkošanas laikā jāturpina ievērot 2m distance starp citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem (izņemot vienas mājsaimniecības ietvaros), ikviens cilvēks muzeja telpās turpina lietot medicīniskās maskas vai FFP2 respiratorus. Tāpat – rekomendējam iepriekšēju biļešu iegādi, izmantojot mobilly aplikāciju un tādējādi saņemot bezkontakta biļešu iegādes pakalpojumu, kas šajā laikā ir īpaši nozīmīgs aspekts, turpinot rūpēties par epidemioloģiski drošāku muzeja apmeklējumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.