Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji un uzņēmumi var līdzdarboties pastaigā “Izgaismotā Liepāja”

Publicitātes foto

Lai pastaigas “Izgaismotā Liepāja” laikā padarītu pilsētu vēl gaišāku un krāšņāku, pašvaldība aicina arī pašus liepājniekus iesaistīties un dekoratīvi izgaismot arī savas mājas un īpašumus. “Padarīsim svētkus mūsu pilsētā īpašus visi kopā,” mudina Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviens aicināts ne tikai baudīt pastaigas “Izgaismotā Liepāja” maršrutu, ar kuru var iepazīties šeit: https://faili.liepaja.lv/Publikacijas/Izgaismota-Liepaja-2021.pdf, bet pilsētas izgaismošanā aicināti iesaistīties arī pilsētas uzņēmumi un iedzīvotāji, pie savu ēku un īpašumu fasādēm, logiem un durvīm izveidojot kādu gaismas objektu.

Iedzīvotāji var būt radoši, drosmīgi un brīvi izvēlēties krāsas, formas un veidus, kā noformēt savas mājas vai uzņēmumu ēkas, ņemot vērā šī gada tematiku par godu Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma koncepcijas vadmotīvam − (ne)miers.

Jau ziņots, ka no 21. līdz 24. oktobrim Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina izbaudīt jau otro pastaigu “Izgaismotā Liepāja”. Četru vakaru garumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt daudzveidīgu un aizraujošu gaismas objektu maršrutu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzveidīgos gaismas objektus veidos gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas. Pastaigas laikā būs izgaismotas ēku fasādes, tiks izmantoti gan lieljaudas gaismas stari, gan lāzeri un video projekcijas.

Šogad pirmo reizi tiks izgaismota arī pilsētas domes ēka, uz kuras Liepājas gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis stāstīs Liepājas stāstu.

Krāsaina instalācija “Gaismas Ziedi” uzplauks Jāņa Čakstes laukumā, savukārt dzejas pastaiga “Spuldzēs aizdegts prieks” aicinās ieklausīties Ziemeļnieka, Austras Skujiņas, Birutas Skujenieces, Erika Ādamsona un arī šī gada jubilāra – Aleksandra Čaka dzejā. Pastaigas laikā tiks izgaismota Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, kā arī citas vietas un ēkas Liepājas pilsētvidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigas ietvaros norisināsies arī pilsētvides video projekciju grafikas konkurss “Miers/nemiers” par godu Liepājas gatavošanās procesam Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajai kārtai.

Objekti būs apskatāmi katru pasākuma dienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.