Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Imants Daksis ar koncertu Liepājā prezentēs jauno plati

Dziesminieks Imants Daksis divos īpašos koncertos atzīmēs jaunās plates iznākšanu un 20 uz skatuves pavadītos gadus. Koncerti notiks Liepājā un Rīgā, vēsta Imanta Dakša menedžere Alise Peniga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daksis par jauno albumu “Vientuļās revolūcijas” stāsta: “šīs dziesmas nu ir kļuvušas par skaņu celiņu veselam laikmetam, tomēr tāda nebūt nebija sākotnējā iecere. Mans mērķis bija radīt skaistu post-folka albumu – veltījumu Latvijas valsts simtgadei, kurā skanētu pārsvarā akustiski instrumenti un ģitāras pavadījumi tiktu aizstāti ar kokles pavadījumiem. Sajūtās izdzīvoju Pirmo pasaules karu un Latvijas Valsts pirmsākumus. Vairākus gadus nepārtraukti gremdējos reminiscencēs par karu, līdz tas pēkšņi kļuva par skaudru realitāti…”

Kopīgais albuma skanējums pauž mūziķa mīlestību pret tautas mūziku, pasaules mūzikas elementiem, postpanku, kā arī avangardiskiem elementiem.

Albuma A pusi ir iespējams noklausīties tiešsaistes mūzikas straumēšanas platformā open.spotify.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. janvārī Daksis ar albuma prezentāciju uzstāsies Rīgā, kinoteātrī “K Suns”, savukārt 3. februārī notiks albuma prezentācija Liepājā – kultūras namā “Wiktorija”. Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties tiešsaistē fienta.com

Koncertu sākuma daļā izskanēs aktuālās albuma dziesmas, kuru noskaņā dominē skarbi skaistās melodijās ietērpts sāpīgs un reizē nosvērts pasaules vērojums, pēc tam Imants Daksis klausītājus priecēs ar savu skaistāko un noslēpumaināko šūpuļdziesmu izlasi, no kurām pazīstamākās ir “Elpo, bērns!”, “Apziņas mijkrēslī dziļā pamostas bezgalība”, “Esība smaržo”. Visbeidzot koncerta izskaņā būs iespēja pēc ilgāka laika vienkopus piedzīvot mūziķa visekspresīvāko dziesmu – “Pasaule ir vaļā”, “Andromeda, mēs nākam!”, “Atvērts logs” u.c. – izvirdumu, kuras iemantojušas nu jau leģendāru apzīmējumu “kliedzošais folks”.

Albuma “Vientuļās revolūcijas” ierakstā piedalījušies: Imants Daksis (mūzika, vārdi, balss, ģitāra, skaņu efekti), Kristīne Ādmine-Liepa (kokle), Toms Valmiers (kontrabass), Mikus Čavarts (perkusijas), Miķelis Vanags (elektriskā ģitāra), Oskars Patjanko (Pēterburgas ermoņikas), Elizabete Helmane (balss), Ieva Zeidmane (klavieres) un Mārtiņš Krastiņš (skaņu režija).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.