Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

INFOGRAFIKA: No lielajām pilsētām Covid-19 inficēto skaits visstraujāk ir samazinājies Liepājā

Foto – Gatis Rozenfelds/Valsts kanceleja

Aizvadītās nedēļas laikā ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits ir pieaudzis vien Valkas un Mārupes novadā, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saslimušo skaita pieaugums gan ir ļoti neliels. Valkas novadā svētdien ir reģistrēti 12 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā, un tas ir par vienu vairāk nekā pirms nedēļas. Savukārt Mārupes novadā pašlaik ir 60 saslimušo, kas ir par diviem iedzīvotājiem vairāk nekā pirms nedēļas.

Saslimušo skaits nav mainījies Saldus un Limbažu novadā un tāpat kā pirms nedēļas, tur bija reģistrēti attiecīgi 29 un 58 inficētie ar Covid-19.

Savukārt vislielākais kritums ir bijis Ludzas novadā. Svētdien tur reģistrēts 51 iedzīvotājs, kuram pēdējo 14 dienu laikā ir atklāta inficēšanās ar Covid-19, un tas ir par 53% mazāk nekā iepriekšējā svētdienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar 52% kritumu sasirgušo iedzīvotāju skaitā seko Preiļu novads, kurā svētdien bija reģistrēti 70 ar Covid-19 inficēti iedzīvotāji, bet ar 51% kritumu – Augšdaugavas novads, kur bija 78 ar Covid-19 sasirgušie.

No lielajām pilsētām inficēto skaits visstraujāk ir samazinājies Liepājā, kur aizvadītajā dienā bijuši 80 ar Covid-19 saslimuši iedzīvotāji, kas ir par 44% mazāk nekā pirms nedēļas. Par 42% saslimušo skaits nedēļas laikā ir samazinājies Rēzeknē, kur aizvadītajā dienā reģistrēti 87 iedzīvotāji, kuri inficējušies pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt Rīgā nedēļas laikā saslimušo skaits ir samazinājies par 24%. Kopumā galvaspilsētā ir reģistrēti 1108 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 inficējušies iepriekšējo 14 dienu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā pašlaik ir Latgalē. Līvānu novadā 14 dienu saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotāju aizvadītās dienas laikā bija 432,5 gadījumi, kam seko Preiļu novads ar 417,7 gadījumiem un Rēzekne ar 324,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā ir samazinājusies līdz 174,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju un šis līmenis tiek pārsniegts 19 Latvijas pašvaldībās.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Alūksnes, Krāslavas, un Ludzas novadā, Daugavpilī, Balvu, Limbažu, Salaspils, Valmieras, Ogres, Rēzeknes, Cēsu, Madonas un Mārupes novadā, Rīgā, Ventspilī un Jēkabpils novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viszemākā saslimstība savukārt ir Varakļānu un Ventspils novadā, kur saslimušo iedzīvotāju skaits nepārsniedz piecus un tādēļ precīzs to skaits pat netiek atklāts.

Visvairāk saslimušo pašlaik ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem. Šajā vecuma grupā pēdējo 14 dienu laikā ir inficējušies 571 Latvijas iedzīvotājs. Seko iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 69 gadiem, kurā iepriekšējo divu nedēļu laikā reģistrēti 514 saslimušie ar Covid-19.

Kopumā Latvijā pašlaik ir 3312 iedzīvotāji, kuriem pēdējo divu nedēļu laikā ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.