Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

INFOGRAFIKA: Saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks ir arī Dienvidkurzemes novadā

Aizvadītās nedēļas laikā lielākajā daļā Latvijas pašvaldību samazinājies ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inficētos skaits svētdien, salīdzinot ar to pašu laiku pirms nedēļas, ir samazinājies 30 pašvaldībās, bet pieaudzis – 13, vēsta LETA.

Lielākais saslimušo skaita kāpums ir bijis Ventspilī – par 28% -, saslimušo skaitam nedēļas laikā palielinoties no 170 līdz 217 cilvēkiem, kuri ar Covid-19 ir inficējušies iepriekšējo 14 dienu laikā.

Savukārt vislielākais samazinājums bijis Siguldas novadā – par 34% līdz 152 saslimušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaitliski visvairāk inficēto ir Rīgā. Tur svētdien ir reģistrēti 4787 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā, kas ir par 12% mazāk nekā pirms nedēļas. Seko Daugavpils, kur svētdien reģistrēti 766 saslimušie, kas ir par 20% mazāk nekā iepriekšējā svētdienā.

Augstākais 14 dienu kumulatīvais saslimstības līmenis ir Rēzeknē – 1854,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Seko Smiltenes novads ar 1122,7 gadījumiem un Ludzas novads ar 1115,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā pašlaik ir 784,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju un šis līmenis tiek pārsniegts 15 Latvijas pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Līvānu, Krāslavas, Olaines un Preiļu novadā, Daugavpilī, Alūksnes, Rēzeknes un Gulbenes novadā, Jelgavā, Dienvidkurzemes un Ropažu novadā, kā arī Rīgā.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Visvairāk saslimušo pašlaik ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem. Šajā vecuma grupā pēdējo 14 dienu laikā ir inficējušies 2720 Latvijas iedzīvotāji. Seko iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 69 gadiem ar 2455 saslimušo un iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem ar 2422 iepriekšējo divu nedēļu laikā reģistrētiem saslimušajiem ar Covid-19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Latvijā pašlaik ir 14 495 iedzīvotāji, kuriem pēdējo divu nedēļu laikā ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19.

Arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņojumā presei raksta, ka patlaban saslimstība ar Covid-19 samazinās visās vecuma grupās un visos reģionos.

Infekcijas reproduktivitātes koeficienta samazināšanās līdz 0,88 norāda uz lēnāku infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Par 4% samazinājies pacientu skaits stacionāros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājās visās vecuma grupās.

Tikmēr Eiropas Savienības valstīs kopumā šobrīd vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.

Vienlaikus SPKC vērsa uzmanību, ka līdzīgi kā katru rudeni, turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām, tādēļ būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simptomu gadījumā – ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra – nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija, īpaši visiem hronisko slimību pacientiem, senioriem, bērniem un grūtniecēm un tiem, kuriem plānots saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operācijas vai ārstēšanās stacionārā ārstniecības iestādē. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt kopā.

Pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.