Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

INFOGRAFIKA: Saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks ir arī Liepājā

Aizvadītās nedēļas laikā ar Covid-19 inficēto iedzīvotāju skaits samazinājies 37 Latvijas pašvaldībās, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt piecās pašvaldībās saslimušo skaits ir pieaudzis, bet vienā – nav mainījies. Vienlaikus jānorāda, ka aprēķinā ir iekļautas trīs Ziemassvētku brīvdienas, kad ir bijis mazāks testēto iedzīvotāju skaits nekā ierasts, vēsta LETA.

Lielākais saslimušo skaita kāpums ir bijis Krāslavas novadā – par 27%, un pirmdien tur reģistrēti 57 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā.

Savukārt vislielākais samazinājums bijis Saulkrastu novadā – pirmdien tur reģistrēti vien 9 saslimušie, kas ir par 47% mazāk nekā pirms nedēļas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaitliski visvairāk inficēto ar Covid-19 ir Rīgā. Tur pirmdien ir reģistrēti 1708 iedzīvotāji, kuri ar Covid-19 ir inficējušies pēdējo 14 dienu laikā, kas ir par 19% mazāk nekā pirms nedēļas.

Augstākais 14 dienu kumulatīvais saslimstības līmenis Latvijā ir Alūksnes novadā – 287,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Seko Rīga ar 281,9 gadījumiem un Krāslavas novads ar 273,4 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā pašlaik ir 219,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju un šis līmenis tiek pārsniegts 11 Latvijas pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Jēkabpils novadā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā, Ķekavas novadā, Jūrmalā, Līvānu un Ogres novadā.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Visvairāk saslimušo pašlaik ir vecumā no 70 gadiem. Šajā vecuma grupā pēdējo 14 dienu laikā ir inficējušies 744 Latvijas iedzīvotāju. Seko iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 59 gadiem ar 702 saslimušajiem un iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem ar 687 iepriekšējo divu nedēļu laikā reģistrētiem saslimušajiem ar Covid-19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Latvijā pašlaik ir 4111 iedzīvotāji, kuriem pēdējo divu nedēļu laikā ir konstatēta inficēšanās ar Covid-19.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.