Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināta pretendentu pieteikšana Liepājas Kultūras balvai

Līdz 22.janvārim iespējams pieteikt pretendentus Liepājas Kultūras balvai par kultūras notikumiem, kas īstenoti pērn, aģentūru LETA informēja pašvaldības Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras balvas apbalvošanas ceremonija plānota 23.februārī.

Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks un Kultūras balvas žūrijas vadītājs Nauris Lazdāns uzskata, ka pagājušais gads Liepājas kultūras dzīvē bijis bagāts, tostarp Liepāja izcīnījusi “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” titulu.

Pašvaldība uzsver, ka atvērti vairāki kultūras un izklaides objekti – interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”, rekonstruēts un pirmo sezonu piedzīvojis koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”, Karostā tapusi kultūrvieta “Atmodas dārzs”, Vecliepājā – pasākumu vieta “Pegaza pagalms”, nodibināts Liepājas Restaurācijas centrs, atvērts restaurētais “Parka paviljons”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam bijuši vienoti akcijās Ukrainas atbalstam cīņā pret agresoru, devušies Lāčplēša dienas lāpu gājienā. Domāju, kultūras notikumu dažādība un piedāvājums strauji audzis un šogad žūrijai būs nopietns izaicinājums – izvēlēties tos vērtīgākos un 2022.gadam svarīgākos notikumus un sasniegumus kultūras dzīvē,” prognozē Kultūras balvas žūrijas vadītājs, aicinot balvai pieteikt būtiskākos un pamanāmākos kultūras notikumus.

Pretendentus balvai var izvirzīt gan fiziskas, gan juridiskas personas, pamatojot pretendenta sasniegumus ar aprakstu un materiāliem, kas šo sasniegumu pierāda kā diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos un tamlīdzīgi.

Notikums var būt kolektīvs vai individuāls sasniegums, publisks pasākums vai arī norise, kuras rezultāts redzams vai uztverams kā radošs ieguvums liepājniekiem un pilsētas viesiem, nodrošinot pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā. Pieteikumu balvas saņemšanai var sagatavot un iesniegt arī pats kultūras notikuma rīkotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas Kultūras balva paredz desmit apbalvojumus. Deviņus no tiem piešķirs žūrijas komisija, izvērtējot pieteikumus. Desmitais – īpašais apbalvojums tiks piešķirts kā simpātijas balva atklātā balsojumā, kurā no 23.janvāra līdz 29.janvārim varēs piedalīties ikviens interesents, pasākuma apmeklētājs un kultūras dzīves vērotājs. Pērn žūrijas un liepājnieku vērtējumam tika izvirzīti 33 balvas pretendenti.

Šogad Liepājas Kultūras balva tiks pasniegta 12.reizi. Apbalvojuma uzdevums ir izcelt un novērtēt tos kultūras notikumus un nozares personības, kas ir veicinājuši Liepājas atpazīstamību, kā arī novērtēt jaunas radošas idejas Liepājas kultūrā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.