Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Izstrādās Papes dabas parka aizsardzības plānu

Sākts darbs pie dabas aizsardzības plāna izstrādes dabas parkam “Pape” nākamajiem 12 gadiem, liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dabas aizsardzības plāns nākamajiem 12 gadiem tiek izstrādāts projektos “Latvijas upju baseinu apsaimniekošanas plānu ieviešana laba virszemes ūdens stāvokļa sasniegšanai” un “Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas parks “Pape” dabas aizsardzības plāna izstrāde”, ko īsteno nodibinājums ”Eko forums” sadarbībā ar Daugavpils Universitāti. Dabas aizsardzības plāna izstrādi vada Latvijas Universitātes pētniece Māra Pakalne, vēsta LETA.

Dabas parks “Pape” atrodas Dienvidkurzemes novada Nīcas un Rucavas pagastā, tas ir dibināts 2003.gadā, un tā platība ir 10 866 hektāri.

Teritorija izveidota, lai aizsargātu ligzdojošos un caurceļojošos putnus. Papes ezers ir lagūnas tipa sekls ezers – nozīmīga Eiropas Savienības Biotopu direktīvas biotopa – mezotrofas ūdenstilpes ar bentisku mieturaļģu augāju – aizsardzības vieta. Bez tam teritorijā sastopami arī tādi aizsargājami biotopi kā pelēkās kāpas ar zemu lakstaugu veģetāciju, kaļķaini zāļu purvi ar dižo aslapi, sugām bagātas vilkakūlas pļavas smilšainās augsnēs, molīnijas pļavas uz kaļķainām vai mālainām augsnēm, jūras piekrastes smilts sēkļi, embrionālās kāpas, neskarti augstie purvi, pārejas purvi un slīkšņas, boreālie meži.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informatīvās sanāksmes laikā, 7 martā pulksten 17.30, Rucavas Kultūras namā visi interesenti tiks informēti par īpaši aizsargājamās dabas teritorijas izveidošanas mērķiem un dabas vērtībām, dabas aizsardzības plāna izstrādes procedūru, termiņiem, iesaistītajiem ekspertiem, plānotajiem pētījumiem un iespēju piedalīties dabas aizsardzības plāna izstrādē. Sanāksmes dalībniekiem būs iespējām izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par turpmāko dabas parka attīstības vīziju.

Foto – Papes dabas parks

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.