Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jaunais tramvajs pēc izstādes Berlīnē nonācis Liepājā

Noslēdzoties Eiropā lielākajai transporta un dzelzceļa nozares izstādei “InnoTrans2022”, kas pagājušajā nedēļā norisinājās Berlīnē, Vācijā, un kurā tika izstādīts Horvātijas rūpnīcā “Končar” speciāli Liepājai izgatavotais jaunais zemās grīdas tramvajs, šodien Liepājā nogādāts pēc skaita jau 13. jaunais tramvajs vagons, kurš šobrīd tiek sagatavots kursēšanai Liepājas ielās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā līdz gada beigām Liepājai paredzēts piegādāt 14 jaunos zemās grīdas tramvaja vagonus, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

Kā rāda uzņēmuma “Liepājas tramvajs” apkopotā statistika, šobrīd jau gandrīz pilnībā visi pasažieru pārvadājumi tramvajos Liepājā tiek izpildīti ar jaunajiem vagoniem. Augustā 97,41% no visiem maršrutā veiktajiem pārvadājumiem veikti ar jaunās paaudzes tramvajiem, un vidēji viens jaunās paaudzes vagons augusta mēneša laikā nobraucis uz līnijas 4713 kilometrus.

Kā jau vēstīts, jaunie zemās grīdas tramvaji speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas.
Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Atšķirībā no līdz šim ekspluatētajiem vagoniem jaunie tramvaji ir īpaši pielāgoti vieglai iekļūšanai gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, gan personām ar kustību traucējumiem. Tramvaja vagoni ir aprīkoti arī ar mūsdienīgu pasažieru apziņošanas sistēmu, videonovērošanu, gaisa kondicionēšanas iekārtām un citām iespējām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.