Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jaunākā infografika par Covid-19 Dienvidkurzemes novadā un Liepājā

Aizvadītās nedēļas laikā gandrīz visās Latvijas pašvaldībās samazinājās ar Covid-19 inficēto skaits, liecina aģentūras LETA aprēķini pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izņēmums ir Līvānu novads, kurā ir neliels Covid-19 inficēto skaita pieaugums. Aizvadītajā dienā tur bija reģistrēti 415 pēdējo divu nedēļu laikā ar Covid-19 inficējušies iedzīvotāji, kas ir tikai par 1% vairāk nekā pirms nedēļas.

Savukārt visvairāk pēdējo divu nedēļu laikā saslimušo iedzīvotāju skaits ir samazinājies Saulkrastu novadā – par 40%, līdz 221 iedzīvotājam. Jūrmalā saslimušo skaits nedēļas laikā ir samazinājies par 37%, līdz 1355 iedzīvotājiem. Arī Olaines novadā saslimušo skaits sarucis par 37% – līdz 565 iedzīvotājiem.

No lielajām pilsētām inficēto skaita straujākā krituma ziņā Jūrmalai seko Rīga, kur aizvadītajā dienā pēdējo divu nedēļu laikā ar Covid-19 inficēto skaits bija 20 952 jeb par 28,3% mazāk nekā pirms nedēļas. Ar 28,1% kritumu seko Jelgava, kur pašlaik ir 2091 inficētais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība Latvijā kopumā ir samazinājusies līdz 3605,3 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, un šis līmenis tiek pārsniegts gandrīz pusē jeb 20 Latvijas pašvaldībās.

No pašvaldībām pirmajā vietā joprojām ir Rēzekne, kur 14 dienu saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotāju aizvadītās dienas laikā bija 5723 gadījumi. 5000 gadījumu slieksnis tiek pārsniegts arī Valkas un Alūksnes novadā.

Bez minētajām pašvaldībām saslimstības līmenis ar Covid-19 augstāks nekā valstī vidēji ir arī Kuldīgas novadā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļu novadā, Ventspilī, Jēkabpils, Krāslavas, Dienvidkurzemes, Ādažu, Balvu, Rēzeknes, Gulbenes, Līvānu, Ludzas, Saldus, Madonas un Valmieras novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viszemākā saslimstība savukārt ir Saulkrastu novadā – 2394,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Divu nedēļu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.