Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jaunie motosportisti Uldis Freibergs un Alberts Knapšis cīnīsies junioru Nācijās Beļģijā

Latvijas jaunie motosportisti Beļģijā. Publicitātes FOTO, Ģirts Kehris

Latvijas Junioru izlase motokrosā ieradusies Beļģijā, lai piedalītos tradicionālajās sezonas noslēguma sacensībās – Nākotnes cerību kauss motokrosā jeb “Coupe de l’Avenier”. Šīs junioru motokrosa komandu sacensības šogad norisinās jau piecdesmito reizi un par galveno titulu cīņa starp 13 valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Coupe de l’Avenier” Latvijas Junioru izlase piedalīsies ar trim komandām. No deviņiem sportistiem četriem tā ir debija šāda veida sacensībās. Jaunākās komandas jeb MX65 klasē piedalās Toms Dankerts (AMK Bieriņi), Rainers Grasis (CAMK Latgale) un Artūrs Vinters (JV Mototeam). MX85 klasē Raivo Laicāns (AMK Bieriņi), Emīls Solovjevs (MX Moduls) un Alberts Knapšis (F.F.F. Sporta klubs) . “Coupe” komandas sastāvā arī trīs sportisti: Uldis Freibergs (F.F.F. Sporta klubs), Tomass Šaicāns (Rodeo MX Racing Team), kam jau ir šo sacensību pieredze un spējuši cīnīties par godalgotām vietām. Savukārt Rūdolfs Aumeistars dažas dienas pirms sacensībām guva traumu un izlases sastāvā tika iekļauts Aleksis Araids (Rodeo MX Racing Team), portālu “ReKurZeme” informē sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anda Podziņa.

Sacensībās padomdevēji būs Lauris Freibergs, Jānis Vinters, Andris Štendenbergs un Kārlis Sabulis, Fīlips Kempelis – mentori ar gadiem krātu sacensību pieredzi.

“Lai arī tikai pirms dienas atlidoju no ASV, kur ar Latvijas izlasi piedalījāmies Nāciju motokrosā, uzskatu, ka tas ir gods, nodot savas zināšanas un palīdzēt tā dēvētajās “Junioru nācijās”. Arī pats esmu kā sportists piedalījies šajās sacensībās un tas ir ļoti labi turpmākajai pieredzei. Ar sportistiem kopīgi izstaigāsim trasi, izrunāsim, kā katrs elements būtu jāpilda un laika gaitā sniegšu padomus, ko darīt, lai uzlabotu rezultātu. Domāju, ka mēs esam sevi lieliski parādījuši ASV, tagad laiks palīdzēt jauniešiem, kāds no viņiem noteikti nākotnē būs Latvijas izlasē. Arī Kārlis Alberts Reišulis ir piedalījies šajās sacensībās Beļģijā, tā ir neatsverama pieredzes uzkrāšana nākotnei,” Kārlis Sabulis, MX Moduls komandas pilots un Latvijas Junioru izlases motokrosā mentors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Coupe de l’Avenier” izlases vadītājs Fīlips Kempelis: “Kā izlases vadītājs braucu astoto gadu, bet sacensības norisinās jau piecdesmito reizi. Tā ir laba platforma, lai pierastu pie starptautiska līmeņa komandu sacensībām. Kā vienmēr vairākas komandas ir ļoti spēcīgas, bet kamēr nav finiša līnija – iespējas ir visiem. Šajās sacensībās ir piedalījušies nu jau visā pasaulē zināmi sportisti, piemēram, Glenn Coldenhoff, Jeffrey Herlings MX85 bija otrie – tieši tāpat kā latvieši 2018.gadā Edvards Bidzāns un 2021.gada Tomass Šaicāns. 2018.gadā uzvarējām kopvērtējumā – veiksmi un izturību visiem sportistiem šajā nedēļas nogalē”.

Šajās sacensībās tiek vērtēti sportisti gan individuāli, gan tiek ņemts vērā komandas kopējais sniegums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.