Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jēkabpilī sāk lēni brukt pilsētu aizsargājošais dambis, to operatīvi labo un evakuē iedzīvotājus

Jēkabpilī lēni sācis brukt pilsētu aizsargājošais dambis, taču to operatīvi labo un evakuē iedzīvotājus, aģentūrai LETA pastāstīja Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daugavā pie Jēkabpils šodien plkst.13.50 ūdens līmenis sasniedza 8,52 metrus virs nulles līmeņa, un tas turpina paaugstināties. Augstāks ūdenslīmenis šajā upes posmā novērots vien 1981.gada plūdos, kad tas sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles līmeņa, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatītā informācija.

Tuvākajās dienās nav sagaidāma situācijas ātra uzlabošanās. Pat ja atkusnī Daugavas ūdeņi cauri ledus sastrēgumam izlauzīs ceļu uz Pļaviņu ūdens krātuvi, atgriežoties salam, atsāksies vižņu blīvēšanās un no jauna sagaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, pausts paziņojumā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests norāda, ka Jēkabpilī Pļaviņu ielas un Klostera-Brīvības-Celtnieku ielas mikrorajona iedzīvotājiem steidzami jāevakuējas. Pašvaldība atkārtoti ziņo, ka pa dambi pastaigāties šobrīd ir bīstami. Sociālajos tīklos publicētajos foto un video redzams, ka pilsētas dambis atsevišķās vietās lēni sācis brukt un to mēģina labot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jēkabpilī ir diezgan nopietna situācija, jo pilsētas aizsargdambis netur slodzi, pauda Jēkabpils mērs. Dambi operatīvi labo, ar smago tehniku pieberot grunti, cerot, ka tas izturēs. “Ļoti strauji Daugava var atrast jaunu gultni un aiziet caur Celtnieku ielas mikrorajonu,” teica mērs. Iedzīvotāji paši brauc prom ar auto, tāpēc nevar precīzi pateikt, cik cilvēki ir evakuējušies.

Jēkabpilī atrodas un palīdz darbos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadība, ir piegādāts konteiners ar glābšanas aprīkojumu – laivas, sūkņi un citas nepieciešamās lietas.

Tiem iedzīvotājiem, kuri atrodas plūdu apdraudētajās teritorijās un kuriem ir nepieciešama evakuācija, tiek nodrošināti evakuācijas autobusi, pašvaldība visos saziņas tīklos izplata informāciju par evakuāciju un glābšanas dienestu tālruņa numurus. Nepārtraukti tiek apsekots dambis, un situācija pilsētā tiek uzraudzīta, uzsvēra Ragainis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau vēstīts, saistībā ar straujo ūdens līmeņa paaugstināšanos Jēkabpilī pārtrauktas mācības Jēkabpils pilsētas un novada skolās un interešu izglītības iestādēs, kuras atrodas plūdu apdraudētajās teritorijās – Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, Jēkabpils 2.vidusskolas filiālēs, kas atrodas Rīgas ielā 200a, Rīgas ielā 192, Jēkabpils Mākslas un mūzikas skolā, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā un Ābeļu pamatskolā.

Strauji applūst Mežrūpnieku iela. Pļaviņu ielas posmā no Dambja ielas līdz Zaļajai ielai, no Zvejnieka ielas līdz Mežrūpnieku ielai, no Daugavkrastiem līdz Bebru ielai slēgta satiksme. Rīgas ielas posmā no Krasta ielas līdz Kuģu ielai ierobežots maksimālais ātrums.

Slēgtajās ielās sabiedriskais transports nekursēs un netiks apkalpotas konkrētās pieturvietas, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neraugoties uz saspīlēto plūdu situāciju, Jēkabpilī iedzīvotāji var droši pārvietoties pa tiltu pār Daugavu, tuvākajā laikā nav plānots slēgt satiksmi pār šo tiltu.

Foto no lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.