Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jēkabpilī ūdens līmenis Daugavā atkal pietuvojies kritiskam, iedzīvotājus aicina evakuēties

Ūdenslīmenis Daugavā šorīt plkst.8.20 Jēkabpilī bija 8,30 m virs stacijas “0”, kas ir tikai 10 centimetrus zem kritiskās 8,40 metru atzīmes, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatītā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas nozīmē, ka gaidāma plaša īpašumu applūšana, kas apdraud dzīvību, un būs nepieciešama evakuācija. Ļoti apgrūtināta pārvietošanās un traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari. Iedzīvotāji tiek aicināti pamest apdraudētās teritorijas un sekot visiem atbildīgo institūciju norādījumiem, pausts LVĢMC paziņojumā, vēsta LETA.

Vakar vēlu vakarā pēc operatīvās sanāksmes Jēkabpils novada priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP) īsā videoierakstā vērsās pie iedzīvotājiem, aicinot viņus evakuēšanos neatlikt uz pēdējo mirkli, kad tā var būt ļoti sarežģīta, glābēju dzīvības apdraudoša, vai pat jau neiespējama.

Šorīt pašvaldība ziņo, ka Jēkabpilī turpina ieplūst palu ūdens. Palu ūdens spiežas akās Rīgas, Pļaviņu un citās ielās, turpina applūst aizsargdambim piegulošās ielas. Jēkabpils novada Prižos, Sakas salā ūdens līmenis ir krities. Pārgāzne strādā ar pilnu jaudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar straujo ūdens līmeņa paaugstināšanos Jēkabpilī tiek pārtrauktas mācības Jēkabpils pilsētas un novada skolās un interešu izglītības iestādēs, kuras atrodas plūdu apdraudētajās teritorijās – Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, Jēkabpils 2.vidusskolas filiālēs, kas atrodas Rīgas ielā 200a, Rīgas ielā 192, Jēkabpils Mākslas un mūzikas skolā, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā un Ābeļu pamatskolā.

Savukārt SIA “Jēkabpils ūdens” informē, ka, ņemot vērā situāciju, uzņēmuma tehnika un cilvēkresursi prioritāri novirzīti plūdu ierobežošanai kritiskajās vietās. Līdz ar to pašlaik uzņēmums neveic ūdens atsūknēšanu no privātmāju pagrabiem.

Kā LETA jau ziņoja, plkst.4.50 ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza 8,14 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Iepriekšējā augstākā atzīme bija 7,79 metri ceturtdienas priekšpusdienā; dienas vidū ūdens līmenis pazeminājās par pusmetru, bet vēlāk atsāka pakāpeniski celties.

Foto no lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.