Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jēkabpils novadā izsludināts sarkanais brīdinājums par plūdiem

Naktī uz ceturtdienu Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis sarkano brīdinājumu Jēkabpils novadā par ļoti augstu ūdens līmeni Daugavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils plkst.4.50 bija 7,66 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes – aptuveni pusotru metru augstāks nekā diennakti iepriekš un četrus metrus augstāks nekā 1.janvārī, vēsta LETA.

Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils pietuvosies vai pat pārsniegs sarkanās pakāpes brīdinājuma kritēriju – 8,4 metrus virs stacijas nulles punkta. Turpinās ledus un vižņu blīvēšanās Daugavā pie Jēkabpils, no upes augšteces turpina nākt klāt jauni vižņi, applūst plašākas teritorijas.

Sarkanās pakāpes brīdinājums nozīmē, ka ir liela iespēja rasties ievērojamiem postījumiem plašā teritorijā un ka var būt apdraudēta cilvēku dzīvība. Iedzīvotājiem nepieciešams rīkoties – jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem un evakuācijai, jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarkanais brīdinājums Jēkabpils novadā pagaidām izsludināts līdz plkst.14 piektdien, 13.janvārī.

Pie Zeļķu tilta ūdens līmenis pēdējā diennaktī nedaudz pazeminājies, pie Pļaviņām tas saglabājas normas robežās.

Portāls “radio1.lv” ziņo, ka vēlā trešdienas vakarā tika sasaukta Jēkabpils novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas sēde. Novada mērs Raivis Ragainis informēja, ka pilsētā kritiskākā vieta ir Skaubīša iela un Dārzu iela, tur krājas ūdens, ko atsūknē ar trim mašīnām, savukārt kritiskākā situācija ārpus pilsētas esot Gravānos un Sakas salā.

Foto no lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.