Jonasam Ķegumā otrā vieta pasaules motokrosa čempionāta posma kvalifikācijā MXGP klasē

Kalvenes sportists Pauls Jonass sestdien “Zelta Zirgs” trasē Ķegumā ieņēma otro vietu pasaules motokrosa čempionāta posma kvalifikācijā.

MXGP klases brīvajos treniņbraucienos Jonass ieņēma devīto vietu, bet otrajos treniņbraucienos finišēja septītajā vietā, vēsta LETA.

Kvalifikācijas braucienā Jonass nemainīgi atradās otrajā vietā aiz spāņa Horhes Prado, kuram finišā piekāpās 4,639 sekundes.

Trešo vietu ieņēma slovēnis Tims Gajsers, kuru Jonass apsteidza par 2,260 sekundēm.

Arī šajā sezonā Jonass ir cīnījies ar traumām un veselības problēmām, taču posmos Argentīnā un Portugālē izdevās izcīnīt attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 236 punktiem ir slovēnis Tims Gajsers, 203 punkti ir spānim Horhem Prado, bet trešais ar 184 punktiem ir francūzis Maksims Reno. Jonass sakrājis 76 punktus un ir 13.vietā.

MX2 klasē brīvajos treniņbraucienos Mairis Pumpurs ieņēma 28., bet Edvards Bidzāns – 32.vietu 34 braucēju konkurencē, bet otrajos treniņbraucienos Pumpurs sasniedza 18., bet Bidzāns – 31.labāko laiku.

Kvalifikācijā Pumpurs ieņēma 29.vietu, no uzvarētāja Beļģijas braucēja Jago Gērtsa atpaliekot minūti un 36,220 sekundes, bet Bidzāns finišēja 33.vietā minūti un 56,411 sekundes aiz Gērtsa.

MX2 klasē pēc pieciem posmiem vadībā ir francūzis Toms Vials, kurš uzvarējis pēdējos divos posmos un sakrājis 208 punktus. Otrais ar 194 punktiem ir otrā un trešā posma uzvarētājs Gērtss, bet trešais ar 169 punktiem – dānis Mikels Horups.

Jau ziņots, ka sestdien Ķegumā Eiropas čempionāta sacensībās EMX125 klasē dubultuzvaru izcīnīja Jānis un Kārlis Reišuļi.

40 braucēju konkurencē 15.vietu ieguva Freibergs (minūte un 17,932 sekundes aiz uzvarētāja), 18.vietu izcīnīja Šaicāns, 22. – Lūsis un 24. – Kokins.

Savukārt EMX250 klasē, kur latvieši nebija pārstāvēti, abos sacensību braucienos uzvarēja nīderlandietis Riks Elzinga (50 punkti), aiz sevis posma vērtējumā atstājot Beļģijas braucēju Lukasu Kūnenu (40 p.) un norvēģi Korneliusu Tendelu (38 p.).

Svētdien notiks abi braucieni pasaules čempionāta ieskaitē, kā arī otrie braucieni EMX125 un EMX “Open” klasēs.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 20 posmi. “Zelta Zirga” mototrase pasaules čempionātu uzņem 13.reizi.

Pagājušajā gadā Ķeguma trasē notikušajās sacensībās Jonass ieņēma devīto vietu, kamēr uzvaru svinēja slovēnis Tims Gajsers.