Jonass sezonas pirmajā braucienā finišē desmitajā vietā, bet otrajā nestartē

No Paula Jonasa arhīva

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Mantujā Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) pasaules motokrosa čempionāta otrā posma pirmajā braucienā finišēja desmitajā vietā, bet otrajā neizgāja uz starta.

“Husqvarna” rūpnīcas komandu pārstāvošais Latvijas motobraucējs sestdien kvalifikācijā bija 13. un sava sezonas pirmā brauciena pirmajos apļos cīnījās par septīto vietu, bet turpinājumā atkāpās uz otro desmitu. Brauciena otrajā pusē latvietis cīņā ar Nīderlandes un Austrālijas motosportistiem no 13.vietas pakāpās uz desmito, vēsta LETA.

Jau no starta sīva cīņa bija starp spāni Horhi Prado un slovēni Timu Gajseru, kuri finišēja pirmajās divās pozīcijās, bet trešais bija francūzis Maksims Reno.

Otrajā braucienā pēc starta vadībā izvirzījās šveicietis Žeremī Sīvers, taču vēlāk viņu apsteidza Gajsers, kurš pirmajā vietā noturējās līdz pat finišam un uzvarēja arī posmā. Otrais braucienā bija Reno, bet trešo vietu izcīnīja Jonasa komandas biedrs Braiens Bogerss no Nīderlandes.

Sīvers piedzīvoja kritienu un finišēja piektais, kamēr Prado pēc neveiksmīga starta un vēlāk arī kritiena ieņēma septīto vietu.

Gajsers posmā izcīnīja 47 punktus un bija pirmais, Reno 42 punkti deva otro vietu, bet trešais ar 39 punktiem bija Prado. Jonasam pirmajā braucienā gūtie 11 punkti ļāva ieņemt 18.vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 94 punktiem līderis ir Gajsers, 82 punkti un otrā vieta ir Prado, kamēr trešajā pozīcijā ar 77 punktiem atrodas Reno. Jonass ieņem 21.vietu.

Pirmajā posmā Lielbritānijā Jonass nepiedalījās, jo atguvās pēc iekaisušu plaukstas locītavas cīpslu operācijas, bet uzvaru svinēja Gajsers.

2021.gada čempionātā uzvarēja nīderlandietis Džefrijs Herlingss, aiz sevis atstājot francūzi Romēnu Fevru un Gajseru. Jonass, kurš sezonas gaitā piedzīvoja smagus kritienus un cīnījās ar traumām, sezonu noslēdza astotajā pozīcijā.

Šosezon iecerēti 20 posmi un sestais no tiem notiks 24.aprīlī Ķegumā.