Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jūlijā Dienvidkurzemes novads aicina izpēdot Jūrmalciemu un Papi

“Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” jūlijā aicina doties pārgājienu seriāla “Izpēdo Dienvidkurzemi” pārgājienos – 16. jūlijā “Izpēdo Jūrmalciemu” un 30. jūlijā “Izpēdo Papi”. Tā būs iespēja iepazīt daļu mūsu piekrasti un tās kultūrvēsturisko mantojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūrmalciems šogad atzīmē savu 365. gada dienu, tāpēc 16. jūlijā dosimies iepazīt šo vietu jūras krastā. Tas veidojies kā zvejnieku ciematiņš Baltijas jūras krastā. Pārgājienu sāksim un beigsim Jūrmalciema tīklu mājā “Piestātne”, kas ir šī mazā ciematiņa pērle. Kādreiz Jūrmalciema zvejnieki “Piestātni”’ izmantoja kā vietu, kur pēc zvejas no tīkliem izņemt zivis. Tieši šī iemesla dēļ šo ēku tautā sauca par tīklu māju, lai gan vēsturiski to dēvēja par atarošanas cehu. Šobrīd Tīklu mājā “Piestātne” darbojas biedrība “Jūrmalciema valgums”, kas rūpējas par to, lai ēka būtu pieejama apmeklētājiem, tajā norisinās dažādi pasākumi un izstādes, izglītojošas meistarklases. Pārgājiena laikā būs iespēja iepazīties ar ciematiņa vēsturi, uzkāpt Baltijas augstākajā kāpā – Pūsēnu kalnā, kas atrodas 37 metrus virs jūras līmeņa. Iespējams ceļā satiksim arī kādu zvejnieku ar tikko ķertām zivīm. Bet, ja nu nē, tad pārgājiena vadītāji noteikti parādīs tās sētas, kur zivis joprojām kūpina pēc sentēvu metodēm, kad smarža pati vilina loma virzienā, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības aģentūras “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” direktore Ieva Skābarde.

Savukārt 30. jūlijā varēs iepazīt vēl kādu Baltijas jūras krasta daļu – Papes ciema apkārtni Rucavas pagastā. Papes ciema posms sniegs iespēju izstaigāt savulaik blīvi apdzīvotā ciema zvejnieku takas. Pārgājiena sākums un finišs būs vēsturiskais zivju pārstrādes cehs, tautā sauktā Fišerija (Dzintarvēji). Šobrīd šeit vasaras sezonā atvērts tūrisma informācijas punkts un ekspozīcija par ciema vēsturi. Savā ceļā dosimies cauri Latvijas ainavu dārgumam Papes Ķoņu ciemam virzienā uz Nidas purvu, kas ir vienīgais purvs Latvijā, kurš atrodas tik tuvu Baltijas jūrai. Apmēram 12 km garais pārgājiens ļaus iepazīt arī šīs vietas dabas daudzveidību, jo iesim cauri piecām ekosistēmām: ezers, pļava, mežs, purvs un kāpas.

Pārgājieniem pulcēties dalībnieki, kas iepriekš reģistrējušies http://www.dienvidkurzeme.travel/izpedo-dienvidkurzemi/ sāk no plkst. 10.00 starta vietās un ap 11.00 tiek dots starts. Līdzi jāņem ūdens, mugursoma ar kādu gardu pusdienas uzkodu, jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem un jābūt gatavam lieliskā kompānijā izpēdot Dienvidkurzemi.

izPēDO – pavisam vienkārša frāze, kas izsaka tik daudz! Tas ir laiks, kas pavadīts aktīvi, tas ir laiks, kas pavadīts ar sevi, ar saviem tuvajiem, ar svešiniekiem, iepazīstot, pirmkārt, jau sevi, savus līdzgājējus un iepazīstot dabu. Pārgājiens ir brīnišķīgs brīvā laika pavadīšanas veids! Un Dienvidkurzemē ir ceļi, takas, taciņas, kas vijas pa mežiem, purviem, kāpām, jūrmalu visbeidzot. Novads vilina ar savu neatklāto dabu, savu valdzinājumu un noslēpumiem, kuru dēļ ir Tev vērts doties dabā! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.