Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Jūrkalnē plašu programmu piedāvās no siena ruļļiem veidota unikāla vasaras Dabas koncertzāle

Šovasar Jūrkalnē tiks izveidota unikāla kultūras telpa – vasaras Dabas koncertzāle, kura divu mēnešu garumā Ventspils novada iedzīvotājus un viesus vilinās, priecēs ar dažādiem kultūras un atpūtas pasākumiem pie dabas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mākslinieki liks ikvienam baudīt labu kopā būšanu. Koncertzālē organizētie vasaras kultūras pasākumi būs vērtīgs papildinājums Ventspils novada kultūras dzīvei, portālu “ReKurZeme” informē SIA “IB EVENT” vadītāja Ieva Bula. Viņa norāda, ka dabas koncertzāle Jūrkalnē tiks būvēta no siena ruļļiem, kurus piegādās zemnieku saimniecība “Akmeņkalni”.

“Siena ruļļu aplī, kur pasākuma apmeklētājus un māksliniekus no jūras vējiem sargās blīva siena ruļļu siena, tiks izvietota gan skatuve māksliniekiem, gan sēdvietas apmeklētājiem. Līdzīgas dabas koncertzāles iepriekš Kurzemē nav veidotas. Ideja par šāda veida grandiozu pasākumu manā sirdī mīt jau vismaz divus gadus un pateicoties atsaucīgajiem Jūrkalnes iedzīvotājiem un novada domes darbiniekiem, manas ģimenes un draugu atbalstam, tā tika izauklēta līdz reālam pasākumam, kurš norisināsies jau pavisam drīz. Vieta Jūrkalnē apzināti izvēlēta – meža ieloks, jūras tuvums, ziedošas pļavas,” stāsta I. Bula. Viņa norāda, ka dzīves pieredze daudzu gadu garumā devusi kompetenci pasākumu organizēšanā, bet vienīgais nezināmais bija vienkopus sagādāt 144 siena ruļļus.

“Ar loģisko prātu sapratu, ka kurzemes zemnieki pa vienam siena rullim uz pļavu neatvedīs, tāpēc tādos brīžos atceries cilvēkus, kas bijuši tavā ceļā iesaistīti. Zvans Kārlim Akumam, īstenam zemniekam, lai pajautātu, vai to varam izdarīt un vienkopus atvest 144 siena ruļļus. Uz ko viņš atmet ar roku: “Protams, es Tev tos sagādāšu!” Un tā lēmumu pieņēmu – šajā vasarā smelsim enerģiju Jūrkalnē, baudīsim labu mūziku, dejosim un būsim Laimīgi,” sola I. Bula.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 13.jūlijā, Dabas koncertzālē visas dienas garumā notiks piedzīvojumu un ģimenes saliedēšanas pasākums – Saldējuma festivāls. Festivāla laikā kurā kā lieliem, tā maziem būs aizraujoša laika pavadīšana kopā, nododoties mūzikai, rotaļām, prāta asināšanai un garšas kārpiņu lutināšanai. Pasākumā piedalīsies bērnu popgrupas Jūras akmentiņi, Kraukšķīši, kā arī bērnu iemīļotais un allaž jautrais pārteiguma tēls Ričijs Rū. Mammām radošu izklaidi piedāvās Dzeņa istaba, ko vadīs māksliniece Iveta Trence un varēs piedalīties savas mandalas veidošanā kopā ar Goldingen Wellness jauko komandu. Festivāla laikā notiks prāta spēļu turnīrs Harija Mileika vadībā, kopīgas rotaļas, noslēgumā – latviešu kino filmu skatīšanās, visas dienas garumā Druvas saldējums, popkorna, cukurvates un Ventspils novada mājražotāju tirdziņš.

Sestdienas, 13. jūlija, vakars jauniešiem – “Disko nakts un Lāzeršovs”. Reperis Xantikvariāts ir viens no visspilgtākajiem jaunās paaudzes reperiem, kuru zina teju katrs “repa galva”, kas ikdienā seko līdzi hiphopam Latvijā. Ballīti turpinās [Ex] d Bass un atraktīvais mūziķu trio 3Live Project, kur dīdžejs saspēlēsies ar perkusionistu Eināru Latiševu un saksofonistu Robertu Martini. “Redzēsim un dzirdēsim Dj Dominox un ballīti iegriezīs arī Go – Go dejotājas no SS Promo agency no Royal dance. Jauns restarts, pozitīvi iespaidi, kopā pavadīts laiks starp vienaudžiem! Dabas spēks un enerģiskie mūziķi , Go – Go dejotājas un iepaidīgs Lāzeršovs siena ruļļos,” stāsta I. Bula.

Piektdien, 26. jūlijā, tiks organizēts izklaidējošs un konsolidējošs pasākums senioriem “Retro balle”. Ballē spēlēs mūziķu grupa Laura Amantova vadībā “Le Petit Paris” un solists Laimis Rācenājs, bet pasākuma noslēgumā spēlēs DJ Artūrs. Dabas koncertzālē tiks ņemtas vērā senioru vajadzības un iespējas, nodrošinot ērtus sēdekļus, labu piekļuvi, kā arī iekļaujošu un atvērtu atmosfēru, kurā seniori jūtas gaidīti un novērtēti. Retro balle ļaus tās apmeklētājiem gremdēties patīkamās atmiņās, klausoties mūziku un dziedot līdzi dziesmām, kas mīļas un atpazīstamas, kā arī ļaujoties mūzikas burvībai un izdejot savas jaunības soļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada 8. augustā kurzemniekus priecēs Ivo Fomins un viņa pavadošā grupa – Roberts Dinters, Ēriks Hanzovskis un Kristaps Eihvalds. Koncertprogrammā “Mans ceļš” Dabas koncertzālē ikvienam apmeklētājam būs iespēja baudīt Ivo Fomina un Guntara Rača radītās kompozīcijas. Ivo Fomins ar prieku gaida koncertu Jūrkalnē: “Tuvāk dabai un saviem klausītājiem – vienkāršība un mīlestība pret savu klausītāju”.

Vasaras izskaņā, 30. augustā Jūrkalnē ar koncertprogrammu “Spēka dziesmas” viesosies grupa Raxtu Raxti un Latvijā iemīļotie mūziķi – Kristīne Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Edgars Kārklis, Gatis Valters un Ilze Grunte, koncerta noslēgumā – uguns, gaismas un dziesmas spēle pašā jūras krastā.

Mūziķe Kristīne Kalniņa: “Būsim priecīgi, ja savu spēka dziesmu saklausīsiet un atradīsiet “Ugunsnakts” koncertā Jūrkalnē, kā arī uzdziedāsiet kopā ar mums tik labi zināmās latviešu tautasdziesmas kā apliecinājumu dziesmas spēkam un latvietībai.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.