Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kalētnieks Ģirts Ločmelis Bārtas upē noķer neredzētu monstru

Kalētnieks Ģirts Ločmelis ar noķerto Balto platpieri. Foto no copmaņa personīgā arhīva.

Kalētu makšķernieks Ģirts Ločmelis svētdien, 9. janvārī, tika pie iespaidīga loma – milzīgas zivs, kuras nosaukumu retais būs dzirdējis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šodien visas zvaigznes sakrita un izšāva kas nebijis,” sociālajā tīklā “Facebook” vēstīja pieredzējušais makšķernieks.

Ģ. Ločmelis portālam “ReKurZeme” stāsta, ka iespaidīgo zivi noķēris Bārtas upē. Tās nosaukums ir Baltais platpieris. Zivs bija 84 centimetrus gara un svēra 7.785 kilogramus.

“Noķēru ar mikrodžigu, ķerot asarus,” atklāj Ģ. Ločmelis. Viņš piebilst, ka milzīgs pārsteigums bija ne tikai pašam, bet arī Bārtas upes veciem copmaņiem. “Tas bija bonus visai dienai. Pēc tam vairs nebija svarīgi, vai ķeras,” norāda kalētnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man likās, ka cīņa ilga nebija, bet pēc tam sapratu, ka aptuveni divdesmit piecas. divdesmit minūtes. Diezgan spēcīga bija. Rāva lejā pa straumi, spole tikai kauca, iztina daudz auklu. Tad atkal rāva atpakaļ uz augšu. Labs laiks pagāja, kamēr dabūju ārā. Nebija jau arī sačoks. Kad jau dabūju pacelt virs ūdens, kad ierija gaisu, tad jau palika mierīgāka,” iespaidos dalās Ģ. Ločmelis.

“Es pirmo reizi tādu zivi noķēru un nezinu, kas tuvākā apkārtnē tādu vēl būtu noķēris,” atklāj Ģ. Ločmelis. Viņš ar makšķerniekiem secinājis, ka, iespējams, zivs Bārtas upē atceļojusi no Lietuvas, izlaista vai izmukusi no kādas audzētavas, jo mūspuses ūdeņos tādas zivis nav.

“Vakar daudz informācijas par to zivi meklēju un atradu. Kas tā tāda ir un kur dzīvo. Tā ir satopama Ķīnas apkaimē, Āzijā. Tā ir saldūdens zivs,” piebilst Ģ. Ločmelis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.