Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Karostas mikrorajonā “Liepājas enerģija” par aptuveni miljonu eiro izveido konteinertipa koksnes šķeldas katlumāju

Publicitātes foto

Karostas mikrorajonā SIA “Liepājas enerģija” sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu “Steel Pro” ir pabeigusi visus plānotos konteinera tipa katlumājas kompleksa montāžas darbus, kas izmaksājusi nepilnu miljonu eiro, aģentūru LETA informēja “Liepājas enerģija” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk Karostas mikrorajonā siltuma ražošanai izmantos koksnes šķeldu. Energoresursu izmaksu straujā pieauguma rezultātā šāds solis bija ekonomiski izdevīgākais un ilgtspējīgākais, jo līdz šim Karostā kā kurināmais tika izmantota dabasgāze, vērtē uzņēmums.

Projektā SIA “Elnetworks” veica elektromontāžas darbus un augstsprieguma kabeļu pārlikšanu, savukārt SIA “Kurzemes būvserviss” – būvlaukuma sagatavošanas un teritorijas labiekārtošanas darbus.

Centralizētās siltumapgādes pakalpojumu jaunās katliekārtas nodrošinās 55 objektiem – 46 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām jeb aptuveni 2600 dzīvokļiem, bērnu dārzam “Pienenīte”, Liepājas 3.pamatskolai, Liepājas Svētā Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrālei, veikaliem un ražošanas objektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katlumājas kompleksa montāžu un teritorijas labiekārtošanu sāka šā gada 16.novembrī. Komplekss atrodas Ģenerāļa Baloža ielā 23A, un tajā ietilpst pilnībā slēgta šķeldas noliktava ar slēgtiem pelnu konteineriem, kā arī divi katlu konteineri ar kopējo jaudu 1,9 megavati (MW), katrs pa 0,95 MW.

Kā uzsver Ģirne, ar šīs katlumājas saražoto siltumu SIA “Liepājas enerģija” spēs nodrošināt esošos un no jauna pieslēgtos klientus, piemēram, “Jensen Metal” siltuma pakalpojumu izmantos jau šogad, savukārt koka karkasa māju ražotne Zemgales ielā centralizētās siltumapgādes priekšrocības sāks izmantot 2022.gadā. Turpmāk šajā mikrorajonā līdz 0oC netiks pieslēgtas esošās gāzes iekārtas. Jaunā katlumāja uzņēmuma klientiem nodrošinās karstā ūdens sagatavošanu arī vasaras sezonā.

“Steel Pro” valdes loceklis Sandis Gromovs uzsver, ka īsā termiņā ir paveikts apjomīgs darbs ar salīdzinoši zemākam izmaksām nekā tas būtu stacionārai būvei. Mobilais komplekss dod iespēju mainoties infrastruktūrai pārvietot visu katlumāju uz citu tai paredzētu vietu. Turklāt bez operatora katlumāja neprasa cilvēka patstāvīgu klātbūtni ikdienas darbā. Dabai draudzīgs siltumapgādes risinājums. Kurināmais – vietējais resurss koksnes šķelda, līdz ar to stabilāks gala siltuma tarifs patērētajiem, jo paredzamākas kurināmā izmaksas un tā pieejamība arī ārpolitiski sarežģītos, neparedzētos apstākļos, kā, piemēram, straujš gāzes cenas kāpums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noliktava un katlu konteineri ir pilnībā slēgti, tāpēc vidē neizdalīsies koksnes šķeldas un pelnu putekļi. Pelni no katlu kurtuvēm tiks savākti automātiski slēgtos pelnu konteineros un izvesti aptuveni vienu reizi divās nedēļās atkarībā pēc piepildījuma. Papildus pēc nepieciešamības laboratorijas apstākļos tiks kontrolēts gan koksnes šķeldas mitrums, gan pelnu saturs. Troksnis vidē no katliekārtu kompleksa mehāniskām daļām būs minimāls, nepārsniedzot 60 decibelus.

Īstenojot projektu sakārtota arī apkārtējā infrastruktūra – piebraucamais grants seguma ceļš, kā arī teritorijā esošie koki pēc iespējas ir saglabāti, veidojot koku vainagus.

Kopējās projektā ieguldītās investīcijas ir nepilns viens miljons eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzot zemes nomas rezervēšanas līgumu, teritorija tiek izīrēta no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes. Jaunā katlumāja atrodas blakus Karostas Industriālajam parkam, kurā jau divas apstrādes rūpniecības ražotnes strādā, bet vēl divas tiek būvētas. Abas jaunās ražotnes – “Jensen Metal” un “EB Liepāja” ir devušas priekšroku centralizētai siltumapgādei un ir noslēgušas līgumu ar SIA “Liepājas enerģija” par siltumenerģijas piegādi, novērtējot konkurētspējīgo cenu un kvalitāti, piebilst Ģirne.

Uzņēmums, paplašinot sniegto pakalpojumu klāstu, jaunas konteinera tipa katlumājas ir gatavs uzstādīt arī citās Dienvidkurzemes pilsētās, nodrošinot videi draudzīgu un ekonomiski izdevīgu risinājumu.

Kā vēstīts, “Liepājas enerģija” pagājušajā gadā strādāja ar 16,146 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 20,4% un bija 3,555 miljoni eiro.

Jau kopš 2015.gada siltumenerģijas tarifs Liepājā ir 54,95 eiro par megavatsstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, kas iedzīvotājiem ir noteikts 12% apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.