Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Karsota”, akadēmijas prasību dēļ, atsakās no dalības Latvija futbola pirmajā līgā

  1. gada nogalē, FK “Karosta” pārspēlēs par vietu Latvijas futbola 1.līgā jeb “Optibet Nākotnes līgā”, pārspēja “Dinamo Rīga” komandu, ka rezultātā izcīnīja pilnvērtīgas tiesības startēt šajā līgā 2023.gada sezonā. Taču, nespējot izpildīt visus akreditācijas nosacījumus, dalību čempionātā nāksies atteikt.

Par galveno iemeslu, kādēļ pieņemts šāds lēmums, kalpo tas, ka klubam nav atbilstošas bērnu akadēmijas, lai spētu izpildīt visas akreditācijas prasības un veiksmīgi noslēgtu licencēšanas procesu “Optibet Nākotnes līgai”, portālu “ReKurZeme” informē “Karostas” izpilddirektors Endijs Šlampe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī klubs mērķtiecīgi strādā pie tā, lai piesaistītu arvien vairāk bērnu futbolam, LFF izvirzītās prasības paredz, ka kluba struktūrā jābūt arī vismaz divām lielā futbola (11 v 11) komandām, kuru izveide nemaz neietilpst kluba ilgtermiņa attīstības stratēģijā.

Pašlaik organizācijā darbojas pat veselas 6 bērnu futbola grupiņas vecumā no 3 – 8 gadiem, taču ar to nav pietiekami, lai pretendētu uz dalību Latvijas futbola 1.līgā, kā rezultātā, LFF noteikumi paredz, ka, lai tomēr piedalītos čempionātā, klubam jāsamaksā vismaz 25 000 EUR (!) kompensācija par šo prasību neizpildi. Ņemot vērā milzīgo summu, tika pieņemts lēmums, atbalstītāju ziedotos līdzekļus, turpināt ieguldīt bērnu futbola attīstībā, nevis kompensēt šīs akreditācijas nepilnības, lai par katru cenu piedalītos Latvijas futbola 1.līgā.

Kluba izpilddirektors, Endijs Šlampe: “Diemžēl šoreiz, dēļ šiem akreditācijas kritērijiem, mums nākas atteikt savu dalību Latvijas futbola 1.līgā. Skumji, jo esmu pārliecināts, ka esam pietiekami spēcīga komanda, lai atrastos šajā čempionātā, taču noteikumi visiem ir vienādi – un tos pilnvērtīgi izpildīt šobrīd nevaram.

Jāatzīst, ka, manuprāt, šīs prasības tomēr ir par augstu un, kā minimums, tomēr gribētos, lai ir kāds pārejas periods, jo, piemēram, 2.līgā vispār nepastāv nekādas prasības attiecībā bērnu akadēmiju, bet šeit vienas starpsezonas laikā principā jāuzbūvē vesela piramīda. Tas nav pareizi. Un nav tā, ka mēs vispār nestrādājam šajā virzienā..
Ja šīs prasības nemainīsies, tad laikam īsti nekad nevarēsim pretendēt uz dalību konkrētajā čempionātā, jo FK “Karosta” vēlas būt kā atbalsta instruments Liepājas futbola saimniecībai, piesaistot bērnus futbolam no pavisam jauna vecuma un, piedāvājot futbola izglītību līdz 11-12 gadiem. Tālāk jau bērni paši pieņem lēmumu par to, kur un kā turpināt slīpēt savu meistarību.
Liepājā pašlaik ir par maz infrastruktūras, lai mēs pat teorētiski pretendētu uz šādu akadēmijas statusu un pašlaik vispār neredzam tam nekādu loģisku pamatu. Turpināsim darboties, tā saucamajā “Grassroots” futbolā, piesaistot arvien vairāk bērnu futbolam un nodrošinot labus apstākļus treniņu nodarbībām.
Attiecībā uz komandu, kas izcīnīja vietu Latvijas futbola 1.līgā, man nav šaubu, ka saglabāsim lielāko daļu no spēlētājiem un turpināsim cīnīties par augstākajām vietām Latvijas futbola 2.līgā, bet, galvenokārt, to darot paši priekš sevis, bez konkrētiem sportiskajiem mērķiem. Mēs, kā organizācija, izvirzīsim sev mērķi, turpināt nodrošināt iespējami labākos apstākļus starp Latvijas futbola amatieru komandām!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.