Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kartupeļu audzētāji: Ražas novākšana šogad sākta vēlāk nekā pērn

Latvijas kartupeļu audzētājiem ražas novākšana sākusies vēlāk nekā pērn, un masveida ražas darbi sākas tikai tagad, aģentūrai LETA intervijā skaidroja biedrības “Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība” valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Kraukles stāstītā, vēla ražas novākšana ir riskanta. Aukstā un slapjā laikā novākti kartupeļi labi neuzglabājas, turklāt, lai gan kopraža plānojas būt lielāka nekā pērn, tas neatspoguļo zemnieku individuālo situāciju.

Kraukle stāstīja, ka situācija saimniecībās var ļoti atšķirties un vairāk lauksaimniekiem nekā pērn šis gads kartupeļu platībās ir bijis sliktāks nekā iepriekšējā sezonā. Ražu ietekmēja gan sausie laika apstākļi, kuru dēļ kartupeļi izmēros ir padevušies mazi, gan kolorado vaboles un lakstu puve. Tāpat Kraukle pieminēja, ka augu aizsardzības līdzekļu un minerālmēslu cenas vidēji pieaugušas un zemnieki ir centušies līdzekļus izmantot uz savām platībām taupīgāk.

Kraukle arī uzsver, ka, lai gan ražas darbu pīķis vēl nav sasniegts un paredzēt kā veiksies ar ražas novākšanu nevar, lielākie lauksaimnieki, visticamāk, šo gadu noslēgs bez ievērojamas peļņas, jo izdevumi šogad ir būtiski palielinājušies, bet ražas prognozes nav iepriecinošas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība” ir 1997.gadā reģistrēta biedrība. Biedrības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.