Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kazahstāna meklē loģistikas un tranzīta ceļus caur Liepājas ostu

Otrdien, 30. augustā, vienas dienas darba vizītē Liepājā viesojās Kazahstānas vēstnieks Latvijā Timurs Primbetovs. Vēstnieks tikās ar Liepājas valstspilsētas un Liepājas SEZ pārvaldes vadību, lai pārrunātu sadarbības iespējas un preču apmaiņu ar Kazahstānu. Jau šobrīd Liepājas ostas termināli apstrādā Kazahstānas kravas, bet kā uzsvēra Kazahstānas vēstnieks Latvijā Timurs Primbetovs, ir ļoti svarīgi esošo sadarbību paplašināt un veidot jaunus kopīgus projektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģeopolitiskā situācija ir būtiski ietekmējusi tranzītbiznesa nozari un ieviesusi būtiskas izmaiņas preču apmaiņā, loģistikas virzienos un tirgus pieprasījumā. Ieviesto sankciju dēļ Eiropā mainās preču plūsmas, kas arī izskaidro gan Uzbekistānas, gan Kazahstānas uzņēmēju interesi par Baltijas valstīs, Latviju un, protams, arī Liepājas ostu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Kā norāda Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis, Latvijas -Kazahstānas attiecības ir ļoti svarīgas. “Jau šobrīd Liepājas ostā krauj Kazahstānas kravas – alumīniju, ferro sakausējumus, lauksaimniecības kravas, kas tā nokļūst Eiropā un citur pasaulē, savukārt sojas produkti, cukurs, industriālais aprīkojums no pasaules un Eiropas valstīm nonāk Kazahstānā. “Ir ļoti svarīgi tikties, rādīt Liepājas un ostas iespējas, nodrošināt informācijas apriti ar Kazahstānas vēstniecības starpniecību starp Liepājas un Kazahstānas uzņēmējiem. Katra iespēja ir jāizmanto, jo tikai tā var iegūt rezultatīvos rādītājus, kas atspoguļojas pilsētas un valsts budžetā.”

LSEZ SIA “Liepaja Bulk Terminal” valdes loceklis Juris Matvejevs apstiprina, ka jau šobrīd terminālā tiek pārkrautas Kazahstānas kravas. “Aktivitāte ir liela. Šodien ar Kazahstānas vēstnieku pārrunājām, ko Liepāja, Liepājas ostas termināli var piedāvāt, kādas ir sadarbības iespējas. Ar Kazahstānu sākām strādāt jau pirms vairāk kā 15 gadiem, tad bija pauze, kas bija saistīta ar loģistikas izmaksām, bet tagad situācija ir būtiski mainījusies. Esam ieinteresēti, lai Kazahstānas kravas atgrieztos un pakāpeniski tas arī notiek.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau septembra vidū Liepājas SEZ vadība ar vienoto zīmolu “Via Latvia” piedalīsies starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē un konferencē “TransLogistica Kazakhstan 2022”, kas norisināsies Almatā, Kazahstānā, kopā Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldēm un VAS Latvijas dzelzceļš.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.