Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kazdangā asi notikumi halovīna vakarā; vīrietim četri pārkāpumi; draud naudas sods līdz 5000 eiro

Pirmdienas, 31. oktobra, vakarā Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Kazdangā, Ķiršu gatvē kādā transportlīdzeklī atrodas šaujamierocim līdzīgs priekšmets. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un sastapa Pašvaldības policijas darbiniekus, kuri paskaidroja, ka sporta laukumā atrodas transportlīdzeklis “Audi”, kurā, iespējams, atrodas medību bise.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumsargi pamanīja transportlīdzekli, kurš pārvietojās sporta laukuma teritorijā no Kazdangas dzirnavezera uz Vītoliņa pilskalna pusi. Likumsargi apturēja transportlīdzekli un konstatēja, ka no transportlīdzekļa vadītāja izelpas jūtama alkoholam raksturīga smaka, tāpēc bija nepieciešams veikt alkohola pārbaudi izelpā, taču transportlīdzekļa vadītājs no tās atteicās. Vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē, taču arī tur viņš no ekspertīzes veikšanas arī atteicās, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Likumsargi vīrieša automašīnā atrada patronas un tika noskaidrots, ka vīrietim ir glabāšanas un nēsāšanas atļauja diviem medību šaujamieročiem, tāpēc tika veikta pārbaude vīrieša dzīvesvietā Kuldīgas novadā. Vīrietis vakara gaitā nepildīja amatpersonu likumīgās prasības, atteicās uzrādīt ieroču glabāšanas vietu nu ieroču glabāšanas atļauju, tāpat atteicās brīvprātīgi uzrādīt kabatu saturu un centās satvert policijas darbinieku aiz formas tērpa. Likumsargi šaujamieročus un glabāšanas atļauju izņēma.

Pret vīrieti tika uzsākti četri administratīvo pārkāpumu procesi – divi par amatpersonu likumīgo prasību nepildīšanu un divi par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Ieroču aprites likumu, par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, piemēro naudas sodu no 1000 līdz 2000 eiro, atņemot šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, piemēro naudas sodu — no 1200 līdz 2000 naudas soda vienībām un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Savukārt saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 700 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka, saskaņā ar ieroču aprites likumu, ir aizliegts iegādāties, nēsāt, pārvadāt, izmantot un pielietot šaujamieročus, gāzes ieročus un signālieročus, pneimatiskos ieročus, straikbola ieročus, peintbola ieročus, lāzertaga ierīces, dezaktivētus ieročus, esot alkohola ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, kā arī narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, un iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tāpat nesēsties automašīnā, kurai pie stūres atrodas iereibis vadītājs. Tāpat iedzīvotāji aicināti nepalikt vienaldzīgiem un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Ilustratīvs attēls. Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.